Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Аналіз крові на LE-клітини

Код

Назва

Ціна

Термін

1339

Аналіз крові на LE-клітини

150 грн.

3 дн.

LE-клітини – специфічні клітини, які з'являються в крові при аутоімунних розладах, перш за все, системному червоному вовчаку (LE – скорочення від Lupus erythematosus, латинської назви цього захворювання). Вони є продуктом взаємодії лейкоцитів з LE-фактором, особливим циркулюючим імунним комплексом (ЦІК). Аналіз крові на LE-клітини – мікроскопічне дослідження крові, спрямоване на виявлення цих специфічних клітин, які є маркером аутоімунних процесів, присутності в організмі LE-фактора.

Що потрібно знати про аналіз крові на LE-клітини

LE-фактор – сукупність специфічних ЦІК (комплекси антитіл, антигену та компонентів системи комплементу). Циркулюючі імунні комплекси взагалі утворюються при різних захворюваннях, які викликають імунну відповідь (інфекційних, аутоімунних, алергічних), а LE-фактор – виключно при аутоімунних. Він має антинуклеарну активність, руйнує ядра лейкоцитів, розщеплює їх генетичний матеріал (хроматин). Згодом матеріал, що вивільнився при руйнуванні ядра, поглинається нейтрофільними лейкоцитами (клітинами фагоцитозу), утворюються клітини з атиповою морфологією. У нормі кожен різновид лейкоцитів має типове для нього ядро, у зрілих нейтрофільних лейкоцитів ядра середньої величини, з інтенсивним забарвленням (темні), у формі зігнутої палички без перетяжок або розділені на 3-5 сегментів. LE-клітини – це нейтрофільні лейкоцити, які містять однорідний фагоцитований (поглинений і «перетравлений») ядерний матеріал.

LE-фактор руйнує не тільки ядра здорових лейкоцитів, але й стінки судин, поверхні суглобів, тканини нирок та інших органів, де він осідає, затримується. Цей циркулюючий імунний комплекс відіграє важливу роль у розвитку системного червоного вовчака – захворювання з хронічним аутоімунним запальним процесом сполучної тканини. СЧВ проявляється різноманітними симптомами – болями в суглобах і їх запаленням, ураженням шкіри та слизових оболонок з вираженою еритемою (стійким почервонінням), головними болями, епілептичними нападами й іншими неврологічними порушеннями. Можливе ураження будь-яких органів, де є сполучна тканина – легень, нирок, кишечника, кровоносних судин і оболонок серця.

Встановити присутність LE-фактора можна за наявністю в крові LE-клітин. Аналіз крові на LE-клітини є одним з методів діагностики СЧВ (LE-клітини виявляються у 80% хворих). Наявність у крові LE-клітин може вказувати і на деякі інші системні аутоімунні захворювання, але цей аналіз не є високочутливим методом їх діагностики (LE-клітини виявляються значно рідше, у невеликого відсотка хворих).

Коли та навіщо призначають аналіз крові на LE-клітини

Аналіз крові на LE-клітини призначають:

  • при клінічних симптомах, які дозволяють запідозрити системний червоний вовчак;
  • при показниках загального аналізу крові, які дозволяють запідозрити аутоімунний запальний процес (лейкопенія, гемолітична анемія);
  • під час курсу лікування системного червоного вовчака.

Аналіз крові на LE-клітини призначають для:

  • діагностики системного червоного вовчака;
  • оцінки ступеня тяжкості й активності аутоімунного запального процесу, визначення стадії захворювання;
  • оцінки ефективності терапії.

Аналіз може призначити ревматолог, терапевт і різні вузькі фахівці (дерматолог, кардіолог й інші, в залежності від клінічних симптомів).

Як підготуватися до аналізу на LE-клітини

Особлива підготовка до проведення аналізу крові на LE-клітини не потрібна, рекомендується:

  • витримати мінімум 4 години після прийому їжі;
  • не курити півгодини до забору крові.

Інтерпретація результатів аналізу крові на LE-клітини

Результат аналізу крові на LE-клітини може бути позитивним (клітини виявлені) або негативним (клітини не виявлені).

Можливі причини позитивного результату:

  • системний червоний вовчак;
  • інші аутоімунні захворювання – ревматоїдний артрит, склеродермія, лікарський вовчакоподібний синдром, аутоімунний гепатит в активній формі.

Негативний результат – норма, але відсутність LE-клітин не дозволяє 100% виключити СЧВ та інші аутоімунні захворювання. Утворення LE-клітин характерне для початкової стадії захворювань і фази загострень. Якщо з моменту початку аутоагресії минуло досить багато часу та захворювання перейшло в хронічну стадію поза загостренням, кількість LE-клітин може знизитися аж до повного зникнення. Негативний результат аналізу крові на LE-клітини також є показником ефективності лікування, поліпшення стану пацієнта.

Важливі зауваження

Аналіз крові на LE-клітини є досить чутливим щодо СЧВ, але недостатньо специфічним методом лабораторної діагностики. Для диференціальної діагностики аутоімунних захворювань необхідне проведення імунологічних аналізів на специфічні антитіла.

Переваги аналізу на LE-клітини в лабораторії Ніколаб

Далеко не всі лабораторії в Україні виконують аналіз крові на LE-клітини. У лабораторії Ніколаб це дослідження можна пройти оперативно та за доступною ціною.

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення негативний

Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.