Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитіла IgG
Код
Назва
Ціна
Термін
1155
Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитіла IgG
230 грн.
2 дн.
Рекомендовані аналізи
Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), кількісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР (кров, сеча, зішкріб, слина, ліквор)
2 дн.
300 грн
Вірус герпесу людини 6 тип (Herpes human virus, HHV), кількісне визначення вірусної ДНК методом ПЛР (кров, ліквор, зішкріб з ротової порожнини)
2 дн.
330 грн
Токсоплазма (Toxoplasma gondii), якісне визначення ДНК збудника методом ПЛР (кров)
3 дн.
320 грн
Розрізняють два типи вірусу простого герпесу – перший (найчастіше призводить до розвитку орального герпесу) та другий (найчастіше є причиною генітального герпесу). Вони обидва викликають інфекції, що характеризуються формуванням везикул, гіперемією, гіпертермією та набряком в осередку розвитку захворювання. У середньому симптоми зберігаються протягом 1-3 тижнів. Клінічна картина у жінок частіше більш виражена, ніж у чоловіків.
Вірус простого герпесу: опис
Майже всі люди в світі хоч раз зустрічалися з вірусом простого герпесу 1 типу. А оскільки збудник залишається у вигляді умовно-патогенної форми в організмі назавжди, більшість інфікованих хворіє на оральний герпес або інші патології, викликані HSV-1, по кілька разів протягом життя. Він найчастіше передається побутовим шляхом при неправильному використанні предметів особистої гігієни. Іноді ВПГ-1 викликає генітальний герпес.
А вірус простого герпесу 2 типу зустрічається набагато рідше та частіше передається статевим шляхом, тому що головне місце розвитку інфекційного процесу – слизова оболонка сечостатевої системи та зовнішніх статевих органів. У поодиноких випадках можливий також побутовий шлях передачі інфекції. Генітальний герпес, викликаний герпесом другого типу належить до ІПСШ – інфекцій, що передаються статевим шляхом. Після одужання збудник залишається в організмі у клітинах нервової системи. Основний шлях передачі – статевий (при традиційному, анальному або оральному статевому акті). Тобто, якщо був оральний контакт або анальний, герпетична інфекція розвиватиметься на слизовій ротової порожниниі або на губах чи в анальному отворі. Часто захворювання передається від хворої матері до дитини під час пологів. Чоловіки найчастіше є лише переносниками захворювання. ВПГ-2 іноді є причиною розвитку раку шийки матки.
Обидва віруси простого герпесу передаються тільки від людини до людини за умови, що заражений має тісний контакт зі здоровою людиною. Окрім описаних шляхів передачі інфекції, можна додати трансплацентарний і гемоконтактний. Зараження плода під час вагітності може призвести до серйозних наслідків від аномалій розвитку до викидня/передчасних пологів.
Особливості дослідження
Антитіла IgG до вірусу простого герпесу 1 і 2 типу, ВПГ ½, Herpes Simplex Virus, Type 1 and Type 2 або HSV ½ – це специфічні імуноглобуліни, що виробляються нашою імунною системою у відповідь на присутність в організмі людини вірусу простого герпесу типу. Вони починають вироблятися в середньому на 10-14 день від моменту інфікування і продовжують перебувати в організмі протягом тривалого періоду. При повторному розвитку патології кількість антитіл знову зростає.
Коли та навіщо призначають аналіз на вірус простого герпесу
Дослідження призначають для:
- скринінгу до та під час вагітності – проводиться разом із перевіркою на інші TORCH-інфекції;
- діагностики внутрішньоутробних інфекцій;
- діагностики генітального чи орального герпесу;
- дифдіагностики з низкою інших ІПСШ та інфекцій в цілому;
- діагностики енцефаліту.
Показаннями для проведення аналізу є:
- прояви генітального герпесу – болючість та формування везикул на статевому члені або вульві, субфебрильна температура та загальна слабкість, біль під час статевого акту та мізерні кров'янисті виділення;
- прояви орального герпесу – поява везикул з прозорим вмістом на губах та слизовій оболонці ротової порожнини, з можливою хворобливістю в місцях їх формування та підвищенням температури тіла до 37, 7 градусів;
- підготовка до вагітності – слід проходити і чоловікові, і жінці;
- ВІЛ-інфекція;
- вроджений чи набутий імунодефіцит;
- прояви фетоплацентарної недостатності розвитку внутрішньоутробної інфекції;
- одержання сумнівних результатів дослідження на антитіла IgG або IgM до ВПГ-1 або ВПГ-2.
Напрямок на проведення дослідження видають: неонатологи, педіатри, урологи, дерматовенерологи, акушер-гінекологи та гінекологи.
Правила підготовки
Для отримання достовірних результатів потрібно до проведення дослідження відмовитися від:
- їжі за 8-12 годин;
- вживання алкоголю за 24 години;
- зловживання жирним та смаженим, переїдання за 1 день;
- проведення фізіотерапевтичних процедур за 2 доби;
- емоційних та фізичних навантажень за 24 години;
- куріння за 1 год.
Дозволено вживання чистої води без газу прямо перед дослідженням.
Для проведення аналізу беруть венозну кров, а оцінюють сироватку.
Інтерпретація результатів аналізу на вірус простого герпесу
Позитивний результат свідчить про:
- гостру інфекцію;
- рецидив інфекції;
- хронічний перебіг захворювання;
Негативний результат говорить про:
- занадто короткий або тривалий період після зараження;
- відсутність захворювання.
Також можлива сумнівна відповідь через те, що минула незначна кількість днів від моменту інфікування.
Результати дослідження не є остаточним діагнозом, вони потребують додаткової консультації лікаря та проведення інших методів дослідження.
Важливі примітки
Хибнонегативний результат можливий при імунодефіцитних станах, коли імунітет неспроможний виробити достатню кількість антитіл та при проведенні противірусної терапії, що вимагає консультації лікаря для того, щоб зробити перерву в прийманні ліків на момент проведення дослідження.
Несправжній позитивний результат можливий у новонароджених від інфікованої матері, бо в їхньому організмі протягом декількох місяців після народження працює материнський імунітет. Водночас така відповідь можлива під час зараження дитини під час пологів, тому дуже важливо проконсультуватися з педіатром.
- Матеріал для дослідження венозна кров
- Правила підготовки Детальніше тут
- Референтні значення ІП< 0,9 негативний 0,9 ≤ІП≤1,1невизначений ІП >1,1 позитивний
Вид забору