Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Дигідротестостерон (Dihydrotestosterone, ДГТ, DHT)

Код

Назва

Ціна

Термін

12221

Дигідротестостерон (Dihydrotestosterone, ДГТ, DHT)

340 грн.

2 дн.

Дигідротестостерон (ДГТ) – метаболіт тестостерону, чоловічий статевий гормон з найбільш вираженою андрогенною активністю. Хоча концентрація ДГТ у різних тканинах нижче, ніж тестостерону, він більш активно зв'язується з андрогенними рецепторами, тому чинить істотний вплив на статевий розвиток (формування первинних і вторинних статевих ознак) і поведінку. Дигідротестостерон синтезують статеві та надниркові залози, причому у чоловіків головна роль у цьому процесі належить яєчкам, а у жінок – наднирковим залозам. Синтез ДГТ з тестостерону здійснюється виключно за участю ферменту 5-альфа-редуктази. Тому цей гормон є як маркером андрогенного статусу, так і маркером активності 5-альфа-редуктази. Аналіз на дигідротестостерон входить до репродуктивної панелі.

Що потрібно знати про аналіз на дигідротестостерон

Рівень ДГТ у крові залежить від вироблення гормонів-попередників і від активності 5-альфа-редуктази. У чоловіків його основним попередником є вільний тестостерон, з якого виробляється до 70% ДГТ, у жінок – прогормон андростендіон. Перетворення тестостерону на більш активну форму відбувається безпосередньо в «органах-мішенях», які чутливі до дії андрогенів. У чоловіків він в основному концентрується в периферичних тканинах, яєчках, передміхуровій залозі, впливає на формування зовнішніх статевих органів, скелетної мускулатури, функціонування волосяних фолікулів. У жінок максимально висока концентрація цього гормону відзначається в шкірі статевих органів і у волосяних фолікулах.

Недостатнє вироблення ДГТ в організмі хлопчиків, підлітків призводить до затримки статевого розвитку, недорозвинення статевих органів, порушення оволосіння за чоловічим типом, дефіциту м'язової маси. Скорочення його продукції в зрілому віці призводить до зниження статевого потягу, еректильної дисфункції. До дії ДГТ дуже чутливі клітини передміхурової залози, тому надлишкова продукція цього гормону – одна з основних причин її гіперплазії.

При підвищенні концентрації ДГТ у тканинах пригнічується функція волосяних фолікулів шкіри голови, припиняється ріст нового волосся, розвивається облисіння. Андрогенна алопеція, пов'язана з підвищенням рівня дигідротестостерону, характерна для чоловіків і жінок. У жінок алопеція зазвичай поєднується з іншими проявами синдрому гіперандрогенної дермопатії – акне, себореєю. Гіперандрогенія (ендокринна патологія, надмірне вироблення або підвищена активність чоловічих статевих гормонів) крім дерматологічних проблем супроводжується ростом волосся за чоловічим типом (гірсутизмом), порушеннями менструального циклу, у важких випадках – безпліддям.

Коли та навіщо призначається аналіз на дигідротестостерон

Аналіз на дигідротестостерон призначається:

  • при затримці статевого розвитку у хлопчиків;
  • при аденомі передміхурової залози (пацієнта турбують часті позиви до сечовипускання, утруднене сечовипускання, обстеження виявляє збільшення залози);
  • при андрогенному облисінні волосистої частини голови (у чоловіків відкривається чоло, лінія росту волосся зсувається вище, лисіє верхня частина голови, у жінок рідшає волосся в лобовій і тім'яній області);
  • при симптомах гіперандрогенії у жінок;
  • при ослабленні статевого потягу та зниженні потенції у чоловіків;
  • при підозрі на нечутливість рецепторів до андрогенів (синдром Морріса). Це рідкісне вроджене генетичне захворювання, яке проявляється порушеннями розвитку статевих органів і формуванням рис зовнішності (фенотипу), характерних для протилежної статі;
  • пацієнтам з гіперплазією передміхурової залози, андрогенною алопецією, які проходять терапію інгібіторами 5-альфа-редуктази.

Основні цілі проведення аналізу на ДГТ:

  • оцінка андрогенного статусу, діагностика його порушень (у комплексі з аналізом на загальний тестостерон, інші андрогени);
  • оцінка активності 5-альфа-редуктази, діагностика її вродженого дефіциту;
  • рання діагностика гіперандрогенії у жінок, з'ясування її причин;
  • диференціальна діагностика синдрому Морріса;
  • вибір схеми терапії при різних порушеннях андрогенного статусу у чоловіків і жінок;
  • контроль терапії інгібіторами 5-альфа-редуктази.

Зазвичай дане дослідження призначає ендокринолог, уролог, андролог, гінеколог. Також порекомендувати здати аналіз на дигідротестостерон (ДГТ) може терапевт, дерматолог-трихолог.

Як підготуватися до аналізу на дигідротестостерон (ДГТ)

Кров для аналізу на ДГТ здається строго натщесерце, вранці. Перш ніж здати аналіз на дигідротестостерон, необхідно:

  • протягом доби обмежити фізичні навантаження, уникати стресів, не вживати алкоголь;
  • 30 хвилин до забору крові не курити, повністю виключити фізичне та емоційне напруження.

Інтерпретація результатів аналізу на дигідротестостерон (ДГТ)

Підвищений рівень ДГТ виявляється при таких станах:

  • доброякісна гіперплазія (аденома) передміхурової залози (ДГПЗ);
  • гіпергонадизм (надмірна продукція гормонів статевими залозами);
  • андрогенпродукуючі пухлини статевих і надниркових залоз;
  • андрогенна алопеція, ідіопатичний гірсутизм.

У жінок при вагітності підвищення рівня ДГТ є фізіологічним. Крім ендокринних порушень підвищення рівня дигідротестостерону може бути пов'язане з впливом зовнішніх факторів, головним чином, з прийомом препаратів тестостерону.

Рівень ДГТ може знижуватися як у чоловіків, так і у жінок (у період менопаузи, постменопаузи), але клінічно значущим зниження показників є тільки для чоловіків. Можливі причини:

  • первинний і вторинний гіпогонадизм (недостатнє вироблення статевих гормонів);
  • віковий андрогенний дефіцит;
  • вроджений дефіцит 5-альфа-редуктази (якщо показники тестостерону в нормі);
  • прийом інгібіторів 5-альфа-редуктази;
  • синдром Морріса.

Важливі зауваження

Аналіз на дигідротестостерон дозволяє виявити підвищення або зниження рівня цього гормону, але не встановити причину відхилення від норми. Результати аналізу самі по собі не є підставою для постановки діагнозу, необхідно спиратися на результати інших досліджень і враховувати особливості клінічної картини в цілому.

Обов'язково поінформуйте лікаря, який виписує направлення на аналіз, про всі препарати, які приймаєте. Багато медикаментів впливає на рівень дигідротестостерону в крові, тому може знадобитися їх скасування за деякий час до здачі аналізу.

Якщо чоловікові призначена терапія препаратами дигідротестостерону (при гіпогонадизмі) або інгібіторами 5-альфа-редуктази (при ДГПЗ), її не переривають, але фахівець обов'язково враховує вплив препаратів при інтерпретації результатів.

Переваги здачі аналізу на дигідротестостерон у лабораторії Ніколаб

Аналіз на ДГТ – складне дослідження, проведення якого вимагає часу. Рівень технічного оснащення лабораторії Ніколаб і застосування передових методик дозволяють виконати аналіз на дигідротестостерон у максимально стислі терміни. Завдяки партнерським відносинам з виробниками лабораторного обладнання та реактивів Ніколаб встановлює конкурентні ціни на дослідження. Також тут можна на привабливих умовах здати інші аналізи репродуктивної панелі для оцінки статевого статусу чоловіків і жінок.

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.