Сифіліс (Treponema pallidum), сумарні антитіла IgM, IgG
Код
Назва
Ціна
Термін
1160
Сифіліс (Treponema pallidum), сумарні антитіла IgM, IgG
290 грн.
1-2 дн.
Рекомендовані аналізи
Етіологічним фактором розвитку сифілісу є Treponema pallidum – бактерія із сімейства спірохет. Основним шляхом передачі інфекції є статевий. Захворювання здатне мати гостру та хронічну форму перебігу, вражаючи при цьому різні органи та системи. За відсутності відповідної діагностики та лікування можливий розвиток тяжкого ураження ЦНС.
Сифіліс: опис
Джерело інфекційного захворювання – людина, у якої вже почала проявлятися клінічна картина. Крім статевого шляху передачі, сифіліс передається при контакті з кров'ю або від матері до дитини в період гестації. Трепонема проходить через мікротріщини слизової оболонки та шкірних покривів, потім поширюється спочатку в лімфатичні вузли, а потім у різні органи зі струмом крові.
Найяскравіший клінічний симптом первинного сифілісу – поява твердого шанкру на місці, через яке інфекція потрапила в організм. Це відбувається протягом другого-третього тижня після зараження. Через те, що захворювання у більшості випадків поширюється статевим шляхом, новоутворення формується на статевому члені, у піхві або шийці матки.
Твердий шанкр має вигляд м'якого і найчастіше безболісного ущільнення, яке може згодом перетворитися на виразку з прозорим секретом. Зважаючи на його локалізації та рідкісний прояв інших симптомів, у жінок найчастіше він залишається не виявленим. Іноді можуть збільшуватися лімфатичні вузли та підвищуватися температура до 38 градусів. Зникає шанкр самостійно через кілька тижнів.
Впродовж двох місяців після появи твердого шанкру формується вторинний сифіліс. Він супроводжується формуванням досить характерної дрібної висипки на тілі, кінцівках, підошвах стоп та долонях, а також проявом «намиста Венери» - порушенням пігментації в задній та боковій ділянці поверхні шиї. Крім того, зустрічаються й інші симптоми – запалення лімфатичних вузлів з проявом больових відчуттів, підвищена втома, головний біль тощо. Кількість та локалізація проявів клінічної картини змінюватиметься залежно від органу, на який впливає збудник.
Також є ризик безсимптомного перебігу захворювання, що може тривати від кількох місяців до кількох років. Через невчасну діагностику та лікування пізні стадії можуть призвести до ураження ЦНС, повної сліпоти та смерті.
Але найчастіше після вторинного сифілісу, захворювання переходить у латентну (хронічну) форму, схильну до рецидивів та початку третинного сифілісу. При розвитку останнього найчастіше відбувається ураження різних систем органів.
Особливості дослідження
Сумарні антитіла IgM та IgG до Treponema pallidum або блідої трепонеми (Antibodies to T. pallidum, IgM/IgG або Total) включають оцінку як перших антитіл – IgM (через 2 тижні від початку захворювання), що виробляються у відповідь на появу в організмі антигенів, так і тих, що виробляються після них – IgG (через 3-4 тижні від початку захворювання). Дослідження допомагає у постановці діагнозу у період розвитку первинної клінічної картини. На 3-4 тижні від початку розвитку захворювання концентрації обох груп антитіл буде достатньо для їх визначення при проведенні аналізу. Це дозволить зробити ранню діагностику розвитку сифілісу.
Коли та навіщо призначають аналіз на сифіліс
Дослідження призначають для:
- підтвердження діагнозу сифіліс;
- проведення дифдіагностики з іншими інфекціями;
- скринінгу під час планування вагітності;
- скринінгу в період гестації;
- діагностики вродженого сифілісу;
- оцінки ефективності лікування.
Показання до здачі аналізу:
- прояв симптомів сифілісу;
- безладні незахищені статеві акти;
- підозра на рецидив захворювання.
Направлення на аналіз видають: гінекологи, урологи, педіатри, сімейні лікарі, дерматовенерологи та інфекціоністи.
Правила підготовки
Для отримання достовірних результатів потрібно до проведення дослідження відмовитися від:
- їжі за 8 годин;
- вживання алкоголю за 24 години;
- харчових навантажень за 24 години;
- емоційних та фізичних навантажень за 24 години;
- інструментальної діагностики за 24 години;
- авіаперельотів та інструментальної діагностики за 24 години;
- куріння за 1 годину;
- приймання антибіотиків за 24 години – за погодженням з лікарем.
Перед здачею дозволяється пити чисту воду.
Для проведення дослідження беруть венозну кров, а оцінюють її сироватку.
Інтерпретація результатів аналізу на сифіліс
Позитивна відповідь свідчить про:
- наявність в організмі збудника;
- розвиток різної форми сифілісу у гострій формі;
Негативна відповідь свідчить про:
- відсутність інфекції;
- перші дні від початку захворювання.
Сумнівний результат говорить про дуже короткий період від моменту інфікування, що потребує повторення дослідження через 10-14 днів.
З одного аналізу остаточний діагноз не може бути поставлений. З отриманими відповідями потрібно звернутися до лікаря, який може направити на проведення інших методів дослідження.
Важливі примітки
Хибнопозитивний результат можливий навіть після ефективного проведення терапії. Крім того, до нього призводять:
- системні аутоімунні захворювання;
- ВІЛ-інфекція;
- малярія,
- бореліоз.
До хибнонегативних відповідей може призводити приймання антибактеріальної терапії.
При виявленні сифілісу в одного з партнерів обов'язково потрібно провести обстеження другого партнера.
- Матеріал для дослідження венозна кров
- Правила підготовки Детальніше тут
- Референтні значення OГзразка< 0,9 негативний 0,9 ≤ОГзразка≤1,1 невизначений ОГзразка >1,1 позитивний
Вид забору