Хламідія трахоматіс (Chlamydia trachomatis), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
Код
Назва
Ціна
Термін
1327
Хламідія трахоматіс (Chlamydia trachomatis), якісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
270 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Chlamydia trachomatis – вид внутрішньоклітинних бактерій роду хламідій. Хламідіоз – одне з найбільш поширених інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Також можлива передача хламідій від інфікованої вагітної жінки дитині, існує незначний ризик зараження при побутових контактах. Різні підгрупи (сероваріанти) Chlamydia trachomatis вражають сечостатеву систему, очі, лімфатичні вузли, суглоби та інші органи.
Урогенітальний (сечостатевий) хламідіоз часто має перебіг без виражених симптомів, людина може не підозрювати про свою хворобу, не звертатися до лікаря, при цьому бути джерелом інфікування для інших людей. Хламідіоз швидко переходить у хронічну форму та може викликати важкі ускладнення: запальні захворювання статевих органів, безпліддя, у жінок – патології вагітності, передракові стани. Інфекція вкрай небезпечна для плода, може спровокувати патології внутрішньоутробного розвитку, викидень. У немовлят, які заразилися від матері в процесі пологів, хламідії викликають кон'юнктивіт, пневмонію.
Що таке якісне визначення ДНК C. trachomatis методом ПЛР
Основний метод діагностики хламідіозу – лабораторні дослідження. Найбільш надійним і високочутливим методом є полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). Це молекулярно-генетичне дослідження, за допомогою якого в біологічному матеріалі (сечі, зішкребі, змиві) хворої або інфікованої людини можна виявити ДНК бактерії. Визначення може бути якісним або кількісним, в першому випадку існують 2 варіанти результату – позитивний (ДНК виявлена) та негативний (не виявлена).
Для діагностики урогенітального хламідіозу можуть досліджуватися:
- сеча;
- зішкріб зі слизових сечостатевих органів.
У яких випадках призначається ПЛР-тест на ДНК Chlamydia trachomatis
Дослідження на ДНК хламідій може призначати уролог, гінеколог, венеролог, фахівець з репродуктивної медицини та неонатолог (лікар, який спеціалізується на обстеженні, лікуванні новонароджених), а також інші фахівці (в залежності від того, які органи та системи вражені інфекцією).
Оскільки хламідіоз часто протікає в прихованій формі, особливого значення набуває скринінгове обстеження. Основні показання до його проведення:
-
- планування вагітності;
- обстеження вагітних при постановці на облік (пацієнтки з групи ризику здають аналіз повторно в 3 триместрі);
- підозра на безпліддя, виявлення його можливих причин;
<liвисока ймовірність зараження ЗПСШ (часта зміна партнерів, незахищені статеві контакти);
- діагностований хламідіоз або інші ЗПСШ, наявність їх симптомів у чоловіка (дружини), статевого партнера;
- діагностика неонатального хламідіозу у дітей, що народилися від інфікованої матері.
Також аналіз призначається для диференціальної діагностики ЗПСШ, урогенітальних інфекцій, встановлення причин запального процесу в органах малого тазу. До симптомів таких захворювань відносяться:
- часте сечовипускання, яке супроводжується дискомфортом, почуттям печіння;
- свербіж в області зовнішніх статевих органів, у чоловіків – почервоніння навколо сечовипускального отвору, його набряклість;
- у жінок – болісний статевий акт, болі в нижній частині живота та в області крижів;
- незначні водянисті, слизисто-гнійні, склоподібні виділення з сечовипускального каналу у чоловіків, домішки крові при сім'явиверженні;
- жовтуваті, жовтувато-зелені, кров'янисті вагінальні виділення з неприємним запахом у жінок;
- зміна кольору сечі;
- незначне підвищення температури, загальна слабкість.
Інші показання до обстеження на хламідії:
- підозра на трахоматозний кон'юнктивіт – запалення, почервоніння, набряклість кон'юнктиви, виділення з очей, утворення фолікулів, рубців;
- ознаки реактивного артриту (запалення суглобів, переважно нижніх кінцівок), особливо в поєднанні із запаленням сечівника (уретритом) і кон'юнктивітом;
- ознаки проктиту (запалення слизової прямої кишки).
У пацієнтів з діагностованим хламідіозом дослідження ПЛР проводиться для контролю ефективності лікування (мінімум через місяць після завершення антибіотикотерапії).
Підготовка до аналізу на якісне визначення ДНК C. trachomatis
Аналіз на виявлення ДНК хламідій не проводиться на тлі системної або місцевої антибіотикотерапії, лікування протигрибковими та противірусними препаратами, антисептиками. Для отримання достовірних результатів з моменту їх останнього прийому (застосування) має пройти не менше 2 тижнів. Жінкам рекомендується здавати зішкріб у 1 половині менструального циклу, найкраще – через 3 дні після завершення місячних. Якщо є показання до екстреного обстеження, можлива здача в 2 половині циклу, але не пізніше, ніж за 5 днів до передбачуваного початку чергової менструації.
Інші правила підготовки:
- протягом 3 днів напередодні здачі аналізу утримуватися від статевих контактів;
- жінкам 3 дні не спринцюватися, не застосовувати будь-які внутрішньовагінальні препарати (свічки, мазі);
- після інструментального урологічного обстеження, гінекологічного огляду, трансвагінального УЗД, кольпоскопії повинно пройти не менше 3 днів;
- вранці напередодні здачі сечі, зішкребу виконувати туалет зовнішніх статевих органів без застосування мила, гелю, вологих серветок та інших гігієнічних засобів;
- для дослідження сечі збирається в стерильний контейнер перша ранкова порція;
- урогенітальний зішкріб виконується через 1,5-2 години після сечовипускання.
Переваги ПЛР на ДНК Chlamydia trachomatis у Києві в лабораторії NIKOLAB
Якісне визначення ДНК хламідій методом ПЛР вважається золотим стандартом діагностики хламідіозу. ДНК бактерій виявляється навіть при прихованому перебігу захворювання, коли хламідії існують в організмі в «сплячій» формі та не викликають імунну відповідь (тобто специфічні антитіла в крові не утворюються). Оскільки зразок одночасно оцінюється на наявність ДНК бактерії та на кількісний вміст людської ДНК, контролюється якість взяття матеріалу. Це дозволяє гарантувати високий ступінь достовірності дослідження.
В лабораторії НІКОЛАБ:
- застосовуються тест-системи з високою аналітичною чутливістю;
- усі дослідження проводяться досвідченим персоналом, який регулярно підвищує кваліфікацію;
- отримати результати можна через 4 дні. Для ПЛР такі терміни є стислими;
- партнерські відносини з виробниками тест-систем дозволяють знизити собівартість дослідження та запропонувати пацієнтам більш вигідні умови;
- завдяки наявності розгалуженої мережі лабораторій, зручному розташуванню відділень, відправці результатів на електронну пошту забезпечується економія часу пацієнтів.
У лабораторії можна здати аналіз крові на антитіла до Chlamydia trachomatis для комплексної діагностики хламідіозу, пройти ПЛР-тести на цілу низку ЗПСШ та інших інфекційних захворювань, а також широкий перелік інших лабораторних досліджень.
Last viewed posts
Рекомендовані аналізи
Хламідія трахоматіс (Chlamydia trachomatis), кількісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
2 дн.
280 грн
Уреаплазма уреалітікум (Ureaplasma urealуticum), антитіла IgА
2 дн.
220 грн
Мікоплазма хомініс (Mycoplasma hominis), кількісне визначення бактеріальної ДНК методом ПЛР (зішкріб, сеча)
2 дн.
230 грн