Як піклуватися про своє здоров’я: клінічний мінімум аналізів.

Як піклуватися про своє здоров’я: клінічний мінімум аналізів.

Ми вирішили зібрати корисну інформацію в одній статті для тих, хто піклується про своє здоров’я або ж хоче розібратися як це правильно зробити. 

Наша команда переконана в тому, що саме якісна профілактика та рання діагностика захворювань допоможе покращити загальний стан здоров’я населення в Україні.

Наша команда переконана в тому, що саме якісна профілактика та рання діагностика захворювань допоможе покращити загальний стан здоров’я населення в Україні.

Отже, розповідаємо зібрані нами рекомендації.

МОЗ рекомендує відвідувати свого сімейного лікаря раз на рік, навіть якщо ви вважаєте, що у вас все гаразд і нічого не турбує.

Думаємо, вам відомо, що деякі симптоми люди просто ігнорують або ж не вважають їх вагомими, а потім отримують захворювання у важкій стадії. Тому ми також рекомендуємо раз на рік звертатися до лікаря та проходити обстеження організму.

Тепер розберемося, які аналізи необхідно здавати для такої щорічної діагностики. 

  1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою — це перший рівень обстеження, який допоможе лікарю зрозуміти ситуацію. Важливо, щоб лікар зібрав інформацію про ваше самопочуття. Інтерв’ю з пацієнтом та цей аналіз дає можливість адекватно оцінити ситуацію щодо того, куди рухатися далі. 
  2. Загальний аналіз сечі — також є первинним етапом обстеження, але не менш важливим. Цей аналіз допомагає побачити загальний стан сечовивідної системи та, з урахуванням результатів загального аналізу крові, виявити необхідність подальших обстежень у цьому напрямку .
  3. Глюкоза у крові — зараз цей показник є обов’язковим, адже рівень захворюваності на діабет в Україні досить високий. Також, цей аналіз показаний людям, що мають надмірну вагу та жінкам, що народжували дітей з масою тіла понад 4,5 кг. На регулярній основі рівень глюкози перевіряють у тому випадку, коли  в сім’ї є родичі, що мають діагноз діабет.
  4. Біохімічний аналіз крові використовують для детальної діагностики роботи внутрішніх органів організму. 

Аналіз включає показники, що фіксують роботу печінки та нирок, показники білкового, вуглеводного та ферментного обміну в організмі людини. На цьому етапі обстеження можна знайти початкові  відхилення та швидко розв’язувати проблему. 

Також, цей набір з 4 аналізів є стандартним та необхідним лікарю, щоб зробити висновки щодо стану пацієнта та зрозуміти чи необхідне більш детальне обстеження.

Є ще певний перелік аналізів, які МОЗ рекомендує здавати щорічно. З урахуванням цієї інформації в Nikolab зібрали свій пакет для перевірки — Щорічне обстеження для чоловіків та жінок.

Цей пакет охоплює показники роботи печінки та нирок, гормонального здоров’я, контрольні показники запалень та тести на гепатит. Цього переліку достатньо, щоб отримати цілісну  картину роботи основних органів людини.

А зараз поговоримо про людей, які знаходяться на контролі або мають генетичну схильність до розвитку тих чи інших захворювань. Такій категорії людей варто звернути увагу на додаткові пакети обстежень. 

 

Мікроелементи

Саме ці аналізи є досить популярними зараз, адже дисбаланс та відхилення від норми цих показників можуть суттєво вплинути на стан здоров’я. Тому створення балансу цих речовин дає гарний результат, а для цього необхідний контроль щороку. 

Але при використанні цих даних  варто розуміти, що результати має оцінити лікар. Тобто, якщо у вас є відхилення в аналізі на кальцій (посилання), то не варто одразу приймати кальцій. Треба зрозуміти чому виникла така ситуація та чи необхідно застосовувати медичні препарати для корекції стану.

 

Онкомаркери

Клієнти, які мають родичів з онкологічними захворюваннями часто хочуть перевірити свій стан, тому додають до щорічного пакета – онкомаркери. Інколи, додають загальні показники, а інколи це показники для певних органів: онкомаркери молочної залози, шлунку або легенів.  

Також у нас є пакетні програми, що включають різні онкомаркери. Ми їх розділили на жіночу онкопанель та чоловічу онкопанель

Рекомендуємо скласти список питань зі здоров’ям і рухатися по ньому для створення свого щорічного чек-ап листа. 

Така логіка допомагає багатьом нашим клієнтам регулярно та якісно перевіряти своє здоров’я та не нервувати з цього приводу. . 

 

До цієї схеми ми рекомендуємо додати чисте та якісне харчування, помірні фізичні навантаження та гарний настрій

 

Краще раніше ніж тоді, коли вже пізно. Будьте здорові та не бійтеся здавати аналізи.

ВАЖЛИВО!

Всі отримані аналізи трактуйте зі своїм сімейним лікарем та приймайте рішення щодо подальших дій. 

Не знайшли відповіді на своє запитання?
Напишіть нам і ми надамо всю необхідну інформацію

Задати запитання