Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Трихомонада вагіналіс (Trichomonas vaginalis), якісне визначення ДНК збудника методом ПЛР (зішкріб, сеча)

Код

Назва

Ціна

Термін

1355

Трихомонада вагіналіс (Trichomonas vaginalis), якісне визначення ДНК збудника методом ПЛР (зішкріб, сеча)

240 грн.

2 дн.

Трихомонада вагіналіс один з основних збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом – ІПСШ. Вона призводить до розвитку трихомоніазу і відрізняється комплексним ураженням сечостатевої системи. Захворювання може мати гостру та хронічну форму, також можливе трихомонадоносительство.

Trichomonas vaginalis: опис

Трихомонада вагіналіс – це одноклітинний найпростіший мікроорганізм, який є збудником одного з найпоширеніших інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом – трихомоніазу. Вона може вражати сечостатеву систему як у жінок, так і у чоловіків, причому у останніх симптоми захворювання можуть бути менш вираженими.

Трихомонада вагіналіс передається статевим шляхом, рідше побутовим та від матері до дитини під час вагітності та родової діяльності. Інкубаційний період трихомоніазу може тривати від 5 до 28 днів, у середньому від 7 до 14 днів. Це означає, що після зараження трихомонадою вагіналіс у людини може не бути симптомів протягом декількох днів або тижнів.

Джерелом інфекції може бути людина, яка є носієм мікроорганізму, навіть якщо у неї відсутні прояви патології та хвора.

Основними симптомами трихомоніазу у жінок вважаються жовтуваті або зелені виділення з піхви, місцеві почервоніння та гіпертермія, свербіж і печіння під час сечовипускання, болючість при статевому контакті.

У чоловіків симптоми найчастіше менш виражені, і багато інфікованих можуть навіть не знати про свою хворобу. Але іноді у них розвивається така ж симптоматика, як і у жінок, тільки виділення продукуються зі статевого члена та розвивається гіперемія та гіпертермія головки.

У жіночому організмі вхідними воротами інфекції є стінка піхви, після чого мікроорганізм уражає уретру та цервікальний канал. Трихомонада вагіналіс може також стати причиною розвитку аднекситу, вульвіту, ендометриту, ендоцервіциту, ерозії, циститу, уретриту та інших запальних патологій. Ускладненнями трихомонадної інфекції є викидні, невиношування та безплідність.

У чоловічому організмі вхідними воротами інфекції є слизова оболонка уретри, а потім мікроорганізм може вражати передміхурову залозу та сім'яні пухирці. Трихомонада вагіналіз найчастіше призводить до простатиту та уретриту, а рідше до орхіту. Ускладненнями є – баланопостит та епідидиміт.

Особливості дослідження

Метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) є одним з найбільш ефективних способів визначення ДНК збудника трихомоніазу. Це один із головних маркерів трихомоніазу, що дозволяє діагностувати захворювання на ранніх стадіях розвитку. Інші назви аналізу – Trichomonas vaginalis, real-time PCR, T. vaginalis, DNA.

Коли та навіщо призначають аналіз

Дослідження призначають для:

  • постановки діагнозу;
  • дифдіагностики з низкою інших інфекційних патологій;
  • скринінгу осіб, які перебувають у групі ризику (новонароджені, які народилися від матері, інфікованої трихомоніазом, особи, які мають безладні незахищені статеві зв'язки та особи з імунодефіцитом).

Показаннями для здачі аналізу є:

  • розвиток клініки;
  • розвиток інших ІПСШ;
  • гострі та хронічні запальні процеси в органах сечостатевої системи неясного генезу;
  • планування вагітності;
  • безпліддя у чоловіків та жінок;
  • статеві незахищені зв'язки.

Направлення на аналіз видає: гінеколог, венеролог, уролог, акушер-гінеколог, терапевт, сімейний лікар, неонатолога, інфекціоніст та педіатр.

Правила підготовки

Щоб відповідь на аналіз була достовірною, слід дотримуватися правил підготовки.

Забір сечі та зішкріба потрібно проводити до та/або після введення медикаментозної терапії. У випадку коли пацієнт приймає антибактеріальні та протигрибкові препарати, між аналізом та прийманням препаратів має минути не менше 2 тижнів..

Перед забором матеріалів необхідно:

  •  
  • чоловікам відмовитися від статевого акту за 3 дні і утриматися від сечовипускання за пару годин до забору зішкрібу;
  • жінкам не слід проводити забір біоматеріалів під час менструації, рекомендується проводити забір за 3 дні до початку або 3 дні після завершення;
  • не проводити туалет зовнішніх статевих органів за 3 години;
  • жінкам слід відмовитися від встановлення тампонів та спринцювання, проведення трансвагінального УЗД та кольпоскопії за 1 добу.

Сечу потрібно збирати в одноразовий пластиковий контейнер вранці після пробудження та туалету зовнішніх статевих органів. Достатній обсяг від 20 до 50 мл сечі.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь говорить про:

  • розвиток інфекції, асоційованої з Трихомонадою вагіналіс.

Негативна відповідь говорить про:

  • відсутність інфекції;
  • дуже короткий проміжок часу з моменту інфікування;
  • ефективність проведеної терапії.

Будь-який результат не можна розглядати як остаточний діагноз. Для отримання правильної інтерпретації, виставлення діагнозу та отримання лікування необхідна консультація лікаря.

Важливі примітки

На результати може вплинути неправильне дотримання правил підготовки. Якщо захворювання підтвердилося в одного партнера потрібно провести діагностику іншого.

  • Матеріал для дослідження Біоматеріал
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення не виявлено

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.