Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Ехінокок (Echinococcus granulosus), антитіла IgG

Код

Назва

Ціна

Термін

1178

Ехінокок (Echinococcus granulosus), антитіла IgG

300 грн.

2 дн.

Ехінококоз – це паразитарне захворювання, яке викликається стьожковими червами Echinococcus. Воно важко піддається лікуванню та часто потребує хірургічного втручання. Існує кілька видів ехінококів, але найчастіше зустрічається гранульозний. Він призводить до утворення кіст різного розміру та локалізації.

Ехінокок: визначення та опис

Гранульозний ехінокок (Echinococcus granulosus) – паразит, який належить до роду стьожкових червів. Його личинки, що вилупилися з яєць в організмі людини, призводять до розвитку ехінококозу.

Шлях передачі – пероральний, тобто яйця потрапляють в організм людини шляхом їх проковтування. Найчастіше це відбувається при контакті з собаками або іншими основними господарями паразита, та подальшого недотримання правил особистої гігієни. Також це трапляється при вживанні зараженої їжі або води.

Собаки, вовки, лисиці та інші представники родини псових – це остаточні господарі паразита. У їхньому тілі, а саме у кишківнику, відбувається вихід статевозрілих форм, які активно розмножуються, утворюючи яйця. Останні потрапляють з фекаліями на ґрунт або шерсть тварин, що призводить до їх поширення.

Людина та велика рогата худоба – це проміжний господар ехінокока. У кишківнику з яєць з'являються личинки, котрі виходять через стінки та з кровотоком розносяться по організму. Основним місцем локалізації паразита у тілі людини є печінка, рідше - легені, м'язи та інші органи.

Личинки утворюють міхури – ехінококові кісти (фіни), які можуть досягати розмірів голови новонародженої дитини, але ростуть дуже повільно. Вони можуть мати відразу кілька камер, у кожній із котрих житимуть зародки – сколекси, що плаватимуть у рідині.

Складність діагностики полягає у надто повільному розвитку патології. Так, клінічна картина може проявитися через кілька років після зараження. Тому, попри вироблення антитіл двох типів IgM та IgG, доцільно проводити дослідження лише останніх.

Ступінь тяжкості ехінококозу залежить від локалізації кіст, їхньої кількості та розмірів.

Захворювання не передається від людини до людини.

Особливості та причини проведення дослідження

Антитіла IgG до ехінокока (Echinococcus gr. IgG, Anti-Echinococcus IgG, Echinococcus antibodies, IgG) починають вироблятися організмом через 1,5-2 місяці після інфікування та можуть персистувати у ньому кілька років.

До причин проведення дослідження відносяться:

  • наявність симптомів ехінококозу;
  • виявлення ехінококових кіст при обстеженні легень та печінки;
  • оцінка хірургічного лікування ехінококозу;
  • дифдіагностика із деякими іншими інфекційними захворюваннями.

Крім того, наявність антитіл перевіряють у людей, котрі перебувають у групі ризику: мисливців, працівників шкіряної сфери, власників собак, ветеринарів, пастухів та кінологів.

Коли призначають аналіз на ехінокок

Показання для проведення дослідження на антитіла IgG до ехінокока:

  • тривала болючість в проєкції печінки – підозра на ехінококоз печінки;
  • тривала болючість у грудній клітці, кашель та задишка – підозра на ехінококоз легень;
  • головний біль протягом тривалого часу, блювання та запаморочення – підозра на ехінококоз головного мозку.

Дослідження призначають алергологи, гастроентерологи, неврологи, сімейні лікарі, інфекціоністи, терапевти, педіатри та хірурги.

Правила підготовки до дослідження

Єдиними правилами підготовки до дослідження є виключення тютюнокуріння за пів години до дослідження та вживання їжі за 8 годин до аналізу.

Інтерпретація результатів аналізу на ехінокок

Існує три варіанти результатів дослідження Echinococcus gr. IgG:

  1. Позитивний – підтверджує інфікування.
  2. Сумнівний – потребує повторного проведення дослідження через 2 тижні;
  3. Негативний – говорить про відсутність захворювання або про незначну імунну відповідь, зважаючи на надто малий проміжок часу після зараження.

Результати дослідження мають інформативний характер, тому вимагають консультації лікаря. Тільки фахівець може встановити остаточний діагноз та призначити терапію.

Важливі примітки

Хибнонегативний результат можливий через локалізацію ехінококових кіст у головному мозку або наявність важких дегенеративних патологій (цироз, туберкульоз або рак), а хибнопозитивний через присутність в організмі інших гельмінтозів.

Якщо Echinococcus antibodies, IgG не визначаються через 3 місяці після проведення хірургічного втручання, це свідчить про його ефективність. Інакше це вказує на реінфекцію.

Антитіла IgG до ехінокока не виробляються у випадках початкового або надто пізнього етапів розвитку кісти, що значно ускладнює процес постановки діагнозу.

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення ІП< 0,9 негативний 0,9 ≤ІП≤1,1 невизначений ІП >1,1 позитивний

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.