Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Туберкульоз (Mycobacterium tuberculosis, MBT), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (мокротиння, сеча)

Код

Назва

Ціна

Термін

1381

Туберкульоз (Mycobacterium tuberculosis, MBT), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (мокротиння, сеча)

360 грн.

3 дн.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Mycobacterium tuberculosis (МБТ), що зустрічається в легенях та інших органах. В більшості випадків захворювання характеризується яскравою клінічною картиною, але при закритому осередку може мати безсимптомний перебіг, що ускладнює своєчасну діагностику.

Туберкульоз: опис

Туберкульоз вважатимуться цілою групою захворювань. Основний шлях передачі – повітряно-краплинний, але при розвитку в інших органах та під рядом факторів патологія може передаватися статевим, побутовим та вертикальним (від матері до дитини) шляхом.

Інкубаційний період зазвичай триває від 2 до 12 тижнів, але може перевищувати кілька місяців. Протягом цього періоду бактерія може розмножуватися у легенях, але не викликає клінічних проявів.

Симптоми захворювання можуть бути багатогранними та залежать від місця скупчення МБТ. Найчастіше туберкульоз починає розвиватися у легенях. Розрізняють кілька форм та стадій патології. Симптомокомплекс характеризується надсадним кашлем, який триває понад 2 тижні, болем за грудиною, постійним підвищенням температури тіла в межах 37-38 градусів, підвищеною стомлюваністю, зниженням ваги, пітливістю в нічний час та слабкістю. Ці симптоми поступово стають помітнішими.

Сформовані вогнища у легенях призводять до деструктивних процесів легеневої тканини. Навіть після повного лікування уражені ділянки не зможуть відновитися і не виконуватимуть свою функцію.

До групи ризику можна віднести людей з ослабленою імунною системою, у тому числі осіб, заражених ВІЛ, які мають тісний постійний контакт з інфікованою особою, хворих на діабет або рак, а також тих, хто живе в антисанітарних умовах.

Зважаючи на особливості епідеміологічної ситуації в Україні, більшість населення нашої країни встигла зустрітися з паличкою Коха ще в ранньому дитинстві. Нормальний імунітет та наявність вакцини здатні призвести до повного блокування агента, який може просто осісти в нижніх ділянках легень і перебувати там роками як умовно-патогенна флора. Але під дією ослабленого імунітету та супутніх захворювань туберкульоз може швидко почати розвиватися знову.

Особливості дослідження

Якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) дозволяє швидко та точно визначити наявність МБТ в організмі людини. Аналіз передбачає пошук ДНК збудника у зразках сечі та мокротиння. Він має високу специфічність та чутливість, що дозволяє визначити бактеріальну ДНК, навіть якщо її в матеріалі дуже мало.

Коли та навіщо призначають аналіз

Дослідження необхідне для:

  • проведення дифдіагностики;
  • встановлення діагнозу;
  • скринінгу осіб із групи ризику;
  • діагностики різних типів туберкульозу

Показаннями для призначення дослідження є:

  • підозра на туберкульоз;
  • симптоми інфекції;
  • тривалий та тісний контакт з інфікованою особою;
  • позитивна реакція введення туберкуліну.

Направлення на аналіз видає: фтизіатр, інфекціоніст, педіатр та сімейний лікар.

Правила підготовки

Для отримання об'єктивних відповідей на аналіз важливо дотримуватися ряду правил підготовки.

Здавання сечі має проводитися або до початку терапії, або через 21 день після її завершення. Чоловікам слід утриматися від статевих актів, а також не наносити на статевий орган будь-які засоби, що мають бактерицидні властивості за добу до здавання. Жінкам слід здійснювати забір сечі за 5 днів до початку менструації або через 5 днів після їх завершення, а також перед актом сечовипускання рекомендується закрити вхід у піхву ватним тампоном.

Для аналізу необхідно зібрати першу ранкову порцію сечі в одноразовий пластиковий контейнер. Перші кілька мілілітрів слід змити в унітаз, а все інше в баночку. Достатньо одержати 20-40 мл сечі.

Здача мокротиння здійснюється вранці натще, через 6-8 годин після останнього приймання їжі. Перед здаванням достатньо почистити зуби, слизову оболонку внутрішнього боку щік, язик та ясна зубною щіткою, після чого прополоскати рот кип'яченою водою. Мокрота також збирається в одноразовий контейнер.

Перед здаванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо індивідуальних правил підготовки.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь свідчить про:

  • активну форму туберкульозу;
  • латентну форму розвитку.

Негативна відповідь свідчить про:

  • відсутність інфекції.

Важливо проводити аналіз з урахуванням даних і результатів інших методів діагностики. Тому після отримання відповіді слід звернутися до лікаря, який здійснить об'єктивну інтерпретацію на підставі всіх зібраних даних.

Важливі примітки

Отримання некоректних результатів дослідження може спричинити розвиток в організмі ВІЛ-інфекції.

  • Матеріал для дослідження Біоматеріал
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення не виявлено

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.