Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Бактеріологічне дослідження на грибкову флору + чутливість до противогрибкових препаратів

Код

Назва

Ціна

Термін

1313

Бактеріологічне дослідження на грибкову флору + чутливість до противогрибкових препаратів

600 грн.

7-10 дн.

Бактеріологічне дослідження на грибкову флору з оцінкою чутливості до протигрибкових препаратів – один з методів діагностики грибкової інфекції, диференціальної діагностики мікозів і підбору раціональної терапії. Культуральне дослідження під мікроскопом проводиться після посіву зразків на поживні середовища та культивування. Оцінка чутливості до протигрибкових (антимікотичних) препаратів – аналог антибіотикограми, дослідження дозволяє підвищити ефективність терапії мікозів.

Що потрібно знати про культуральне дослідження на грибкову флору

В організмі людини може мешкати кілька десятків видів патогенних і умовно-патогенних грибів, які можуть проникати через пошкоджену шкіру (тріщини, садна, потертості), слизові оболонки, а також - з продуктами харчування до травного тракту, з повітрям – у дихальні шляхи. Грибкові інфекції передаються контактно-побутовим шляхом, при безпосередньому контакті зі шкірою, слизовими оболонками хворого та через предмети побуту. Багато видів грибів є умовно-патогенними, в нормі живуть на шкірі та придатках (волоссі, нігтях), слизових оболонках сечостатевих органів і шлунково-кишкового тракту в якості сапрофітів. Вони харчуються змертвілими, непотрібними людині органічними матеріалами, не викликають будь-яких тривожних симптомів. При зниженні загального й/або місцевого імунітету, безконтрольному прийомі деяких препаратів, порушення бар'єрної функції шкіри та слизових оболонок такі гриби з сапрофітних стають паразитарними, викликають поверхневі та глибокі, місцеві та системні мікози. Поширене явище – полімікози, викликані поєднанням 2-3 видів грибкових інфекцій.

Прояви мікозів різноманітні, залежать від локалізації грибкової інфекції. Поверхневі мікози зазвичай проявляються свербінням, лущенням і зміною кольору шкіри, розшаруванням нігтьових пластин, випаданням волосся. Пізніше на уражених ділянках утворюються ерозії, виразки. Урогенітальні грибкові інфекції супроводжуються патологічними виділеннями із зовнішніх статевих органів, свербінням і печінням при сечовипусканні, інфекції дихальних шляхів – дискомфортними відчуттями при вдиханні повітря. При імунодефіцитних станах можуть розвиватися системні мікози з ураженням центральної нервової системи, легень і бронхів, травного тракту, кровоносних судин. Вони супроводжуються симптомами загальної інтоксикації, кашлем, розладами травлення, головними болями, сонливістю тощо.

Мікози потребують тривалого симптоматичного й етіотропного лікування із застосуванням антимікотичних препаратів місцевої та системної дії. Деякі види грибків виявляють резистентність до стандартної антимікотичної терапії, в таких випадках особливо важливим стає лабораторна оцінка антимікотичної чутливості (АМЧ).

Одним з основних методів лабораторної діагностики мікозів є мікроскопічне дослідження грибкових культур, виділених з біологічного матеріалу. Вибір матеріалу для дослідження (зішкреби та мазки з різних органів, зразки шкіри, нігтів і волосся, мокрота, еякулят та інші) обумовлений локалізацією грибкової інфекції, особливостями клінічної симптоматики. В цілому дослідження проводиться за тією ж схемою, що бакпосів (посів на поживні середовища, культивування, оцінка росту, при виявленні діагностично значущого росту – виділення культури для мікроскопічного дослідження й ідентифікації, оцінка чутливості до антимікотиків). Але є деякі відмінності:

  • необхідне створення особливих умов культивування, щоб попередити перехід грибів від паразитарної форми до сапрофітної;
  • для росту деяких видів грибкової флори потрібно кілька тижнів, цим пояснюється тривалий час дослідження (10-20 днів).

Коли та навіщо призначається бактеріологічне дослідження на грибкову флору з оцінкою чутливості до протигрибкових препаратів

Посів на грибкову мікрофлору може призначатися:

  • при симптомах, які дозволяють запідозрити грибкову інфекцію, особливо у пацієнтів групи ризику (цукровий діабет, ослаблений імунітет, тривалий прийом антибіотиків, кортикостероїдів, імунодепресантів, ЗПСШ в анамнезі, контакт з бездомними тваринами без захисних засобів тощо);
  • пацієнтам з діагностованими мікозами, які пройшли курс протигрибкової терапії;
  • у процесі проведення антимікотичної терапії (якщо стандартна терапія не дає очікуваного ефекту, при проведенні тривалої терапії з можливістю розвитку резистентності до препарату, при необхідності переходу на антимікотичний препарат (АМП) іншого класу).

Дослідження проводиться для:

  • підтвердження наявності грибкової інфекції в організмі;
  • диференціальної етіологічної діагностики мікозів (ідентифікації збудника);
  • призначення адекватної антимікотичної терапії;
  • моніторингу терапії, внесення коректив до її схеми;
  • оцінки ефективності терапії після завершення.

Культуральне дослідження на грибкову флору з оцінкою чутливості до протигрибкових препаратів може проводитися за призначенням сімейного лікаря, дерматолога (трихолога), інфекціоніста, міколога.

Як підготуватися до посіву на грибкову флору з оцінкою чутливості до протигрибкових препаратів

Культуральне дослідження на грибкову флору проводиться до початку протигрибкової терапії або через 2 тижні після її завершення/переривання (якщо метою є моніторинг, внесення коректив у схему терапії, оцінка ефективності). Прийом антибактеріальних препаратів також повинен бути припинений за 2 тижні до забору біологічного матеріалу для аналізу. Загальні правила підготовки до дослідження:

  • при поверхневих мікозах за 3 доби виключити застосування будь-яких косметичних засобів, в тому числі лікувальної косметики для догляду за шкірою/волоссям/нігтями (в залежності від досліджуваного матеріалу);
  • за добу припинити застосування будь-яких місцевих лікарських препаратів і виключити проведення діагностичних, терапевтичних процедур в області взяття матеріалу;
  • у день забору матеріалу зранку утримуватися від гігієнічних, косметичних процедур в області взяття (миття голови, умивання, механічна обробка нігтів металевою пилкою тощо).

Додаткові правила підготовки до взяття окремих видів біологічних матеріалів можна вивчити тут або уточнити у лікаря, який призначає дослідження.

Інтерпретація результатів бактеріологічного дослідження на грибкову флору з оцінкою чутливості до протигрибкових препаратів

У разі виявлення грибкової флори в бланку дослідження вказується вид (види) грибів і ступінь росту, а також наводиться інформація про чутливість/стійкість збудника до антимікотичних препаратів. Наявність у зразку грибкової флори може вказувати як на безсимптомне носійство, так і на активний інфекційний процес грибкової природи. Інтерпретацію здійснює лікар з урахуванням видової приналежності грибів, ступеня росту, даних анамнезу та клінічної картини.

Якщо грибкова флора в зразку не виявлена, грибкова інфекція малоймовірна. Також отримання негативного результату може бути пов'язане з порушенням правил підготовки до дослідження.

Важливі зауваження

Для більш інформативної картини дослідження взяття зразків шкіри, нігтів, волосся для дослідження на грибкову флору повинен здійснювати профільний лікар-дерматолог, трихолог, подолог.

Результати дослідження не можна використовувати для самодіагностики та самолікування.

При проведенні дослідження під час антимікотичної терапії та менш ніж через 2 тижні після її завершення можливий хибнонегативний результат.

Переваги дослідження на грибкову флору в лабораторії Ніколаб

Лабораторія Ніколаб проводить культуральне дослідження, спрямоване на виявлення великого переліку паразитарних грибів у різних біологічних матеріалах. Суворе дотримання правил аналітичного етапу, створення та підтримання оптимальних для культивування грибкової флори умов забезпечує високу достовірність результатів. Також проводиться оцінка АМЧ (антимікотичної чутливості) до великого списку препаратів.

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.