Хелікобактер пілорі (лат. Helicobacter pylori)
Хелікобактер пілорі (лат. Helicobacter pylori) – це умовно патогенна бактерія, яка може викликати захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки у людини. Вона має спіралевидну форму і мешкає в пілоричному відділі. Звідси і пішла її назва: «хеліко» – форма спіралі (гвинтові) і «пілорі» – пілоричний відділ. Активізація бактерії у носія може спричинити за собою тяжкі шлункові захворювання. Іноді переродження клітин слизового шлунка в ракові пов’язують з життєдіяльністю даного мікроорганізму. Однак багато її носії навіть не підозрюють про це, зважаючи на відсутність симптомів.
До найбільш виражених симптомів, що свідчить про інфікування хелікобактер, відносяться:
- Регулярні болі в шлунку, які можуть посилюватися, коли людина голодна, а після прийому їжі слабшають або зникають зовсім.
- Тяжкість в області шлунка, в тому числі після прийому м’ясної їжі.
- Печія. Спочатку вона слабо виражена, а згодом прогресує.
- Нудота і блювання.
Причини та шляхи зараження.
Цей мікроорганізм можна виявити приблизно у 10% дітей, тоді, як після 60 років він є більш ніж у половини населення. Відомо, що понад 80% інфікованих людей є безсимптомними носіями. Чи розвинуться симптоми захворювання, залежить не тільки від стану захисних систем організму, але і від того, яким саме штамом заражена людина. До сих пір не встановлено точний шлях передачі Хелікобактер пілорі, проте передбачається кілька механізмів:
- контактно-побутовий від однієї людини іншій, через предмети побуту (посуд, рушники і т.д.);
- через забруднену воду, продукти харчування;
- при виконанні медичних маніпуляцій (ФГДС).
У перших двох випадках шлях передачі фекально-оральний або гастро-оральний, в останньому – гастро-гастральний. Зараження від домашніх тварин, які теж можуть бути носіями інфекції, зустрічається вкрай рідко.
Діагностика
Діагностичні заходи щодо виявлення Хелікобактер пілорі проводять всім пацієнтам з гастритом, виразковою хворобою, пухлинами слизової шлунка.
Серед скрінігових методів діагностики виділяють лабораторний аналіз крові на наявність антитіл, які виробляються імунною системою людини при контакті зі збудником. IgA і IgM є ранніми індикаторами інфікування, тоді як IgG з’являється лише через 3-5 тижнів після первинного контакту. Для цього використовують імуноферментний аналіз.
1170. “Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), сумарні антитіла IgA +lgM +lg G”
Не знайшли відповіді на своє запитання?
Напишіть нам і ми надамо всю необхідну інформацію