Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Онкомаркер молочної залози (Cancer antigen 15-3, СА 15-3)

Код

Назва

Ціна

Термін

1279

Онкомаркер молочної залози (Cancer antigen 15-3, СА 15-3)

230 грн.

1 дн.

CA 15-3 – вуглеводний раковий антиген, онкомаркер молочної залози, високомолекулярний глікопротеїн, який знаходиться на поверхні епітеліальних клітин молочної залози та ще деяких органів. У разі розвитку епітеліальних і неепітеліальних пухлин, перш за все, карциноми молочної залози, виділення цього антигену значно збільшується. Аналіз на онкомаркер молочної залози CA 15-3 може проводитися при підозрі на її рак (карциному), але в основному його призначають жінкам з підтвердженим діагнозом з метою моніторингу, для відстеження динаміки розвитку пухлини й оцінки ефективності лікування.

Що потрібно знати про аналіз на онкомаркер молочної залози (CA 15-3)

Рак молочної залози (РМЗ) в усьому світі діагностується частіше, ніж будь-які інші форми раку, в основному його виявляють у жінок, хоча схильні до цього онкологічного захворювання і чоловіки. Найбільш поширена форма РМЗ – карцинома, рак епітеліального походження. Його розвиток починається з клітин епітелію, який вистилає молочні протоки та часточки залози, потім до процесу залучаються інші тканини, метастази поширюються спочатку до найближчих лімфовузлів, потім до віддалених органів.

Чутливість аналізу на CA 15-3 безпосередньо залежить від стадії, ступеня поширеності пухлини. На ранній стадії підвищення рівня онкомаркера молочної залози виявляється тільки у 10-20% жінок, на стадії метастазування – у 70-80%. Специфічність цього ракового антигену на ранній стадії також недостатньо висока, крім клітин карциноми молочної залози його продукують ракові клітини пухлин, які локалізуються в яєчниках, ендометрії та шийці матки, легень, товстому кишечнику та інших органах. Також підвищення його рівня може бути пов'язане з неонкологічними захворюваннями та навіть з фізіологічними причинами (вагітність).

Через недостатньо сувору специфічність і не дуже високу чутливість аналіз на онкомаркер молочної залози не рекомендується застосовувати для скринінгу та ранньої діагностики РМЗ. Досить добре виражена залежність рівня CA 15-3 від ефективності протипухлинної терапії, у 66% пацієнтів при проведенні ефективного лікування його рівень знижується. Повторне підвищення рівня онкомаркера молочної залози після лікування є найбільш ранньою ознакою рецидиву раку, аналіз виявляє таке підвищення за 3-14 місяців до появи клінічних симптомів і рентгенологічних ознак.

Коли та навіщо призначається аналіз на онкомаркер молочної залози

Аналіз на онкомаркер молочної залози (CA 15-3) призначається:

  • при симптомах новоутворення молочної залози (ущільнення, зміна форми, розмірів залози, болісні відчуття, виділення з соска);
  • жінкам (рідше чоловікам), у яких діагностований РМЗ, призначене лікування;
  • періодично – після завершення лікування.

Аналіз на CA 15-3 проводиться для:

  • диференціальної діагностики раку молочної залози та мастопатії;
  • оцінки об’єму та поширеності злоякісної пухлини, прогнозування розвитку, вибору тактики лікування;
  • контролю динаміки захворювання, оцінки ефективності лікування;
  • раннього виявлення рецидивів і метастазів.

Аналіз може виконуватися за призначенням мамолога, гінеколога, онколога.

Як підготуватися до аналізу на онкомаркер молочної залози

Для дослідження на CA 15-3 використовується венозна кров, яку здають після стандартної підготовки:

  • напередодні вдень обмежити фізичні та емоційні навантаження;
  • не їсти 8-12 годин до забору крові;
  • не курити, зберігати спокій, повністю виключити навантаження за 30 хвилин до здачі аналізу.

Інтерпретація результатів аналізу на онкомаркер молочної залози

Якщо рівень CA 15-3 в крові близький до 0 або не перевищує норми, це може вказувати на:

  • відсутність онкологічного захворювання;
  • ранню стадію РМЗ;
  • пухлину молочної залози, яка не продукує онкомаркер CA 15-3;
  • під час лікування РМЗ та після його завершення низький рівень онкомаркера є показником адекватної реакції на терапію, її ефективності.

Можливі причини підвищення рівня CA 15-3:

  • карцинома молочної залози;
  • злоякісні пухлини іншої локалізації – рак печінки, шлунка, підшлункової залози, товстого кишечника (колоректальний), бронхогенна карцинома;
  • пізня стадія раку яєчників, ендометрія, шийки матки;
  • доброякісні пухлини молочної залози;
  • цироз печінки, гепатит;
  • аутоімунні захворювання ендокринної системи;
  • 3-й триместр вагітності.

Значне підвищення рівня онкомаркера молочної залози з високою ймовірністю вказує на поширеність пухлини, наявність метастазів. Інформативною є динаміка показників при неодноразовому проведенні аналізів на онкомаркер молочної залози. Якщо його рівень підвищений, але весь час залишається стабільним, це дозволяє припустити доброякісний характер пухлини. Зростання показників характерне для онкологічних захворювань, вказує на недостатню ефективність терапії.

Важливі зауваження

Для підвищення діагностичної цінності аналізу на онкомаркер молочної залози рекомендується виконувати його в комплексі з аналізом на раково-ембріональний антиген (РЕА).

Відомі випадки підвищення рівня CA 15-3 у здорових людей. У той же час, клітини карциноми молочної залози не завжди продукують цей онкомаркер, тому у певного відсотка пацієнтів навіть на пізній стадії раку з метастазами показники CA 15-3 залишаються низькими. Ізольовані результати аналізу на онкомаркер молочної залози не дозволяють однозначно виключити або підтвердити РМЗ. При інтерпретації необхідно орієнтуватися на комплекс клінічних, лабораторних, рентгенологічних ознак.

Переваги здачі аналізу на CA 15-3 в лабораторії Ніколаб

Лабораторія Ніколаб пропонує здати аналіз на антиген молочної залози на привабливих умовах – ціна конкурентна, дослідження проводиться протягом 1 дня, забір крові здійснюється із застосуванням одноразових стерильних систем. Для здачі аналізу не обов'язково відвідувати лабораторію, можна викликати медсестру для забору крові додому, а результати оперативно надсилають на електронну пошту. Також у лабораторії Ніколаб проводяться аналізи на РЕА та інші онкомаркери.

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.