Гарднерела вагіналіс (Gardnerella vaginallis), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
Код
Назва
Ціна
Термін
1357
Гарднерела вагіналіс (Gardnerella vaginallis), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
240 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Gardnerella vaginalis – це бактерія, що викликає інфекційний процес у піхві, відомий як бактеріальний вагіноз. Він характеризується порушенням нормального бактеріального балансу у піхві, при якому кількість Gardnerella vaginalis збільшується, а кількість корисних молочнокислих бактерій, таких як Lactobacillus, знижується.
Гарднерелла вагіналіс: опис
Гарднерелла вагіналіс (Gardnerella vaginalis) – це анаеробна бактерія, яка часто мешкає у піхві жінок. Вона є одним зі збудників бактеріального вагінозу, котрий характеризується порушенням нормальної мікрофлори у піхві.
Гарднерелла вагіналіс не є патогенною бактерією, але за певних умов її кількість може сильно збільшуватися, що призводить до порушення балансу у піхві та розвитку бактеріального вагінозу. Гарднерелла здатна утворювати біоплівки, які повністю вистилають поверхню піхви. Це впливає на ефективність лікування та процеси реагування імунної системи на розвиток бактерій.
Бактеріальний вагіноз характеризується специфічними симптомами, такими як неприємний запах виділень (рибний), особливо після статевого акту або між місячними, зміна консистенції виділень та дискомфорт у піхві.
Хоча більшість випадків бактеріального вагінозу не викликає серйозних проблем, він може підвищити ризик розвитку деяких ускладнень та захворювань, включаючи:
- Ризики вагітності. Бактеріальний вагіноз пов'язаний із підвищеним ризиком передчасних пологів, низької ваги новонародженого та інфекцій матки після пологів.
- Можливість передачі інших інфекцій. Бактеріальний вагіноз може збільшити ризик передачі інших інфекцій, таких як ВІЛ, гонорея та хламідіоз.
- Хірургічні ускладнення. За наявності бактеріального вагінозу у жінки, якій буде потрібно робити гінекологічну хірургічну операцію, є підвищений ризик розвитку інших інфекцій після операції.
Деякі жінки можуть страждати від частих рецидивів або хронічного бактеріального вагінозу, який потребує тривалого лікування.
Особливості дослідження
Якісне визначення бактеріальної ДНК Gardnerella vaginalis методом ПЛР у зразках зішкрібу та сечі дозволяє виявити наявність або відсутність цієї бактерії у досліджуваному матеріалі.
Аналіз важливий для своєчасної діагностики вагінозу, спричиненого бактерією Гарднерела вагіналіс. Але для повної оцінки клінічної ситуації та рішення про лікування слід враховувати не лише результати ПЛР, а й інші фактори, такі як симптоми пацієнта та історія хвороби.
Коли та навіщо призначають аналіз
Показання до проведення аналізу:
- підозра на вагіноз;
- наявність симптомів інфекції;
- підготовка до вагітності;
- часті рецидиви запальних процесів у піхві неясної етіології;
- підозра на порушення вироблення гормонів;
- проблеми з мікрофлорою кишківника.
Дослідження потрібне для:
- постановки діагнозу та визначення наявності або відсутності gardnerella vaginalis;
- диференціальної діагностики;
- контролю перебігу інфекції;
- контролю ефективності терапії.
Призначають аналіз: педіатри, урологи, гінекологи, акушер-гінекологи, дерматовенерологи, терапевти та сімейні лікарі.
Правила підготовки
Щоб результати дослідження були максимально об'єктивними, необхідно дотримуватись певних правил підготовки:
- Виключити приймання полівітамінів протягом останніх 12 годин перед проведенням дослідження.
- Утримайтеся від вживання діуретичних продуктів, таких як пиво, кава, трав'яний та міцний чай протягом останніх 12 годин.
- Протягом останніх 2 тижнів не використовуйте медичні препарати, антибактеріальні або асептичні засоби зовнішньо на геніталії.
- Слід здавати аналіз перед початком або через 3-4 дні після закінчення місячних.
- За 3 дні уникайте фізіотерапевтичних процедур, відвідування лазні або сауни.
- Проведіть ретельну гігієну геніталій не пізніше ніж за 3 години до аналізу.
- Варто уникати використання тампонів, вагінальних свічок або проводити спринцювання протягом доби перед здаванням аналізу.
Для збирання сечі використовуйте стерильну одноразову баночку. Слід зібрати сечу відразу після пробудження. Також перед забором слід здійснити туалет геніталій. Це допоможе отримати чистий зразок сечі для дослідження.
Інтерпретація результатів
Позитивна відповідь може свідчити про наявність бактеріального вагінозу (гарднерелльозу), а негативна – про його відсутність.
Але інтерпретацією відповідей має займатися лікар. Тільки він зможе правильно оцінити результати та поставити діагноз, враховуючи результати всіх досліджень, клінічну картину та безліч інших факторів.
Важливі примітки
Необхідно повністю дотримуватись всіх правил підготовки, щоб отримати достовірні результати.
Вид забору