Аналіз ДНК на встановлення біологічного батьківства 2 особи (Мати + дитина)
Код
Назва
Ціна
Термін
1501
Аналіз ДНК на встановлення біологічного батьківства 2 особи (Мати + дитина)
5900 грн.
7 дн.
Рекомендовані аналізи
Аналіз ДНК, як доказ або спростування біологічного батьківства між передбачуваною матір'ю і дитиною, є найбільш достовірним результатом дослідження. Для його проведення використовують біологічний матеріал двох обстежуваних та порівнюють їх між собою на генетичному рівні.
Аналіз ДНК на материнство: опис
Щоб провести дослідження на встановлення біологічного материнства без участі батька дитини, для нього беруть біоматеріал тільки у матері та дитини.
Аналіз належить до молекулярно-генетичного методу. Під час його виконання оцінюють локуси та алелі. Для початку виділяють спіраль ДНК із біоматеріалу, яка містить наш генетичний код. У будь-якій біологічній рідині генетичний матеріал буде однаковим.
Після цього ідентифікуються локуси, кожен з яких є місцем розташування одного гена, що відповідає за одну ознаку. Але через те, що у нас 2 нитки ДНК, в одному локусі буде одразу 2 гени.
Для дослідження найцікавіші так звані STR – короткі тандемні повтори. Вони складаються із чотирьох або п'яти нуклеотидних повторів, краще піддаються ампліфікації і тому призводять до найдостовірніших результатів аналізу.
Особливості дослідження
Специфіка аналізу ДНК на встановлення біологічного материнства полягає у проведенні оцінки 20-25 локусів на предмет збігу хоча б одного алеля у кожному з них. Для цього порівнюють зібрані біоматеріали та видають висновок.
Як досліджуваний біологічний матеріал використовують зішкріб зі слизової оболонки внутрішньої частини щоки. Процес забору є абсолютно безпечним і не має протипоказань.
Оцінка ДНК проводиться шляхом полімеразної ланцюгової реакції. Застосовується ампліфікація 25-локусної панелі VeriFiler Express, що гарантує високу точність результату.
Коли та навіщо призначають аналіз
Дослідження призначають для:
- встановлення чи виключення біологічного материнства;
- проведення деяких судових розглядів.
Аналіз доцільно проводити у випадках, коли:
- є підозра на лікарську помилку та підміну дитини у пологовому будинку;
- відбувається возз'єднання матері з дитиною, які були розлучені та потребують підтвердження батьківства;
- необхідно підтвердити батьківство після домашніх пологів;
- необхідно переконатися, що сурогатна мати народила дитину, біологічною матір'ю якої є обстежувана.
Дослідження здійснюється без додаткових напрямів лікаря. У ньому беруть участь лише передбачувана мати та дитина.
Правила підготовки
Для отримання достовірних результатів потрібно до проведення дослідження відмовитись від куріння (за 1 годину) та вживання їжі (за 8 годин). Дітям грудного віку можна проводити букальний зішкріб через 30 хвилин після останнього годування. Дитина старше 2-х років може здавати матеріал через 2-3 години після їжі.
Не можна за 2 години до дослідження чистити зуби та використовувати ополіскувач для рота.
Перед зішкрібом необхідно прополоскати рот водою обом обстежуваним, а немовлятам можна просто дати випити трохи води з пляшечки.
Інтерпретація результатів
Існує лише 2 варіанти відповіді на дослідження:
- підтвердження материнства з ймовірністю 99,9% – доводить, що жінка, яка здавала біоматеріал, є біологічною матір'ю дитини, яка проходила дослідження разом з нею;
- материнство виключається з ймовірністю 100% – означає, що в локусах не було знайдено достатньої кількості однакових алелів і жінка не є матір'ю дитини.
За відсутності біоматеріалу батька, батьківство якого не оспорюється, аналіз може видати результат 99,75%. Це також підтверджує материнство, але можливість 100% отримати неможливо.
Важливі примітки
Проведення дослідження неможливе за умови, якщо передбачуваній матері чи дитині було здійснено пересадку кісткового мозку або стовбурових клітин.
Крім того, якщо максимум за 3 місяці до здачі біологічного матеріалу одному з обстежуваних було здійснено переливання крові, слід зазначити це при заповненні анкети.
- Матеріал для дослідження букальний зішкріб
- Правила підготовки Детальніше тут
- Референтні значення