Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Кашлюк (Bordetella species, Bordetella pertussis, Bordetella bronchiseptica), якісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР

Код

Назва

Ціна

Термін

835

Кашлюк (Bordetella species, Bordetella pertussis, Bordetella bronchiseptica), якісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР

320 грн.

4 дн.

Кашлюк належить до дитячих інфекцій, бо найчастіше зустрічається у ранньому дитячому віці. При вчасному проведенні вакцинації має легший перебіг без ускладнень. Сьогодні в Україні все частіше зустрічається атипова форма захворювання, що нерідко ускладнює своєчасну діагностику кашлюку.

Коклюш: опис

Кашлюк – це інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями роду Bordetella, в основному Bordetella pertussis, рідше Bordetella species і Bordetella bronchiseptica. Воно проявляється специфічними нападами кашлю, які можуть тривати кілька тижнів. Захворювання найчастіше трапляється у дітей молодшого віку, але може виникнути й у дорослих.

Шлях передачі – повітряно-краплинний, а джерело – хворий або інфікований. Бактерії роду Bordetella здатні до 5 днів проживати у навколишньому середовищі. Це сприяє їх швидкому поширенню в закритих приміщеннях, таких як дитячі садки, школи та лікарні.

Інкубаційний період кашлюку становить зазвичай від 7 до 10 діб, але може тривати до 21 доби. Протягом цього періоду бактерії починають розмножуватися у дихальних шляхах, викликаючи перші симптоми захворювання, такі як нежить, гіперемія горла та слабкість.

Після наступає фаза нападів кашлю. Вона супроводжується субфебрильною температурою, занепокоєнням, нежиттю та дратівливістю. Кашель поступово посилюється, а напади частішають особливо у нічний час. Вони можуть бути настільки сильними, що призводять до блювання, задишки, судом і знесилення. У дітей молодшого віку, особливо у немовлят, кашлюк може викликати зупинку дихання і призвести до розвитку ускладнень, навіть до летального результату.

Особливості дослідження

Якісне визначення вірусної ДНК збудника кашлюку методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) – Whooping cough, B. species, B. bronchiseptica, B. pertussis, DNA (Polymerase chain reaction) – є ефективним методом діагностики цитомегаловірусної інфекції. ПЛР дозволяє встановити наявність вірусної ДНК у мазку з носоглотки та ротоглотки з високим ступенем чутливості та специфічності, що може бути корисно для постановки діагнозу, оцінки ефективності лікування та прогнозування перебігу захворювання.

Коли та навіщо призначають аналіз

Дослідження необхідне для:

  • підтвердження діагнозу;
  • скринінгу осіб, які контактували з хворим;
  • проведення дифдіагностики з низкою інших патологій.

Показаннями для призначення дослідження є:

  • підозра на кашлюк;
  • контакт з інфікованим;
  • симптоматика захворювання.

Направлення на аналіз видають: педіатри, сімейні лікарі, пульмонологи та інфекціоністи.

Правила підготовки

Дослідження призначають до проведення медикаментозної терапії. Перед забором мазка з ротоглотки та носоглотки слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  • не приймати їжу за 8 годин;
  • не пити будь-які напої за 1 годину;
  • не чистити зуби та не полоскати ротову порожнину вранці перед здаванням;
  • не промивати горло та ніс медичними розчинами за 8-12 годин;
  • не використовувати краплі для носа та не пити сироп для горла за 8-12 годин;
  • відмовитись від будь-яких таблеток з антисептичною дією для ротової порожнини за добу;
  • не вживати алкоголь за добу;
  • відмовитися від вживання тютюну за півгодини;
  • не приймати препарати із групи антибіотиків та противірусних за 3 дні – після погодження з лікарем.

Можливо, є додаткові індивідуальні правила підготовки, про які слід поговорити з лікарем.

Інтерпретація результатів

Виявлення ДНК говорить про:

  • інфікування бактеріями;
  • транзиторне носійство.

Негативна відповідь свідчить про відсутність інфекції або про те, що минуло замало часу після інфікування. У разі характерних симптомів потрібно повторно здати аналіз.

Однак проведення ПЛР-діагностики не завжди може бути достатнім для діагностики кашлюку. Навіть при виявленні ДНК у зразку, інфекція може бути відсутня, наприклад, якщо організм вже виробив імунітет до бактерії після нещодавньої вакцинації. Тому важливо проводити комплексну діагностику кашлюку та брати до уваги не лише результати ПЛР-діагностики, а й інших досліджень, клінічні прояви захворювання та історію контакту з хворими.

Важливі примітки

Найоптимальніший період для здачі аналізу – перші 3 тижні від появи перших симптомів. Занадто раннє чи пізнє здавання мазку може призвести до хибного результату. Також їх причиною може бути приймання антибіотиків.

  • Матеріал для дослідження зішкреб
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення не виявлено

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.