Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori, HP), антитіла lgG

Код

Назва

Ціна

Термін

11702

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori, HP), антитіла lgG

230 грн.

2 дн.

Інфекційне захворювання, при якому відбувається активне розмноження бактерії Хелікобактер пілорі має назву хелікобактеріоз. Воно часто є причиною запальних процесів в антральному та фундальному відділах шлунка, провокуючи розвиток гастриту у цих ділянках. Згодом це може призвести до виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки. Також даними досліджень підтверджено важливу роль бактерії у розвитку онкологічних захворювань шлунка та кишечника.

Хелікобактеріоз: опис

Хелікобактеріоз – це інфекційне захворювання, що викликається спіралеподібною грамнегативною бактерією Хелікобактер пілорі, котра, внаслідок своєї рухливості, може вражати слизову оболонку різних відділів шлунка та 12-палої кишки. Бактерія викликає підвищену продукцію соляної кислоти, що призводить до запальних процесів, з подальшим утворенням виразки.

Сама Хелікобактер пілорі невразлива до впливу соляної кислоти та шлункового соку взагалі, завдяки захисному шару гелю – глікокаліксу, який є захисною оболонкою бактерії. При цьому вона чутлива до високої температури, тривалий час зберігається у вологому середовищі.

Шлях передачі – фекально-оральний та побутовий. Найчастіше Хелікобактеріоз має безсимптомний перебіг.

Особливості дослідження

Антитіла IgG до Хелікобактер пілорі, Helicobacter pylori або H. pylori (Anti-Helicobacter pylori antibody, IgG) – це специфічні імуноглобуліни, що виробляються імунною системою, починаючи з 3-4 тижня після інфікування, внаслідок присутності в організмі однойменної бактерії. Значне наростання антитіл IgG відбувається на другий місяць після зараження. Потім їхня кількість поступово знижується, але продовжує визначатися при дослідженнях крові тривалий час, що важливо для діагностики низки патологій.

Навіть після закінчення терапії антитіла залишаються в організмі протягом декількох місяців, тому часто діагностично оцінюється рівень зниження титру в порівнянні з початковими цифрами.

Раніше для визначення хелікобактеру пілорі діагностика починалася з проведення ендоскопічного дослідження. Сьогодні спочатку призначають оцінку антитіл IgG до Хелікобактер пілорі, що безпечніше та зручніше для пацієнта.

Найбільш ефективним є аналіз при первинному зараженні Helicobacter pylori. Позитивний результат може свідчити про гострий перебіг хелікобактеріозу.

Після проведення терапії результати аналізу на антитіла IgG до H. pylori вказують на її ефективність. Але часто багато антитіл персистує в організмі ще 12 та більше місяців. Тому важливим є додаткове проведення кількісного аналізу на Хелікобактер пілорі. Так, зниження титру більш ніж на 20% протягом 6 місяців від початку лікування говорить про його ефективність.

Коли та навіщо призначають аналіз на хелібактеріоз

Дослідження призначають для:

  • діагностики хелікобактеріозу;
  • діагностики хронічного гастриту;
  • діагностики гастриту та виразкової хвороби;
  • оцінки ефективності терапії.

Показаннями до здачі аналізу є:

  • підозра на гастрит та виразкову хворобу;
  • наявність виразкової хвороби та раку шлунка/12-палої кишки у кровних родичів;
  • диспептичні розлади – нудота, блювання, болючість в епігастрії, здуття та порушення апетиту;
  • клінічна картина виразки шлунка та 12-ти палої кишки – голодні болі, що купуються після вживання їжі, диспептичні розлади, болючість в епігастральній ділянці та порушення харчування;
  • клінічна картина антрального та фундального гастриту та функціональної диспепсії – болючість в епігастральній ділянці, зниження апетиту, диспептичні розлади та зниження ваги.

Напрямок на дослідження видають: педіатри, гастроентерологи, сімейні лікарі та інфекціоністи.

Правила підготовки

Для отримання достовірних результатів слід до забору крові відмовитися від:

  • їжі за 8-11 годин;
  • вживання алкоголю за 1 день;
  • харчових навантажень за день;
  • проведення фізіотерапевтичних процедур та масажу за 1 день;
  • приймання проносних препаратів;
  • емоційного та фізичного перенапруження за 1 день;
  • споживання води за 1 годину;
  • куріння за 1 год.

Для проведення аналізу беруть венозну кров, а досліджують сироватку.

Інтерпретація результатів аналізу на хелікобактер пілорі

Позитивна відповідь говорить про:

  • наявність інфекції;
  • неефективність терапії.

Негативна відповідь свідчить про:

  • відсутність інфекції;
  • ефективність терапії.

Сумнівна відповідь говорить про незначний період з моменту інфікування, коли антитіла ще не встигли виробитись. Рекомендується повторне проведення дослідження через 2 тижні.

Важливі примітки

Оскільки дослідження на антитіла не визначає самі бактерії, і їхнє вироблення безпосередньо залежить від імунної відповіді, часто потрібна оцінка результатів додаткових методів діагностики. Наприклад, у людей похилого віку імунна відповідь виробляє менше антитіл, що може призвести до хибнонегативного результату, а у новонароджених від зараженої матері, зважаючи на присутність в організмі материнського імунітету максимум до 18 місяців, навпаки, може спостерігатися хибнопозитивна відповідь.

Крім того, до хибнонегативної відповіді може призводити приймання цитостатиків та імуносупресорів, а також наявність імунодефіцитних станів.

 

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення Дорослі: негативний: < 0,8; сумнівний: 0,8 - 1,1; позитивний: > 1,1.

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.