Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Токсокара (Toxocara canis), антитіла IgG

Код

Назва

Ціна

Термін

1177

Токсокара (Toxocara canis), антитіла IgG

300 грн.

2 дн.

Токсокароз – гельмінтоз, що викликається Toxocara canis. Перебіг захворювання має млявий характер та часто має схожі прояви з іншими гельмінтозами. Воно поширене повсюдно. Найчастіше на токсокароз хворіють діти. Також у групі ризику знаходяться ветеринари, кінологи та працівники сільського господарства.

Токсокара: короткий опис

Токсокара (Toxocara canis) – це нематода (круглий черв'як), що паразитує в організмі кішок, лисиць, вовків та собак. Чинники передачі – ґрунт, забруднений екскрементами перелічених тварин, у яких залишилися черви.

Зараження відбувається аліментарним шляхом, тобто при ковтанні яєць токсокари з їжею або водою. В людині вони не розмножуються, але можуть продовжувати паразитувати в одному з органів. У кишківнику з яєць розвиваються личинки, які проникають через стінки та поширюються з кровотоком до різних органів. Патогномонічним проявом захворювання є високий рівень еозинофілів.

У 90% випадків людина переносить вісцеральну форму токсокарозу. Вона проявляється у вигляді лихоманки, збільшенні лімфатичних вузлів та симптомів ураження органу, в якому паразитують черви: гепатомегалія – збільшення печінки, спленомегалія – збільшення селезінки, легеневі симптоми – кашель, пневмонія, обструкція та ціаноз, шкірні симптоми – алергія, папульозні висипання та кропив’янка. Також є неврологічна форма, що супроводжується судомами, паралічем тощо, офтальмотоксокароз – при поширенні токсокар в очному яблуку, а також ураження щитоподібної залози з її збільшенням у розмірах. Іноді захворювання має безсимптомний перебіг. Через те, що личинки не досягають статевої зрілості, ні дорослі особини, ні їхні яйця не визначаються в аналізі калу, як це відбувається при захворюванні на інші гельмінтози. Аналіз на антитіла IgM та IgG є одним із небагатьох достовірних методів діагностики.

Показання до проведення аналізу на токсокароз

Дослідження призначається для:

  • підтвердження діагнозу токсокарозу при прояві симптомів;
  • проведення дифдіагностики токсокарозу з іншими гельмінтозами, при виявленні підвищеної кількості еозинофілів;
  • підтвердження діагнозу при різкому погіршенні зору в одному оці;
  • епідеміологічного дослідження людей, що знаходяться у групі ризику.

Аналіз на антитіла IgG призначається при прояві симптомів та виявленні в аналізі крові підвищеної кількості еозинофілів. Найчастіше інфекціоністи та терапевти призначають саме аналіз антитіла IgG, бо симптоми можуть з'явитися лише через 3 тижні після зараження, швидко зникнути та проявитися знову через 4-6 тижнів. А IgM раціонально проводити тільки в перші 3-4 тижні після проникнення в організм яєць нематод, що часто неможливо, бо немає прояву симптомів.

Правила підготовки до дослідження

Специфічної підготовки аналіз на токсокар не вимагає. Достатньо дотримуватися стандартних правил: виключити вживання їжі за 4 години, за добу відмовитися від вживання алкоголю та жирної їжі, а також не курити за 1 годину до забору крові. Перед аналізом можна випити воду.

Якщо ви приймаєте лікарські засоби, обов'язково розкажіть про це співробітнику лабораторії перед проведенням дослідження.

Інтерпретація результатів аналізу на токсокароз

Дослідження антитіл IgG є напівкількісним. Результат може бути позитивним, сумнівним (невизначеним) чи негативним.

Позитивний результат – в більшості випадків свідчить про наявність гельмінтів в організмі. При цьому можлива реакція на схожі з нематодами організми.

Сумнівний результат – зустрічається при токсокароносійстві, яке рідко призводить до розвитку патології. Також зустрічається при офтальмотоксокарозі, що, при наявності симптомів, потребує консультації офтальмолога та проведення додаткових досліджень. Рекомендується повторне проведення аналізу через 3 місяці.

Негативний результат – зазвичай є свідоцтвом відсутності зараження. При цьому існує певна вірогідність наявності червів у організмі, бо відповідь у вигляді антитіл IgG напряму залежить від кількості нематод та їх локалізації в тілі людини.

Остаточний діагноз ставить лікар після збору анамнезу, дифдіагностики та аналізу всіх проведених досліджень.

Важливі примітки

Для аналізу на антитіла IgG беруть венозну кров, а досліджують її сироватку. Призначається дане дослідження педіатрами, терапевтами, інфекціоністами, офтальмологами, алергологами та гастроентерологами.

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення ІП< 0,9 негативний 0,9 ≤ІП≤1,1 невизначений ІП >1,1 позитивний

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.