Епштейна-Барр вірус (Epstein Barr virus, EBV), кількісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР (кров, ліквор, сеча, слина)
Код
Назва
Ціна
Термін
13751
Епштейна-Барр вірус (Epstein Barr virus, EBV), кількісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР (кров, ліквор, сеча, слина)
300 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Рекомендовані аналізи
Епштейна-Барр вірус (Epstein Barr virus, EBV), якісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР (кров, ліквор, сеча, слина)
Вартість
280 грн
Кір (Measles virus, MeV), антитіла IgM
Вартість
420 грн
Кашлюк (Bordetella species, Bordetella pertussis, Bordetella bronchiseptica), якісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР
Вартість
320 грн
Рекомендовані аналізи
Вартість
250 грн
Хламідія пневмонія (Chlamydia pneumoniae), антитіла IgG
Вартість
220 грн
Епштейна-Барр вірус (Epstein Barr virus, EBV), антитіла IgG до раннього антигену
Вартість
300 грн
Епштейна-Барр вірус (Epstein Barr virus, EBV), кількісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР (кров, ліквор, сеча, слина)
- Матеріал для дослідження Біоматеріал
- Правила підготовки Детальніше тут
-
Референтні значення
Аналітична чутливість тест-системи для кількісного визначення вірусу Епштейна-Барр в об’ємі виділеної проби – 40 МО ДНК (5 копій ДНК/мл)
- Матеріал для дослідження Біоматеріал
- Правила підготовки Детальніше тут
-
Референтні значення
Аналітична чутливість тест-системи для кількісного визначення вірусу Епштейна-Барр в об’ємі виділеної проби – 40 МО ДНК (5 копій ДНК/мл)
ВЕБ є мікроорганізмом, який зазвичай знаходиться в організмі у вигляді умовно-патогенної флори та може призвести до розвитку мононуклеозу, герпесу та інших захворювань. Він також викликає різні ускладнення у вигляді лімфопроліферативних патологій та злоякісних пухлин (лімфому). Для діагностики мононуклеозу, ВЕБ-асоційованих лімфом та інших захворювань, які можуть бути спричинені ВЕБ, визначення вірусної ДНК методом полімеразної ланцюгової реакції є основним. Кількісний аналіз також може бути використаний для контролю за лікуванням захворювань.
Вірус Епштейна-Барра: опис
Вірус Епштейна-Барр (ВЕБ) є одним із найпоширеніших вірусів, що зустрічаються в організмі людини. Він належить до сімейства герпесвірусів і може спричиняти різні захворювання.
Вірус передається повітряно-крапельним та побутовим шляхом, а переносником є інфікований або носій. Інкубаційний період інфікування ВЕБ зазвичай становить від 4 до 7 тижнів, але може тривати до шести місяців. Часто після зустрічі організму із ВЕБ захворювання не розвивається. Вірусний агент може роками жити в клітинах (епітеліальних клітинах, В та Т-лімфоцитах), не проявляючи себе навіть не специфічною симптоматикою інфікування.
Поширеними симптомами розвитку інфекції, асоційованої з ВЕБ, є:
- втома;
- лихоманка;
- біль у горлі та лімфовузлах;
- м'язова слабкість;
- біль у суглобах;
- головний біль;
- катаральні прояви.
При розвитку інфекційного мононуклеозу, етіологією якого є ВЕБ, крім зазначених симптомів також з'являються – іктеричність склер та шкіри, лімфаденопатія та температура вище 38,5 градусів.
Найчастіше інфекційні процеси, пов'язані з ВЕБ, зустрічаються у молодих людей, а перший контакт зі збудником відбувається ще в дитячому віці. Тригером розвитку захворювання є зниження імунітету.
Особливості дослідження
Кількісне визначення вірусної ДНК Епштейна-Барр методом ПЛР – EBV, DNA, Кількісне визначення ДНК ВЕБ у сироватці методом ПЛР, Epstein-Barr virus, DNA – це діагностичний метод, який дозволяє виявити наявність вірусної ДНК вірусу Епштейна-Барр у лікворі, сечі чи слині. Метод ПЛР має високу точність, тому дозволяє визначити наявність вірусної ДНК Епштейна-Барр навіть у тих випадках, коли її у зразках крові, ліквору, сечі чи слини невелика кількість.
Коли та навіщо призначають аналіз
Дослідження необхідне для:
- постановки діагнозу;
- оцінки вірусного навантаження;
- дифдіагностики з низкою інфекцій;
- виявлення реактивації ВЕБ;
- оцінки результативності проведеного лікування.
Показаннями для призначення дослідження є:
- підозра на розвиток ВЕБ-асоційованого захворювання;
- ВІЛ-інфекції та інші патології, що значно супресують імунітет;
- симптоми інфекції неясної етіології;
- лімфаденопатії;
- виявлення антитіл чи ДНК ВЕБ;
- симптоми інфекційного мононуклеозу
Направлення на аналіз видають: сімейні лікарі, гематологи, оториноларингологи, педіатри, терапевти та інфекціоністи.
Правила підготовки
Для дослідження беруть кров, ліквор, сечу та слину. Щоб унеможливити отримання необ'єктивних результатів, є загальні правила підготовки до аналізу. Так, до забору біологічних матеріалів необхідно відмовитись від:
- їжі за 4-6 годин;
- копченого, смаженого та жирного за добу;
- масажу та фізіотерапевтичних процедур за 48 годин;
- фізичних навантажень та емоційної перенапруги за 24 години;
- сауни та лазні, авіаперельотів та УЗД-діагностики за 48 годин;
- алкоголю за 24 години;
- куріння за 1 годину;
- приймання противірусних та антибіотиків за 3 доби – після погодження з лікарем.
Якщо вживання медикаментів не можна скасувати, слід повідомити їхню назву під час реєстрації на аналіз.
Для отримання оптимального біоматеріалу у вигляді слини слід не чистити зуби, не використовувати ополіскувач та різні препарати асептичного призначення за 12-24 години.
Забір сечі здійснюється самостійно до приїзду до лабораторії. Для цього необхідно зібрати першу ранкову сечу в пластиковий одноразовий контейнер, але перші кілька мілілітрів сечі слід спустити в унітаз. До забору чоловікам необхідно утриматися від статевих актів, а жінкам не здавати сечу під час менструації (краще за 5 днів до початку або через 5 після завершення). Загальні рекомендації – не можна наносити лубриканти, гелі мазі та медичні препарати за кілька годин до здавання.
Інтерпретація результатів
Чим вища концентрація вірусної ДНК у досліджуваних біологічних рідинах, тим вище вірусне навантаження. Це може свідчити про тяжкість перебігу патології, асоційованої з ВЕБ.
При зменшенні кількості вірусної ДНК після проведення терапії можна говорити про одужання.
Але будь-яка отримана відповідь вимагає інтерпретації лікарем. Тільки він зможе правильно трактувати клінічний випадок та зіставити з ним отримані відповіді.
Важливі примітки
При проведенні противірусної терапії перед здаванням біологічних матеріалів є високий ризик спотворення реальної картини перебігу захворювання.