Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Тропонін І (Troponin I) (кількісне дослідження)

Код

Назва

Ціна

Термін

1240

Тропонін І (Troponin I) (кількісне дослідження)

270 грн.

1 дн.

Тропонін I

Білок під назвою тропонін I знаходиться в серцевому м'язі. При інфаркті міокарда він потрапляє в кров, де його можна визначити за допомогою аналізу.

Синоніми

Тн I, СТН I.

Англійські синоніми

Tn I, cardiac-specific troponin I, cTn I.

Метод дослідження тропоніну I

Імунохемілюмінесцентний, кількісний метод.

Одиниці виміру

Нг/мл (нанограмм на мілілітр)

Використовуваний для дослідження тропоніну I біологічний матеріал

Венозна кров.

Що потрібно знати про дослідження тропоніну I

Сімейство білків-тропонінів представлено в організмі в м'язі серця — міокарді, а також у м'язах скелета і складається з 3 представників: тропонін С, тропонін I і тропонін Т. Головна функція цих білків — допомога в скороченні м'язів. Тропоніни I і Т знаходяться лише в міокарді і тому називаються кардіоспецифічними і позначаються, як сТнI і сТнТ. За нормального стану організму ці білки практично неможливо виявити в крові. Якщо серцевий м'яз пошкоджено, тропоніни I і Т потрапляють в кров. Їхній рівень у крові прямо пропорційний тому, наскільки сильно був пошкоджений міокард.

Найчутливіший і специфічний до пошкодження серцевого м'яза — білок тропонін I. При інфаркті міокарда, коли частина серцевого м'яза гине, рівень цього білка в крові зростає вже через 3-4 години після ураження і залишається підвищеним ще протягом 10-14 днів.

Навіщо необхідно проходити дослідження тропоніну I

Дане дослідження проводиться при гострих болях в серці, а також інших симптомах інфаркту міокарда, коли потрібно підтвердити захворювання, або виключити його наявність. Його призначають разом з іншими аналізами, які дозволяють встановити пошкодження серцевого м'яза — креатинкіназа МВ і міоглобін. Але дослідження тропоніну I — найбільш специфічний маркер пошкодження міокарда. Його підвищення в крові триває довше, ніж інших показників , а також свідчить виключно про ураження міокарда. Інші маркери можуть підвищуватися також у відповідь на пошкодження мускулатури скелета.

Крім вищесказаного, цей аналіз дозволяє оцінити ступінь пошкодження міокарда і визначити болі в грудині, які були викликані причинами, не пов'язаними з серцем. При болях або неприємних відчуттях в грудній клітці, а також інших ознаках загострення ішемічної хвороби серця, якщо людина не консультувалася з лікарем протягом кількох діб, а після аналізу виявилося, що рівень тропоніну I все ще підвищений, — це говорить про наявність пошкодження серцевого м'яза .

Коли призначають дослідження тропоніну I

Аналіз проводять, якщо є підозра на гострий інфаркт міокарда. Кров беруть одразу після потрапляння пацієнта в стаціонарне відділення, а також після 6 або 12 годин з моменту першого дослідження.

Щоб максимально точно оцінити, відбулося чи ні гостре пошкодження міокарда, також проводять інші аналізи: креатинкіназа МВ і міоглобін.

Якщо у пацієнта стабільна стенокардія, але його стан погіршується, а симптоми виникають в стані спокою і не послаблюються під час лікування, йому також призначають дослідження тропоніну I. Стенокардія стає нестабільною, що підвищує ризик виникнення інфаркту міокарда.

Також аналіз тропоніна I призначають при:

  • підозрі на міокардит — запалення тканини міокарда та інших захворювань, які викликають пошкодження серцевого м'яза;
  • операціях на серці до і після їх проведення: рентгенохірургічних (ангіопластика і стентування) і кардіохірургічних (коронарне шунтування), щоб перевірити, чи не був пошкоджений серцевий м'яз.

Як підготуватися до дослідження тропоніну I правильно?

Не їсти за 2-3 години до дослідження. До вживання дозволяється лише чиста негазована вода.

Не перенапружуватися фізично і емоційно за півгодини до проведення аналізу.

Не палити за півгодини до дослідження.

 

 

 

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.