Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитіла IgM
Код
Назва
Ціна
Термін
1156
Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитіла IgM
230 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Найпоширенішими в людській популяції вірусами простого герпесу є типи 1 та 2. Морфологічно вони ідентичні, але найчастіше викликають різні патологічні процеси. ВПГ 1 призводить до герпесу на губах, а ВПГ 2 – на зовнішніх статевих органах.
ВПГ 1,2 тип: опис
Вірус простого герпесу (ВПГ) – це вірус із сімейства герпесвірусів, що викликає безліч патологій. Одними з його типів – є тип 1 і тип 2.
ВПГ-1 зазвичай викликає герпес на губах, але може бути причиною інфекцій в інших частинах тіла, наприклад, в ротовій порожнині, на очах і носі. Інфекція характеризується появою бульбашок, які через кілька годин-днів перетворюються на рани і можуть викликати болючі відчуття.
ВПГ-2, зазвичай, пов'язаний з інфекцією зовнішніх статевих органів, і може викликати генітальний герпес. Він проявляється формуванням бульбашок або виразок на зовнішніх статевих органах, які викликають свербіж та болючість.
Обидва типи ВПГ можуть викликати рецидиви, коли вірус активується протягом життя пацієнта і призводить до появи болючих висипів на шкірі та слизових оболонках. Іноді ВПГ-2 може призводити до появи виразок на губах, а ВПГ-1 – на зовнішніх статевих органах.
ВПГ поширюється через контакти з інфікованими слизовими оболонками чи шкірними покривами. Тобто шлях передачі може бути контактний та статевий, рідше – побутовий та від матері до дитини під час гестації та родової діяльності. Переносником є хвора чи інфікована людина. Первинна інфекція має період від 1 до 26 днів.
Після первинного контакту клінічне одужання настає швидко, але віруси простого герпесу 1 і 2 залишаються в нейронах у латентній формі та у будь-який момент можуть призвести до повторного розвитку інфекції. Цей процес іменують рецидивом.
ВПГ 1 і 2 типу можуть призводити не тільки до класичного прояву герпесу на губах і статевих органах, але і спровокувати більш важкі патологічні процеси: менінгоенцефаліт, неонатальний генітальний герпес, езофагіт, енцефаліт, кератокон'юнктивіт та ін.
Особливості дослідження
Антитіла IgM до герпесвіруса 1,2 типу – це імуноглобуліни,що виробляються нашою імунною системою у відповідь на потрапляння в наш організм вірусних агентів або їх активне розмноження. Зазвичай вони з'являються у крові протягом перших двох тижнів після інфікування/реактивації та можуть свідчити про поточну або нещодавню інфекцію. Високий рівень IgM може залишатися протягом 4-6 тижнів.
Коли та навіщо призначають аналіз
Оцінку рівня антитіл призначають для:
- визначення ролі ВПГ 1 та 2 у вигляді етіологічного фактора низки патологічних станів;
- постановки діагнозу;
- дифдіагностики з низкою інших патологій.
Показаннями щодо аналізу вважаються:
- скринінг під час вагітності;
- підозра на рак шийки матки;
- передракові стани шийки матки;
- ВІЛ інфекція;
- клінічна картина внутрішньоутробної інфекції;
- імунодефіцитні стани;
- клінічна картина герпесу на губах, навколо рота, зовнішніх статевих органах та ін;
- підозра на герпес-інфекцію.
Дає направлення на аналізи: дерматолог, венеролог, акушер-гінеколог, неонатолог, терапевт, педіатр, сімейний лікар, гінеколог, уролог та ін.
Правила підготовки
Кров на дослідження необхідно здавати після дотримання таких правил підготовки:
- виключити приймання їжі за 4-6 годин до забору;
- відмовитись від масажу, інструментальних методів діагностики, фізіотерапевтичних процедур за 48 годин;
- уникати значного фізичного перенапруження та емоційних потрясінь за 24 години;
- відмовитися від алкоголю за 24 години та тютюнопаління за 1 годину.
Також слід відмовитися від приймання медикаментозних препаратів противірусного призначення та груп медикаментів, що впливають на імунітет. Але робити це потрібно лише після дозволу лікаря.
Інтерпретація результатів
Позитивний результат свідчить про:
- гострий перебіг захворювання;
- нещодавно перенесену інфекцію;
- розвиток внутрішньоутробної інфекції під час вагітності.
Негативний результат свідчить про:
- відсутність інфекції;
- хронічну форму перебігу;
- носійство.
Також можлива хибнонегативна відповідь, яка пов'язана із занадто коротким проміжком часу між інфікуванням та проведенням дослідження або між початком розвитку вторинної патології та здаванням аналізу.
Але будь-яка відповідь несе лише інформаційний характер і має бути повторно інтерпретований лікарем.
Важливі примітки
Результати дослідження слід обережно інтерпретувати у новонароджених. Зважаючи на відсутність у них власного активного імунітету, відповідь може бути хибнопозитивною через дію в їх організмі материнського імунітету. Також помилкові результати можуть бути за недотримання правил підготовки.
- Матеріал для дослідження Венозна кров
- Правила підготовки Детальніше тут
- Референтні значення ІП< 0,9 негативний 0,9 ≤ІП≤1,1 невизначений ІП >1,1 позитивний
Вид забору