Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori, HP), сумарні антитіла IgA, IgM, IgG
Код
Назва
Ціна
Термін
1170
Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori, HP), сумарні антитіла IgA, IgM, IgG
230 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Бактерія Helicobacter pylori інфікує пілоричний відділ (воротар) шлунка та дванадцятипалу кишку, викликає хелікобактеріоз. Заразитися хелікобактеріями можна через забруднені продукти харчування та воду, нестерильні хірургічні, ендоскопічні інструменти, а також контактно-побутовим шляхом (можлива передача збудника зі слиною). Інфекція провокує запалення слизової відповідних відділів шлунково-кишкового тракту, хвороба може мати перебіг в прихованій формі або з вираженими симптомами. Хелікобактерії – найбільш поширена причина хронічного гастриту, дуоденіту, виразкової хвороби, а також важливий фактор ризику розвитку онкологічних процесів.
Значення аналізу на сумарні антитіла до Helicobacter pylori
Один з найбільш затребуваних методів лабораторної діагностики хелікобактеріозу – виявлення сумарних антитіл:
- наявність IgM характерна для гострої стадії хелікобактеріозу, антитіла цього класу виявляються через 5-7 днів з моменту інфікування, в інтервалі 1-4 тижнів їх титр (концентрація) сягає пікового значення, потім поступово знижується;
- наростання IgG слідує за збільшенням титру IgM, підвищені показники зберігаються протягом тривалого часу після повної загибелі колонії бактерій;
- IgA виявляються через 2-3 тижні після інфікування та зберігаються аж до повного одужання. Значне підвищення їх титру є ознакою вираженого запального процесу.
Виявлення всіх 3 типів антитіл і їх кількісна оцінка дозволяють з високою точністю поставити діагноз, встановити причину гастроентерологічних порушень, визначити стадію захворювання, відстежити динаміку. Аналіз крові на сумарні антитіла є популярним методом діагностики хелікобактеріозу, оскільки процедура проста, на відміну від гастроскопії неінвазивна, практично безболісна, забезпечує швидкий результат.
В яких випадках призначається аналіз на сумарні антитіла до Хелікобактер пілорі
Аналіз крові на сумарні антитіла до Хелікобактер пілорі зазвичай призначає гастроентеролог за наявності симптомів гастриту, дуоденіту, виразкової хвороби, таких як:
- відсутність апетиту;
- болі різного характеру в навколопупковій області, лівій частині верхніх відділів живота;
- відчуття важкості, переповненості шлунка;
- печія, відрижка;
- нудота, блювота;
- здуття живота;
- хронічні закрепи або рідкий стілець;
- при важкому зараженні до цих симптомів можуть додаватися білий наліт на язиці, заїди в куточках рота (ангулярний стоматит), кровоточивість ясен, сухість у роті, металевий присмак і неприємний запах з рота, згустки крові в блювотних масах, втрата ваги.
Також показаннями до проведення даного дослідження є:
- діагностований хелікобактеріоз у найближчому оточенні (особи, що спільно проживають, члени сім'ї);
- наявність у сімейному анамнезі онкологічних захворювань травного тракту;
- скринінг, раннє виявлення інфікованих осіб, оцінка ризику розвитку раку шлунка;
- моніторинг динаміки захворювання, оцінка ефективності терапії;
- депресія та інші нервові розлади, інсульт, інфаркт, атеросклероз, залізодефіцитна анемія (ймовірно, Хелікобактер пілорі грає опосередковану роль у виникненні та розвитку цих захворювань, тому даний аналіз рекомендується включати до програми комплексного обстеження для виявлення причини хвороби).
Підготовка до здачі аналізу на антитіла до Helicobacter pylori
Для виявлення антитіл досліджується венозна кров методом ІФА (імуноферментного аналізу). Правила підготовки, здачі:
- при призначенні аналізу повідомити фахівця про всі медикаменти, які приймаються, в разі необхідності узгодити з лікарем їх скасування;
- здавати кров строго натщесерце;
- не курити, не вживати алкоголь і виключити інтенсивні фізичні навантаження протягом 12 годин напередодні;
- безпосередньо перед здачею крові 15 хвилин дотримуватися повного фізичного й емоційного спокою.
Що означають результати
Позитивний результат (титр сумарних антитіл більше 1,1) вказує на інфікування Helicobacter Pylori або на наявність інфекції в анамнезі. Негативний результат (менше 0,9) зазвичай свідчить про відсутність інфекції в організмі (інфікування не було або в результаті лікування збудник повністю знищений). Але негативний результат також може бути отриманий, якщо з моменту інфікування пройшло менше 2 тижнів або якщо аналіз здається на тлі прийому антибіотиків, цитостатичних препаратів. Результат у діапазоні 0,9-1,1 інтерпретується як невизначений (сумнівний), рекомендоване повторне проведення аналізу.
Переваги здачі аналізів на антитіла до Helicobacter pylori в Києві в лабораторії NIKOLAB
Лабораторія НІКОЛАБ з мережею відділень у Києві та інших містах України оснащена передовим обладнанням і використовує сертифіковані реагенти, що забезпечує високу точність і достовірність результатів. До послуг пацієнтів:
- висококваліфікований персонал;
- стерильні одноразові системи забору крові;
- привабливі ціни та програми лояльності;
- виконання досліджень у стислі терміни (1-3 дні);
- сучасний формат обслуговування – результати можна оперативно отримати на електронну пошту;
- можливість забору крові на дому.
Крім аналізу на IgA, IgM, IgG до Helicobacter pylori в лабораторії НІКОЛАБ можна пройти ще ряд досліджень, які входять до гастропанелі, тобто застосовуються для діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту, а також здати безліч інших видів аналізів.
Вид забору