Антитіла IgG до фосфоліпідів (APHL IgG)
Код
Назва
Ціна
Термін
1271
Антитіла IgG до фосфоліпідів (APHL IgG)
320 грн.
2-4 дн.
Рекомендовані аналізи
Антитіла IgG до фосфоліпідів (APHL IgG, АФЛ IgG) – різновид аутоантитіл. Антигенами для них є фосфоліпіди, речовини, які відіграють ключову роль у процесах згортання крові. Аналіз на APHL IgG – один із методів скринінгу та діагностики антифосфоліпідного синдрому (АФС).
Що потрібно знати про аналіз на антитіла IgG до фосфоліпідів
Фосфоліпіди (фосфатидилсерин, кардіоліпін, лецитин та інші) – складні ліпіди, сполуки жирних кислот із залишком фосфорної кислоти та багатоатомного спирту. Вони містяться в будь-яких клітинах організму, є структурними компонентами клітинних мембран, також входять до складу тромбоцитів, беруть участь у транспорті холестерину, ліпідів і жирних кислот, згортанні крові. При деяких аутоімунних розладах організм виробляє специфічні імуноглобуліни, спрямовані проти фосфоліпідів. Основна роль антитіл APHL IgG у тому, що вони атакують мембрани клітин ендотелію кровоносних судин, де містяться фосфоліпіди. В результаті процес згортання крові активізується, підвищується ризик утворення тромбів. Також мішенню антитіл IgG до фосфоліпідів стають тромбоцити, в результаті вироблення антифосфоліпідних антитіл рівень тромбоцитів знижується, може розвинутися тромбоцитопенія.
Присутність у крові антитіл IgG до фосфоліпідів характерна для первинного та вторинного антифосфоліпідного синдрому (АФС) – складного симптомокомплексу, який проявляється підвищеною схильністю до тромбоутворення (тромбофілією), ураженням кровоносних судин різного калібру та локалізації, шкіри та м'яких тканин, кардіологічними, неврологічними, гематологічними порушеннями, акушерськими патологіями. Первинний АФС розвивається як самостійне порушення, вторинний пов'язаний з іншими аутоімунними захворюваннями, найчастіше – системним червоним вовчаком.
Коли та навіщо призначається аналіз на антитіла IgG до фосфоліпідів
Аналіз на APHL IgG призначається при патологічних станах, асоційованих з антифосфоліпідним синдромом, а саме:
- тромботичних мікроангіопатіях, васкулопатіях, тромбозах, особливо в молодому віці, утворенні трофічних виразок на гомілках, інших ознаках порушення кровообігу та серцево-судинних патологій;
- інфаркті міокарда та різних внутрішніх органів, інсульті;
- звичних невиношуваннях вагітності, передчасних пологах, мертвонародженнях, фетоплацентарній недостатності, затримці внутрішньоутробного розвитку плоду;
- відхиленнях від норми показників загального аналізу крові та коагулограми – тромбоцитопенії, гемолітичній анемії, подовженні АЧТЧ (активованого часткового тромбопластинового часу);
- аутоімунних захворюваннях.
Також аналіз може призначатися перед початком і під час проведення замісної гормональної терапії, прийому оральних контрацептивів.
Аналіз проводиться для:
- скринінгу АФС, виявлення показань до проведення аналізів на інші лабораторні маркери антифосфоліпідного синдрому (антитіла до кардіоліпіну, бета-2-глікопротеїну I);
- виключення або підтвердження АФС як причини серцево-судинних, акушерських, гематологічних патологій;
- оцінки ризику або з'ясування причини інфаркту, інсульту при серцево-судинних патологіях;
- діагностики аутоімунних захворювань з вторинним антифосфоліпідним синдромом і без нього;
- виявлення протипоказань до ЗГТ, оральної контрацепції.
Аналіз може проводитися за призначенням терапевта, кардіолога, гінеколога, невролога, флеболога, імунолога й інших фахівців.
Як підготуватися до аналізу на APHL IgG
Для аналізу на антитіла IgG до фосфоліпідів використовується венозна кров, яка здається натщесерце або через 2-4 години після їжі. Перед її здачею необхідно:
- за 5 днів відмінити прийом гепарину та аналогів;
- напередодні виключити жирну їжу й алкоголь, не допускати фізичного й емоційного перенапруження;
- протягом півгодини не курити, повністю розслабитися, заспокоїтися.
Інтерпретація результатів аналізу на антитіла IgG до фосфоліпідів
Клінічне значення має підвищення титру антитіл IgG до фосфоліпідів. Можливі причини підвищеного рівня APHL IgG:
- антифосфоліпідний синдром;
- аутоімунні захворювання з АФС і без нього;
- злоякісні новоутворення;
- інфекційні захворювання (гепатити, сифіліс, вірус Епштейна-Барр, парвовірус, ВІЛ тощо);
- прийом деяких лікарських препаратів.
Помірне підвищення антитіл IgG до фосфоліпідів може бути пов'язане з інфекцією або впливом ліків. При підозрі на АФС необхідне повторне проведення аналізу через 6-10 тижнів. Повторний високий показник говорить на користь АФС, зниження показника – на користь інших причин.
Рівень APHL IgG у межах норми дозволяє виключити АФС у якості причини тромбофілічних станів, акушерських патологій, тромбоцитопенії, подовження АЧТЧ.
Важливі зауваження
Аналіз на антитіла IgG до фосфоліпідів рекомендується проводити в комплексі з аналізом на APHL IgM.
Антитіла IgG до фосфоліпідів виявляються в крові у 2-4% здорових чоловіків і невагітних жінок, у 10% вагітних.
Аналіз на сумарні антитіла класу IgG до фосфоліпідів є скринінговим тестом, при позитивних результатах необхідне проведення розширеної діагностики АФЛ або аутоімунних захворювань.
Переваги аналізу на антитіла IgG до фосфоліпідів у лабораторії Ніколаб
У лабораторії Ніколаб здати аналіз на APHL IgG можна за лояльною ціною з оперативним отриманням результатів. Високий рівень кваліфікації фахівців і матеріально-технічного оснащення лабораторії дозволяє гарантувати точність і достовірність результатів. Також у лабораторії можна здати аналізи на APHL класу М, на антитіла до кардіоліпіну, бета-2 глікопротеїну 1.
Вид забору