Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Аналіз крові на ретикулоцити з підрахунком ретикулоцитарного індексу (Reticulocytes, reticulocyte index, RTC)

Код

Назва

Ціна

Термін

10822

Аналіз крові на ретикулоцити з підрахунком ретикулоцитарного індексу (Reticulocytes, reticulocyte index, RTC)

150 грн.

1 дн.

Ретикулоцити (RTC) – це молода форма еритроцитів. Вони виробляються клітинами кісткового мозку, які називаються нормобластами, формуються та дозрівають 1-2 доби, після чого виходять з кісткового мозку та ще 1-3 доби дозрівають у кровотоці, перетворюючись на зрілі еритроцити.

Під дією гормону еритропоетину, що виробляється нирками, ретикулоцити дозрівають і перетворюються на еритроцити, які відповідають за отримання кисню з легень, транспортування його до тканин і органів людини, виведення вуглекислого газу з організму, а також активно беруть участь у формуванні імунітету та згортанні крові. Ретикулоцити також транспортують кисень і вуглекислий газ, але набагато повільніше, ніж це роблять зрілі еритроцити.

Що потрібно знати про аналіз крові на ретикулоцити з підрахунком ретикулоцитарного індексу

Зрілі еритроцити функціонують у крові близько 100-120 діб, після чого завершують своє існування в селезінці. Створення нових клітин крові замість старих і відмерлих (гемопоез, кровотворення), в тому числі вироблення еритроцитів (еритропоез, червоне кровотворення) відносяться до найважливіших функцій кісткового мозку. До периферичної крові в основному потрапляють вже зрілі еритроцити, але в нормі 0,5-2% всіх циркулюючих у крові еритроцитів складають ретикулоцити. Цей показник крові є важливим маркером недавньої еритропоетичної активності кісткового мозку. Підвищення рівня ретикулоцитів вказує на прискорення, активізацію еритропоезу, зниження – на його уповільнення.

Нормальна кількість вироблених ретикулоцитів – це запорука нормальної кількості еритроцитів у крові людини. Зниження або підвищення кількості ретикулоцитів може свідчити про перебіг деяких процесів і захворювань кісткового мозку, нирок, крові або селезінки. У дітей рівень ретикулоцитів набагато вище, ніж у дорослих, це обумовлено тим, що організм швидко зростає, тому, наприклад, для новонароджених нормальним є рівень, що в 10 разів перевищує норму дорослої людини.

Рівень ретикулоцитів – це відносний показник, процентна частка ретикулоцитів від загального числа еритроцитів в крові. Оскільки абсолютна кількість ретикулоцитів у дорослої здорової людини залишається більш-менш стабільною, при зменшенні загального числа еритроцитів процентний показник RTC може підвищуватися. Така ж ситуація виникає при зменшенні гематокриту (Ht – важливий показник крові, % відношення об’єму еритроцитів до об’єму плазми). Щоб відрізнити справжнє підвищення рівня ретикулоцитів при активізації еритропоезу від штучного завищення цього показника внаслідок скорочення загального числа еритроцитів (уповільнення еритропоезу), обчислюють ретикулоцитарний індекс. Він розраховується за формулою: % RTC х Ht / 45 х 1,85.

Коли та навіщо призначається аналіз на ретикулоцити

Аналіз крові на ретикулоцити з підрахунком ретикулоцитарного індексу може призначатися:

  • за наявності клінічних та/або лабораторних ознак анемії, пригнічення функції спинного мозку, хронічної крововтрати (блідість, стомлюваність, задишка, зниження показників еритроцитів, гемоглобіну, кров у калі);
  • якщо загальний аналіз крові виявляє підвищення кількості еритроцитів (поліцитемію);
  • пацієнтам, у яких діагностовано анемії, пов'язані з дефіцитом заліза, фолієвої кислоти, вітаміну В12, онкологічні захворювання, ниркову недостатність, і проводиться лікування.

Аналіз призначається для:

  • оцінки еритропоетичної функції кісткового мозку;
  • диференціальної діагностики різних типів анемій і визначення їх тяжкості (в комплексі із загальним аналізом крові);
  • оцінки ефективності проведеної терапії.

Аналіз може проводитися за призначенням сімейного лікаря (терапевта, педіатра), гематолога, хірурга, інфекціоніста.

Як підготуватися до аналізу на ретикулоцити

Аналіз крові здають вранці, натщесерце:

  • у день перед здачею виключити з раціону жирну їжу;
  • не вживати алкоголь за 72 години до здачі аналізу;
  • не курити мінімум 30 хвилин;
  • перед здачею аналізу рекомендується виключити або обмежити фізичні навантаження.

Інтерпретація результатів аналізу крові на ретикулоцити з підрахунком ретикулоцитарного індексу

Підвищений рівень: кількість ретикулоцитів, що перевищує норму, називається ретикулоцитозом і може свідчити про гемолітичні анемії або крововтрати, коли організм намагається подолати великі втрати зрілих еритроцитів. При гемолізі (руйнуванні еритроцитів) підвищення показників може досягати 300% від норми. При гострій крововтраті рівень ретикулоцитів транзиторно підвищується через 3-4 дні після кровотечі та через деякий час нормалізується, при хронічній відзначається його стабільне підвищення. Можливі причини помірного ретикулоцитозу:

  • запальний процес;
  • поліцитемії різної природи;
  • гостре кисневе голодування;
  • вагітність;
  • куріння.

Також рівень ретикулоцитів підвищується при успішному лікуванні анемій ціанокобаламіном (В12), парентеральними препаратами заліза, препаратами еритропоетину. При лікуванні залізодефіцитної анемії таке підвищення (ретикулоцитний криз) настає на 8-12 день, В12-дефіцитної – на 5-8-й. Ретикулоцитний криз є показником ефективності проведеної терапії. Підвищення рівня ретикулоцитів після променевої, хіміотерапії – показник відновлення функції кісткового мозку.

Знижений рівень називається ретикулоцитопенією. Аномально низька кількість ретикулоцитів може бути викликана:

  • апластичною анемією;
  • залізодефіцитною, фолієводефіцитною, В12-дефіцитною анеміями;
  • злоякісними новоутвореннями кісткового мозку, впливом променевої та хіміотерапії;
  • зниженням вироблення еритропоетину при захворюваннях нирок;
  • зниженням функції щитовидної залози при мікседемі;
  • аутоімунними захворюваннями системи кровотворення;
  • алкоголізмом.

Ретикулоцитарний індекс нижче 2 вказує на зниження еритроцитопоезу, вище 2-3 – на активізацію вироблення еритроцитів.

Важливі зауваження

Самі по собі результати аналізу на ретикулоцити з підрахунком ретикулоцитарного індексу не є підставою для постановки діагнозу. Вони дозволяють визначити перелік досліджень, необхідних для уточнення діагнозу, оцінити ефективність терапії, в окремих випадках мають прогностичну цінність (так, стабільно знижений рівень ретикулоцитів при апластичних анеміях – підстава для несприятливого прогнозу).

Якщо при гемолітичних анеміях рівень ретикулоцитів не підвищується, це вказує на порушення функції кісткового мозку або дефіцит вироблення еритропоетину.

Переваги проведення аналізу на ретикулоцити в лабораторії Ніколаб

Лабораторія Ніколаб застосовує сучасні методи дослідження з автоматичним підрахунком кількості ретикулоцитів і визначенням їх рівня, що забезпечує високу точність результатів. Дослідження проводиться протягом одного дня, завдяки відправці готових результатів на електронну пошту з ними можна ознайомитися максимально оперативно. Ціни конкурентні.

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.