Антитіла IgE до суміші пліснявих грибів (Penicillium notatum , Cladosporium herbarum , Aspergillus fumigatus , Mucor racemosus , Candida albicans , Alternaria alternate)
Код
Назва
Ціна
Термін
8037
Антитіла IgE до суміші пліснявих грибів (Penicillium notatum , Cladosporium herbarum , Aspergillus fumigatus , Mucor racemosus , Candida albicans , Alternaria alternate)
260 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Всього існує близько 350 видів пліснявих грибів, здатних викликати алергічну реакцію. Основними з них є Penicillium notatum, Cladosporium herbarum, Aspergillus fumigatus, Mucor racemosus, Candida albicans та Alternaria alternate. Вони оточують нас як вдома, так і на вулиці, виявляються навіть у повітрі.
Суміш пліснявих грибів: опис
Плісняві гриби вважаються однією з причин розвитку не тільки алергії, а й бронхіальної астми (БА), атопічного дерматиту та хронічних патологій верхніх дихальних шляхів.
Penicillium notatum – часто поширений у місцях зберігання продуктів харчування.
Cladosporium herbarum – найпоширеніший грибок, що утворює спори у всі пори року, окрім зими та розмножується навіть на папері. Швидко розноситься повітрям і часто призводить до розвитку бронхіальної астми, риніту і пневмонії.
Aspergillus fumigatus – викликає альтернаріоз, аспергільоз та бронхіальну астму. Найчастіше зустрічається на томатах, що мають механічні пошкодження, а також гранаті та морквині. Мають свій токсин, який має гемолітичну дію.
Mucor racemosus – зустрічається у приміщеннях та ґрунті.
Candida albicans – викликає ряд гнійних патологій, стоматит, кандидоз ротової порожнини, кішківника та статевих органів, уретрит та низку інших захворювань.
Alternaria alternate – найбільш поширена пліснява, що часто зустрічається в житлових будинках. Часто призводить до бронхіальної астми та атопічного дерматиту.
Гриби активно розмножуються за відсутності повітря та світла, що також може стати тригером для початку алергічної реакції. Відзначають навіть групу ризику розвитку даної патології:
- особи, які мають вроджений або набутий імунодефіцит;
- працівники сільськогосподарської промисловості, які мають постійний контакт із зерном та кормом;
- особи, які мають алергію на антибіотики пеніцилінового ряду.
До основних проявів алергічної реакції на плісняві гриби можна віднести: свербіж, печіння, лущення шкіри, постійно рецидивні захворювання верхніх дихальних шляхів, почервоніння шкіри та ін. Але всі симптоми неспецифічні, що ускладнює своєчасну постановку діагнозу.
Особливості дослідження
Імуноглобуліни класу Е до антигенів пліснявих грибів – Spec. IgE to the fungi (serum), ImmunoCAP (Allergens, Molds/Fungi), Specific immunoglobulin E to the fungal allergens – це специфічні білки, що виробляються імунною системою у відповідь на наявність у ньому антигенів пліснявих грибів.
Коли та навіщо призначають аналіз
Дослідження призначають для:
- діагностики харчової алергії;
- визначення причин бронхіальної астми;
- виявлення сенсибілізації до алергенів плісняви;
- проведення скринінгових досліджень;
- діагностики атопічного дерматиту та екземи;
- виявлення причин респіраторних алергозів.
Показаннями до дослідження є:
- симптоми алергічної реакції;
- БА нез'ясованої етіології;
- хронічні прояви риніту, пневмонії, синуситу, риніту, трахеїту, ларингіту, бронхіту чи альвеоліту чи пневмонії;
- виявлення сумнівного результату шкірної проби;
- відсутність можливості провести аналіз in vitro безпосередньо з алергеном.
Призначають проведення дослідження: алергологи, дерматологи, сімейні лікарі, інфекціоністи, оториноларинголог педіатри: гастроентерологи, міколог, пульмонолог та терапевти.
Правила підготовки
Щоб отримати точну відповідь на дослідження, утримайтеся до її проведення від:
- їжі за 6-8 годин, дітям від 1 року до 5 років – за 3 години, а до 1 року – за 40 хвилин;
- алкоголю за добу;
- приймання глюкокортикостероїдів, протигрибкових, антибіотиків та противірусних за 2 дні – після погодження з лікарем;
- емоційного та фізичного перенавантаження за 2 дні;
- куріння за 1 год.
Якщо приймання ліків неможливо скасувати або зробити перерву – слід проінформувати про це працівника лабораторії під час реєстрації на дослідження. Для його проведення здійснюють забір венозної крові, а оцінюють сироватку.
Інтерпретація результатів
Позитивний результат
свідчить про сенсибілізацію до одного або відразу кількох пліснявих грибів та/або про наявність одного з наступних захворювань, що спричинено пліснявими грибами:
- харчова алергія;
- кропив'янка;
- БА;
- поліноз;
- респіраторний алергоз, що проявляється у вигляді синуситу, риніту, трахеїту, ларингіту, бронхіту, альвеоліту або пневмонії);
- алергічний кон'юнктивіт;
- лікарська алергія;
- набряк Квінке.
Негативний результат свідчить про:
- відсутність ролі пліснявих грибів у перебігу вищезазначених захворювань;
- ефективність АСІТ-терапії;
- тривалу відсутність контакту з алергеном у вигляді пліснявих грибів.
Але будь-яка відповідь несе лише інформаційний характер і не є причиною самолікування. Тільки лікар може правильно інтерпретувати результат та призначити ефективну терапію.
Важливі примітки
На результати дослідження не впливає приймання антигістамінних препаратів, але від БАДів і вітамінів на основі біотину слід відмовитися за 2-3 дні. Він може призвести до хибнонегативного результату.
- Матеріал для дослідження Венозна кров
- Правила підготовки Детальніше тут
- Референтні значення 0 клас: до 0,35 KU/L; І клас: 0,36 - 0,50 KU/L; ІІ клас: 0,51 - 1,00 KU/L; ІІІ клас: 1,10 - 5,00 KU/L; IV клас: 5,10 - 25,00 KU/L; V клас: 25,10 - 75,00 KU/L; VI клас: > 75,00 KU/L