Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Ренін активний (Renin)

Код

Назва

Ціна

Термін

2005

Ренін активний (Renin)

950 грн.

1 дн.

Ренін – фермент, який продукується переважно клітинами нирок (назва походить від латинського ren — нирка). Також його вироблення відбувається в ендотелії кровоносних судин багатьох органів. Ренін виробляється в неактивній, зв'язаній з білками формі, яка називається прореніном. Після ланцюжка перетворень проренін перетворюється на активну форму, саме її концентрація в плазмі крові визначається при проведенні аналізів. Ренін активний (прямий, вільний) є протеолітичним ферментом, тобто бере участь у розщепленні білків, головним чином, ангіотензиногену (звідси друга назва реніну – ангіотензиногеназа). Разом з ангіотензином і альдостероном ренін бере участь у регуляції системного та ниркового кровообігу, водно-сольового обміну, артеріального тиску (АТ).

Що потрібно знати про аналіз на ренін активний

Активний ренін, який надходить до кровотоку, запускає ланцюжок біохімічних реакцій:

  • під впливом реніну ангіотензиноген (альфа-глобулін, який виробляється в печінці) розщеплюється з утворенням малоактивного пептиду ангіотензину I;
  • ангіотензин I у кровоносних судинах різних тканин теж розщеплюється під дією ферменту АПФ, втрачає 2 амінокислоти та перетворюється на активну форму ангіотензин II;
  • ангіотензин II стимулює вироблення наднирковими залозами альдостерону, викликає звуження артеріальних судин, впливає на багато процесів в організмі, зокрема, за принципом негативного зворотного зв'язку регулює секрецію реніну.

Альдостерон, в свою чергу, відіграє важливу роль у регуляції балансу електролітів, натрієво-калієвого обміну, підтримці артеріального тиску й об'єму циркулюючої крові.

Виділення реніну активного до крові залежить від артеріального тиску, ниркового кровотоку, рівня в крові натрію та калію, активності симпатичної нервової системи (остання активується ангіотензином II). Таким чином, між усіма ланками ренін-ангіотензин-альдостеронової системи існує взаємозв'язок, відхилення одного з показників від норми призводить до зміни інших.

Вкрай рідко ЮГК-клітини юкстагломерулярного апарату нирок, які виробляють ренін, перетворюються на пухлинні. Доброякісна пухлина ренінома продукує ренін у підвищених кількостях (в середньому його вироблення десятикратно перевищує верхню межу норми). Це призводить до розвитку стійкої артеріальної гіпертензії та збою в роботі ренін-ангіотензин-альдостеронової системи.

Коли та навіщо призначається аналіз на ренін активний

Аналіз крові на ренін активний зазвичай призначається при наявності клінічних та/або лабораторних симптомів дисфункції ренін-ангіотензин-альдостеронової системи:

  • при стійкому підвищенні артеріального тиску в поєднанні з гіпокаліємією;
  • якщо артеріальна гіпертензія розвивається при нормальному рівні калію та погано піддається традиційній антигіпертензивній терапії;
  • при розвитку артеріальної гіпертензії в ранньому віці;
  • якщо аналізи на альдостерон виявили підвищення його рівня.

Аналіз на ренін активний виконується для:

  • оцінки функціонального стану ренін-ангіотензин-альдостеронової системи;
  • диференціальної діагностики гіпертензивних станів (з'ясування причини підвищення артеріального тиску);
  • скринінгу синдрому Конна (первинного гіперальдостеронізму);
  • діагностики реніноми.

Аналіз можуть призначати сімейний лікар, ендокринолог, кардіолог, нефролог, онколог, гінеколог.

Як підготуватися до аналізу на ренін активний

На концентрацію активного реніну в крові може вплинути безліч факторів, для отримання достовірних результатів необхідно дотримуватися правил підготовки:

  • за тиждень до дослідження припинити прийом інгібіторів реніну;
  • прийом інших медикаментозних препаратів за погодженням з лікарем відмінити за добу до забору крові;
  • за добу виключити вживання алкоголю, фізичне перенапруження, стреси;
  • витримати 12 годин після прийому їжі;
  • 3 години до забору крові не курити;
  • на концентрацію реніну в крові впливає положення тіла, в якому здійснюється забір крові (сидячи/стоячи або лежачи). Таке саме положення (вертикальне або горизонтальне) слід по можливості зберігати протягом 2 годин перед здачею аналізу.

Інтерпретація результатів аналізу на ренін активний

Результати аналізу на ренін активний інтерпретують з урахуванням рівня альдостерону (зазвичай дослідження призначають в комплексі).

Підвищений рівень реніну в поєднанні з високим рівнем альдостерону — маркер вторинного гіперальдостеронізму (тобто надлишкова продукція альдостерону від початку не пов'язана з дисфункцією надниркових залоз). Можливі причини:

  • знижений артеріальний тиск, гіпонатріємія, недостатнє кровопостачання нирок;
  • гіпертонічні стани, часто пов'язані з ураженням нирок. Підвищення рівня реніну, альдостерону й АТ також можуть бути пов'язані з пухлинами (реніномою, феохромоцитомою), прийомом пероральних контрацептивів;
  • стани, які супроводжуються набряком при нормальних показниках АТ – захворювання печінки, нефроз, застійна серцева недостатність;
  • нормотензивні стани, які супроводжуються зниженням рівня калію – втрати калію, натрію при гіперплазії ЮГК (синдромі Барттера) й інших нефропатіях, втрата електролітів при аліментарних розладах (порушеннях харчування);
  • токсикоз вагітних.

Підвищений рівень реніну в поєднанні з низьким рівнем альдостерону – маркер адренокортикальної недостатності, хвороби Аддісона. Може бути пов'язаним з гіпокаліємією.

Знижений рівень реніну:

  • у поєднанні з підвищеним альдостероном у більшості випадків вказує на синдром Конна при гіперплазії або пухлині кори надниркових залоз. Такі стани супроводжуються гіпокаліємією, гіпернатріємією.
  • у поєднанні зі зниженням рівня альдостерону та гіпертензивними станами вказує на псевдогіперальдостеронізм, рідкісне порушення.

Важливі зауваження

Ізольовані показники реніну активного не можуть використовуватися для постановки діагнозу, вони обов'язково повинні інтерпретуватися в комплексі з іншими показниками – рівнями альдостерону, артеріального тиску, електролітів калію та натрію, іноді також доцільно визначення рівня кортизолу.

Концентрація реніну активного в крові залежить від часу доби, максимально високою є вранці. Стандартизовані референсні значення рівня реніну розроблені для часового діапазону з 7 до 10 ранку, для коректної інтерпретації результатів забір крові повинен здійснюватися в цьому інтервалі часу.

Для відстеження показників у динаміці аналізи повинні проводитися із застосуванням однакових тест-систем (в одній лабораторії).

Рівень реніну залежить від кількості солі в раціоні, фізичних і емоційних навантажень, багатьох медикаментів, при розшифровці результатів необхідно враховувати можливу інтерференцію цих факторів.

Переваги здачі аналізу на ренін активний у лабораторії Ніколаб

Визначення прямої концентрації в плазмі реніну активного – складне дороге дослідження. У лабораторії Ніколаб його можна пройти за лояльною ціною та максимально оперативно отримати результати. Кваліфікація співробітників, застосування обладнання та реактивів від провідних постачальників забезпечують високу точність результатів. Також у лабораторії можна здати аналіз на альдостерон і інші гормони надниркових залоз, на рівень електролітів у крові.

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення в стані стоячи: 7,54 - 42,3 в стані лежачи: 4,66 - 31,9

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.