Кандіда альбіканс (Candida albicans), якісне визначення грибкової ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
Код
Назва
Ціна
Термін
1358
Кандіда альбіканс (Candida albicans), якісне визначення грибкової ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
260 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Хламідія трахоматіс (Chlamydia trachomatis), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
2 дн.
270 грн
Уреаплазма спеціес (Ureaplasma species, Ureaplasma parvum, Ureaplasma urealyticum), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
2 дн.
230 грн
Нейсерія гонорея (Neisseria gonorrhoeae), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
2 дн.
240 грн
Кандіда альбіканс є збудником урогенітального та орофарингеального кандидозу. У народі цю патологію іменують – молочниця. Найчастіше, саме захворювання розвивається у жінок. Але носіями однаково можуть бути як жінки, так і чоловіки. Кандідоз може мати різну клінічну картину, залежно від місця розмноження грибка в організмі людини.
Candida albicans: опис
Кандіда альбіканс (Candida albicans) – це дріжджовий грибок, який зазвичай населяє шкіру, ротову порожнину, шлунок та кишківник людини, а також статеві органи. У більшості випадків Кандіда альбіканс є частиною нормальної мікрофлори організму людини та не викликає жодних захворювань та патологічних станів.
Однак, за певних умов, таких як зниження імунітету, використання антибіотиків або гормональних препаратів, розвиток діабету, вагітність, порушення мікрофлори кишківника та інші фактори – Кандіда альбіканс може почати розмножуватися швидше та викликати грибкові інфекції.
Інкубаційний період кандидозу може становити від кількох днів за кілька тижнів залежно від стану імунної системи людини та інших чинників.
Симптоми грибкових інфекцій, викликаних Кандіда альбіканс, можуть змінюватись в залежності від місця ураження. Найчастіше з'являються свербіж, подразнення, виділення, біль, почервоніння шкіри або слизових оболонок та інші. Найбільш характерними виділеннями при кандидозі вважаються сирнисті з кислим запахом.
Якщо грибок потрапляє в організм через ротову порожнину, можуть розвинутися: діарея/закреп, неприємний запах з рота, підвищення температури тіла, поява білого нальоту на внутрішній поверхні щік, біль у животі, нудота або блювання і відчуття печіння або болю при ковтанні. Найважчий перебіг захворювання – у новонароджених. Інфікування грибком відбувається під час пологів, після чого він починає активно розмножуватися, утворюючи білий наліт на різних ділянках ротової порожнини. Несвоєчасне виявлення кандіди альбіканс може призвести до утворення численних виразок від ротової порожнини до статевих органів.
У чоловіків Candida може спричиняти кандідозний баланопостит. Захворювання проявляється гіперемією головки статевого члена і крайньої плоті, хворобливістю та печінням під час статевого акту та сечовипускання, а також свербінням та білими виділеннями.
Оскільки Candida може вражати різні органи та системи, шляхів передачі грибка багато: повітряно-краплинний шлях (у разі інфікування легень), статевий, аліментарний, від матері до дитини під час пологової діяльності та контактний.
Особливості дослідження
Якісне визначення грибкової ДНК методом ПЛР-С. albicans, NAA (DNA, PCR) – дозволяє швидко та точно визначити наявність Candida albicans у зразку зішкрібу або сечі, що допомагає у діагностиці грибкових інфекцій. Метод має високу специфічність і дозволяє діагностувати патологію на ранніх етапах.
Коли та навіщо призначають аналіз
Дослідження призначають для:
- постановки діагнозу;
- визначення ролі Кандіди Альбіканс у розвитку захворювань зовнішніх статевих органів;
- дифдіагностики з низкою інших захворювань;
- контролю ефективності проведеної терапії.
Показаннями для здачі аналізу є:
- прояв клінічної картини;
- вагітність (за умови, що у вагітної неодноразово розвивався кандидоз у минулому).
Направлення на аналіз видає: гінеколог, інфекціоніст, акушер-гінеколог, уролог, педіатр та сімейний лікар.
Правила підготовки
Щоб отримати об'єктивний результат аналізу, достатньо дотримуватись деяких правил підготовки.
Забір сечі та проведення зішкрібу необхідно здійснювати до та/або після введення медикаментозної терапії. Перед забором біоматеріалу необхідно відмовитись від проведення антигрибокової терапії впродовж 2 тижнів.
Перед збиранням матеріалів необхідно:
- виключити вживання полівітамінів, діуретичних препаратів, а також продуктів, що впливають на властивості сечі (пиво, морква, міцний чай та кава) за 12 годин;
- відмовитись від нанесення бактерицидних та інших медичних засобів на зовнішні статеві органи за 2 тижні;
- відмовитись від статевого акту за 3 доби;
- жінкам не здавати аналіз під час місячних, а краще за 3 дні до їхнього початку або 3-4 дні після їх завершення;
- виключити проведення фізіопроцедур та відвідування лазні/сауни за 3 дні;
- не проводити туалет зовнішніх статевих органів протягом трьох годин перед здаванням біоматеріалу;
- чоловікам утриматися від сечовипускання за 3 години;
- жінкам слід відмовитися від встановлення тампонів, вагінальних свічок та спринцювання напередодні.
Сеча має збиратися в одноразовий пластиковий контейнер зранку після пробудження та проведення туалету зовнішніх органів. Достатньо зібрати від 20 до 50 мл сечі.
Інтерпретація результатів
Позитивна відповідь свідчить про:
- розвиток кандідозу.
Негативна відповідь свідчить про:
- відсутність інфекції;
- дуже невелику кількість грибка в досліджуваному матеріалі через розвиток інкубаційного періоду;
- ефективність проведеної терапії.
Отриманий результат не можна прирівнювати до остаточного діагнозу. Виставити його може тільки лікар після проведення огляду, збору анамнезу та інтерпретації всіх проведених досліджень.
Важливі примітки
На результати може вплинути недотримання правил підготовки.
- Матеріал для дослідження Біоматеріал
- Правила підготовки Детальніше тут
- Референтні значення не виявлено