Антитіла до тиреоглобуліну (TgAb, АТГ, Аnti-ТG)
Код
Назва
Ціна
Термін
1210
Антитіла до тиреоглобуліну (TgAb, АТГ, Аnti-ТG)
230 грн.
1 дн.
Рекомендовані аналізи
Антитіла до тиреоглобуліну – імуноглобуліни, які є особливим маркером різних аутоімунних захворювань щитоподібної залози. Саме цей аналіз застосовують для діагностики відхилень в роботі щитоподібної, а також визначенні хвороби і її стадії в певний момент часу.
Синоніми російські
Антитіла до ТГ, АТТГ, антиТГ.
Синоніми англійські
Anti-thyroglobulin Autoantibodies, Thyroglobulin Antibodies, Tg Autoantibody, TgAb, Anti-Tg Ab, ATG.
Метод дослідження
Імунохемілюмінесцентний аналіз.
Діапазон визначення: 10 - 4000 МО / мл.
Одиниці виміру
МО / мл (міжнародна одиниця на мілілітр).
Підготовка до аналізу на антитіла до тиреоглобуліну
Аналіз здають натщесерце, при цьому можна пити воду. Важливо виключити за 30 хвилин до проведення дослідження куріння.
Інформація про аналіз на антитіла до тиреоглобуліну
Тиреоглобулін - це глікопептид щитоподібної залози, який виробляється і накопичується у вигляді колоїду в фолікулах щитоподібної залози. При роботі щитоподібної й виділення гормонів, тиреоглобулін в невеликій кількості потрапляє в кров. Його особливість в тому, що з різних причин він може ставати аутоантигеном, саме тому в такій ситуації організм виробляє до тиреоглобуліну антитіла - цей процес і викликає різного типу запалення щитоподібної залози. АТТГ може блокувати тиреоглобулін і викликати гіпотиреоз, бо це сприяє порушенням нормальної функції щитоподібної залози. Але може бути й у зворотному порядку, коли така ситуація провокує гіперфункцію щитоподібної залози.
АТТГ взаємодіють зі сполучною тканиною очниці, очних м'язів і ферментом ацетилхолінестеразою. Дані аутоімунні реакції можуть бути причиною змін в тканинах очниці при діагностованій тиреотоксической офтальмопатии.
Антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ) зазвичай є у пацієнтів з хронічним тиреоїдитом (до 70% пацієнтів), у хворих з гіпотиреозом (70% і більше), а також у тих, хто має діагноз дифузний токсичний зоб та хворих з іншими аутоімунними патологіями. Але важливо пам'ятати, що рівень АТТГ може бути підвищеним і у здорових людей, особливо літніх жінок.
Цей аналіз корисний при діагностиці таких захворювань, як дифузний токсичний зоб або гіпотиреоз внаслідок аутоімунного тиреоїдиту, також для підтвердження базедовій хворобі й токсичної вузлового зоба.
Для про вагітних, які страждають від аутоімунних поразок щитоподібної і мають додаткове навантаження аутоімунних патологій, такий аналіз потрібно провести на початку вагітності й перед пологами для відстеження ризиків ураження щитоподібної залози у немовляти.
Для чого призначене дослідження на АТТГ:
- для підтвердження дифузного токсичного зоба і тиреоїдиту Хашимото;
- для діагностики схильності розвитку аутоімунних захворювань у дітей, які народжені матерями з аутоімунними патологіями.
- для контролю пацієнтів з онкологією після операції на щитоподібній залозі, а також для визначення рецидиву і метастазів.
Аналіз на АТТГ призначають:
- при змінах в розмірах і структурі щитоподібної залози, при зниженні маси тіла, частому серцебитті, постійної втоми;
- при видаленні злоякісних пухлин щитоподібної залози;
- при хронічних проявах аутоімунних захворювань для визначення ступеня ураження органу.
- при жіночому безплідді.
Будь зі згаданих діагнозів може бути підтверджений тільки при повному обстеженні й загальній оцінці стану здоров'я пацієнта лікарем.
Причинами зміни рівня антитіл до тиреоглобуліну можуть бути наступні захворювання і стану:
- тиреоїдит Хашимото;
- дифузний токсичний зоб (Базедова хвороба, хвороба Грейвса);
- ідіопатична мікседема;
- підгострий тиреоїдит,
- первинний гіпотиреоїдизм,
- гранулематозний тиреоїдит,
- нетоксичний вузловий зоб,
- рак щитоподібної залози,
- перніціозна анемія;
- аутоімунна гемолітична анемія;
- системна червона вовчанка;
- хвороба Шегрена;
- ревматоїдний артрит;
- міастенія;
- цукровий діабет I типу;
- синдром Дауна, Шерешевського - Тернера, Клайнфелтера.
Важливо наголошувати, що АТТГ у вагітної жінки збільшує ризик порушення функції щитоподібної залози у дитини й вимагає ретельного спостереження.
- Матеріал для дослідження кров з вени
- Правила підготовки Підготовка до аналізу на антитіла до тиреоглобуліну. Аналіз здають натщесерце, при цьому можна пити воду. Важливо виключити за 30 хвилин до проведення дослідження куріння.
- Референтні значення <95 МО/мл