Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Борелія (Borrelia burgdorferi), антитіла IgG

Код

Назва

Ціна

Термін

1192

Борелія (Borrelia burgdorferi), антитіла IgG

280 грн.

2 дн.

Хвороба Лайма або бореліоз належить до інфекційних захворювань. Її переносником є кліщ, а збудником – Borrelia burgdorferi. Основна особливість перебігу – формування мігруючої еритеми. Захворювання вражає нервову, серцево-судинну та опорно-рухову системи.

Борелія: опис

Borrelia burgdorferi sensu lato – це ціла група збудників бореліозу. Всі вони належать до одного роду – Spirochaetaceae, мають вигляд спіралі та 3 групи антигенів (поверхневі, джгутикові та цитоплазматичні).

Захворювання передається лише трансмісивним шляхом при укусі кліща. Воно вражає кілька систем органів організму людини, схильне до хронізації та може призвести до інвалідизації. На території України найвищий ризик зараження бореліозом припадає на травень-початок серпня, коли відбувається поширення іксодових кліщів. Максимальна загроза відзначається у травні та червні, коли найбільше поширені німфи та личинки. Зараження бореліозом можливе лише за умови, що кліщ знаходиться на тілі людини кілька годин (від 24 до 72), тому найкращою профілактикою захворювання є недопущення присмоктування кліща, а також його своєчасне видалення. Щоб уникнути збереження в шкірі передньої частини тіла павукоподібного, слід довірити його "викручування" хірургам.

Однак тривалість перебування паразиту в стані присмоктування у шкірі прямо пропорційна ризику інфікування, тому частіше за все кращим рішенням є самостійне видалення кліща. В разі його розриву необхідно терміново звернутися до лікаря.

Обов'язково перевіряйте себе та своїх дітей після прогулянки у парку, лісі та інших місцях із густими кущами, травою та деревами, тому що переносять борелію близько ⅓ всіх іксодових кліщів. Крім того, останні можуть бути заражені енцефалітом та збудниками інших патологій.

Борелія веде паразитарний спосіб життя і не стійка у навколишньому середовищі. Після захворювання виникає нестерильний імунітет, що часто призводить до реінфекції. Від людини до людини захворювання не передається.

Інкубаційний період – 1-45 днів. Для хвороби Лайма характерна клінічна картина з 3 стадій:

  1. Локальна – починається через кілька днів після контакту зі збудником (в середньому, за 1 тиждень) і супроводжується запальним процесом у місці укусу, мігруючою еритемою та загальним синдромом інтоксикації (підвищення температури тіла, диспептичні розлади, підвищена стомлюваність та ін.).
  2. Дисемінуюча – поширення – триває 1-3 місяці та характеризується наявністю ураження нервової системи та розвитком менінгіту, енцефаліту, парезів, артриту, міокардиту та ін. Поширення збудника відбувається в нервову тканину, лімфатичні вузли, суглоби тощо. Частина мікроорганізмів гине більш виражену інтоксикацію.
  3. Аутоімунні порушення – розвивається через кілька місяців-років після зустрічі зі збудником. Можливі серйозні ураження суглобів та нервової системи з подальшим зниженням працездатності та інвалідизацією. До основних проявів належать проблеми з пам'яттю, оніміння кінцівок, ураження черепно-мозкових нервів.

Еритема має вигляд невеликої червоної плями на місці, де і був укус кліща. Навколо нього є ділянка здорової шкіри, яка також огинає червоний ореол, що замикає всю ділянку в кільце. Весь запалений комплекс, крім здорової ділянки, має червоний відтінок. Поступово її розмір збільшується, а почервоніння спадає.

Особливості дослідження на бореліоз

Антитіла IgG до бореліозу або Borrelia burgdorferi починають вироблятися з 6 тижня захворювання. Це специфічні антитіла, які продукуються імунною системою у відповідь на потрапляння збудника в організм людини. Максимальний рівень досягається 4 місяці. Потім їхня кількість поступово знижується, але вони залишаються в організмі протягом декількох років. Нарощування титру антитіл IgG говорить про реінфекцію.

Коли та для чого призначають аналіз

Показаннями для здачі аналізу є:

  • контакт з кліщем;
  • симптоми бореліозу.

Дослідження призначають для:

  • підтвердження хвороби Лайма;
  • диференціальної діагностики з низкою інших захворювань при несвоєчасному зверненні до фахівця;
  • контролю ефективності лікування.

Направлення на аналіз видають: інфекціоністи, сімейні лікарі, педіатри та невропатологи.

Правила підготовки до здачі аналізу на бореліоз

Для отримання достовірних результатів потрібно до проведення дослідження відмовитися від:

  • їжі за 6 годин;
  • вживання алкоголю за 24 години;
  • куріння за 1 год.

Для проведення аналізу беруть венозну кров, а оцінюють сироватку.

Інтерпретація результатів

Позитивний результат свідчить про:

  • розвиток в організмі хвороби Лайма у гострій чи хронічній формі;
  • нещодавно перенесеної інфекції.

Негативний результат свідчить про:

  • надто короткий проміжок часу після інфікування;
  • відсутність захворювання.

Також можливий сумнівний результат, що потребує повторного проведення дослідження через 10 днів.

Важливі примітки

На результати дослідження можуть вплинути інші інфекційні захворювання: ВІЛ, сифіліс, лептоспіроз, мононуклеоз, зворотний тиф та ін, а також аутоімунні хвороби. Також варто проконсультуватися з лікарем в разі приймання антибіотиків. Після отримання відповіді необхідна консультація лікаря, який поставить остаточний діагноз і в разі необхідності призначить лікування.

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення ІП < 0,9 негативний 0,9 –1,1 сумнівний > 1,1 позитивний.

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.