Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Пакет аналізів: "Передопераційний"

Код

Назва

Ціна

Термін

1013

Пакет аналізів: “Передопераційний”

Розгорнутий аналіз крові (апаратна методика, ручний підрахунок лейкоцитарної формули, ШОЕ) (ЗАК, CBC) Аналіз сечі загальний (фізико-хімічні властивості, мікроскопія осаду сечі) (Complete urinalysis, ЗАС) Біохімія:
  • білірубін загальний (Bilirubin total, TBIL)
  • аланінамінотрансфераза (Alanine aminotransferase, АЛТ, ALT)
  • аспартатамінотрансфераза (Aspartate aminotransferase, АСТ, AST)
  • креатинін (Creatinine, CRE)
  • сечовина (Urea nitrogen, Urea)
  • протеїн загальний, загальний білок (Total Protein, TP)
  • глюкоза (Glucose, GLU)
Коагулограма (Coagulogram):
  • міжнародне нормалізоване відношення (International normalized ratio, МНВ, INR)
  • протромбіновий час (Prothrombin time, ПТЧ, PTT)
  • протромбіновий індекс (Prothrombin index, ПТІ, PI)
  • тромбіновий час за Квіком (Quick prothrombin test)
  • фібриноген (Fibrinogen)
  • тромбіновий час (Thrombin time, ТЧ, TT)
  • активований частковий тромбопластиновий час (Activated partial thromboplastin time, АЧТЧ, аPTT)
Група крові + резус фактор (ABO & Rh group, ABO+Rh Gp) ВІЛ 1/2 (anti-HIV 1/2 Ab), сумарні антитіла IgA, IgM, IgG Гепатит С (HCV), сумарні антитіла IgM, IgG Гепатит В (HBsAg) поверхневий антиген (австралійський антиген) Сифіліс (Treponema pallidum), сумарні антитіла IgM, IgG

2060 грн.

1854 грн.

1-2 дн.

Можна здати вдома
Доступно ТЕРМІНОВО

Здача пакета аналізів перед проведенням операції – це обов'язковий етап, необхідний для визначення деяких протипоказань, оцінки загального стану пацієнта, визначення можливих ризиків, які можуть виникнути під час операції, і навіть визначення ризику ускладнень у післяопераційному періоді та необхідного дозування анестетиків для максимального скорочення їхньої кількості.

Весь спектр запропонованих аналізів забезпечить повний контроль за станом хворого та перебігом патологічного стану, що так важливо під час лікування.

Пакет включає такі типи досліджень:

  • гемостазіологічні показники;
  • оцінка наявності/відсутності низки інфекцій;
  • загальноклінічні показники крові;
  • біохімічні показники крові;
  • загальноклінічне дослідження сечі;
  • імуногематологічне дослідження.

Коли та навіщо призначають аналіз

Передопераційний пакет аналізів призначається перед різними типами операцій щодо абдомінальних, гінекологічних, неврологічних, кардіологічних, дихальних та інших типів патологій. Призначають аналіз хірурги різного профілю та сімейні лікарі.

Особливості показників та інтерпретація результатів

Гемостазіологічні показники (коагулограма)

Коагулограма – Coagulogram – це комплекс показників для оцінки функціонування гемостазу. Їх також називають показниками згортання крові. Основне завдання аналізу – оцінити, чи здатна кров формувати тромби, необхідні для зупинки кровотеч та загоєння тканин. Також дозволяє оцінити, чи є надмірне тромбоутворення. За допомогою багатьох показників можна контролювати введення антикоагулянтів, які часто застосовуються на різних етапах операцій та у післяопераційному періоді.

Дослідження включає кілька показників:

  1. Міжнародне нормалізоване відношення – МНВ, International normalized ratio, INR – це стандартизований показник тромбінового тесту, а саме чутливості тромбопластину. Підвищений коефіцієнт свідчить про тривалий час формування згустку.
  2. Протромбіновий індекс – Prothrombin index, ПТІ – це співвідношення стандартного протромбінового часу та часу, протягом якого відбувається згортання плазми крові людини.
  3. Тромбіновий час (Thrombin time, ТЧ, TT) – час, за який формується фібриновий згусток, коли в кров потрапляє фактор IIa – тромбін. Чим більше значення часу, тим менш активні чинники, відповідальні за згортання.
  4. Протромбіновий час – Prothrombin time, ПТЧ, PTT – це показник, необхідний для оцінки активності чинників згортання. Для оцінки в матеріал додають кальцій та тромбопластин. Чим вищий показник, тим нижча активність.
  5. Час за Квіком – Quick prothrombin test – дослідження протромбінового часу при додаванні до матеріалу різної кількості факторів згортання. Низький відсоток говорить про підвищену тривалість зсідання крові.
  6. Фібриноген (Fibrinogen) – білок, який є фактором I і відповідає за процес утворення фібрину – нерозчинної речовини. Останній є основою згустку, необхідного для зупинки кровотечі. Підвищений рівень говорить про ризик тромбоутворення, а знижений – ризик кровотеч.
  7. Активований частковий тромбопластиновий час (Activated partial thromboplastin time, АЧТЧ, aPTT) – це показник, необхідний для визначення ризику розвитку кровотеч. Проводиться аналіз з додаванням кальцію та тромбопластину. Підвищений рівень говорить про ризик кровотеч, знижений - пов'язаний із ризиком тромбозів.

Оцінка наявності/відсутності низки інфекцій

Існує ряд інфекцій, які можуть тривалий час не проявляти себе, але при цьому впливати на перебіг операції та післяопераційного періоду. До них відносяться:

  1. ВІЛ 1/2 – anti-HIV 1/2 Ab – визначення 1 та 2 типу вірусу імунодефіциту людини. Позитивна відповідь говорить про інфікування, негативна – про його відсутність.
  2. Сумарні антитіла IgM та IgG, Гепатит С (HCV) – дозволяють визначити наявність або відсутність інфекційного захворювання печінки – гепатиту С, а також його носійство. При отриманні позитивного результату слід здати додаткові аналізи, які повинен призначити лікар. Негативна відповідь говорить про відсутність вірусу в організмі.
  3. Сумарні антитіла IgM, IgG, Гепатит В (HBsAg) – дозволяють визначити наявність або відсутність інфекційного захворювання печінки гепатиту B, а також його носійство. При отриманні позитивного результату слід здати додаткові аналізи, які повинен призначити лікар. Негативна відповідь говорить про відсутність вірусу в організмі.
  4. Поверхневий антиген (австралійський антиген) Гепатит В – вказує на інфікування вірусом гепатиту В. Позитивна відповідь - є інфікування, а негативна – відсутнє.
  5. Сифіліс (Treponema pallidum), сумарні антитіла IgM, IgG – дозволяє визначити присутність збудника захворювання в організмі та/або розвиток самого захворювання у теперішньому часі/недавньому минулому. Отримання позитивної відповіді говорить про можливий розвиток інфекції та потребує додаткового обстеження. Негативна відповідь свідчить про відсутність патології у теперішньому часі/недавньому минулому.

Загальноклінічні показники крові

Дослідження проводиться з використанням апаратної методики та ручного підрахунку лейкоцитарної формули. Воно відображає загальний стан організму та системи кровообігу. З його допомогою оцінюється наявність чи відсутність патологічних процесів.

Аналіз включає такі показники, рівень яких може вказувати на:

  • Моноцити (Monocytes) – це великі лейкоцити, що беруть участь у боротьбі з інфекційними патологіями. Підвищений рівень – інфекційні патології різного генезу (грибкові інфекції, вірусні патології, туберкульоз та ін.). Знижений рівень – інфекційна нейтропенія та апластична анемія.
  • Лімфоцити (Lymphocytes) – тип лейкоцитів, що забезпечує різні типи імунітету. Підвищений рівень – інфекційний процес. Знижений рівень – ниркова недостатність та імунодефіцит.
  • Еозинофіли (Eosinophils) – тип лейкоцитів, який відповідає за захист організму від інфекцій. Підвищений рівень – алергічні процеси, паразитарні патологи, ХА та ін. Знижений рівень – сепсис та черевний тиф.
  • Базофіли (Basophils) – тип лейкоцитів, що відповідає за розвиток алергічних процесів. Підвищений рівень – хронічні процеси в органах шлунково-кишкового тракту, вітряна віспа та ін. Знижений рівень – не несе діагностичної цінності.
  • Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils) – найбільший за чисельністю вид лейкоцитів, який відповідає за боротьбу з інфекційними агентами. Підвищений рівень – патології печінки та нирок, тяжкий перебіг низки інфекцій. Знижений рівень – не несе діагностичної цінності.
  • Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils) – клітини, що виконують бактерицидну та дезінтоксикаційну функції. Підвищений рівень – запальний процес різної інтенсивності. Знижений рівень – ослаблений імунітет.
  • Лейкоцити (WBC) – основні клітини, відповідальні за імунітет людини. Підвищений рівень – інфекційні патології та алергії. Знижений рівень – вірусні патології та анафілактичний шок. Можуть підвищуватися фізіологічно при вагітності, фізичній та емоційній активності.
  • Еритроцити (RBC) – клітини, які забезпечують наш організм киснем. Підвищений рівень – патології серця та дихальної системи. Знижений рівень – анемія. Фізіологічне зниження рівня свідчить про початок менструації.
  • Гемоглобін (HGB) – клітини, що транспортують кисень у всі органи та системи. Підвищений рівень – сильний стрес чи фізична активність, вроджені вади розвитку. Знижений рівень – анемії та дієта, яка виснажує організм.
  • Гематокрит (HCT) – показник загального обсягу еритроцитів у крові. Підвищений рівень – опіки та перитоніт. Знижений рівень – анемія.
  • MCV (середній обсяг еритроцитів) – показник діаметра еритроцитів, що дозволяє диференціювати анемії. Підвищений рівень – макроцитарна анемія. Знижений рівень – залізодефіцитна анемія.
  • MCH (середній вміст гемоглобіну в еритроциті) – аналог колірного показника (ЦП). Підвищений рівень – зневоднення. Знижений рівень – анемія та кисневе голодування.
  • MCHC (середня концентрація гемоглобіну в еритроциті) – аналог колірного показника (КП). Підвищений рівень майже не зустрічається, але буває при гіперхромних анеміях. Знижений рівень – нестача заліза та анемія.
  • Тромбоцити (PLT) – це кров'яні тільця, що регулюють формування тромбів. Останні необхідні зупинки кровотеч. Підвищений рівень – інтенсивна фізична активність та інфекційні патології. Знижений рівень – ризик підвищеної кровоточивості. Фізіологічно знижуються при менструації та вагітності.
  • ШОЕ (ESR) – швидкість осідання еритроцитів, Підвищена швидкість – інфекції, запалення, анемія та рак. Знижена швидкість – анафілактичний шок.
  • Мієлоцити – це незрілі форми гранулоцитів (типів білих кров'яних клітин), що утворюються у кістковому мозку. Їх підвищення може вказувати на порушення процесу утворення крові, рак, інфекційні та запальні патології.
  • Метамієлоцити – це незрілі форми гранулоцитів (типів білих кров'яних клітин), що утворюються у кістковому мозку. Є менш зрілими, ніж мієлоцити. Їх підвищення може вказувати на порушення процесу утворення крові, рак, інфекційні та запальні патології.
  • Ширина розподілу еритроцитів (ШРЕ) – це показник, який вказує, наскільки еритроцити різні за шириною. Їх підвищення говорить про анемію та інші патології системи крові.
  • Ширина розподілу тромбоцитів (ШРТ) це показник, який вказує наскільки тромбоцити різні за розміром. Підвищення рівня говорить про розвиток ризику тромбозів, ракові захворювання, кровотечі та ін.
  • Плазмоцити – це тип кров'яних тілець, які відповідають за вироблення антитіл. Високий рівень плазмоцитів у крові може говорити про наявність пухлини, вагітності, інфекційної патології та ін.
  • Віроцити – це віруси, які знаходяться у зараженій клітині. Їхнє визначення в крові говорить про розвиток вірусної інфекції.

Абсолютно всі результати будь-якого з вищезгаданих показників потребують додаткової оцінки лікарем. Тільки він може правильно інтерпретувати відповідь, поставити остаточний діагноз та призначити лікування.

Біохімічні показники крові

Білірубін загальний – Bilirubin total, TBIL – одна з основних складових жовчі. Підвищений рівень – дисфункція печінки, цироз печінки та інфекційні та неінфекційні патології жовчного міхура та печінки.

Аланінамінотрансфераза – Alanine aminotransferase, АЛТ, ALT – фермент, необхідний для білкового обміну. Підвищений рівень – патології печінки та серця.

Аспартатамінотрансфераза – Aspartate aminotransferase, АСТ, AST – фермент, необхідний білкового обміну. Підвищений рівень – патології ПЗ, серця та легень, інфаркт міокарда та патології печінки.

Креатинін – Creatinine, CRE – кінцевий продукт креатину, необхідний для визначення нормального процесу клубочковой фільтрації. Підвищений рівень – ураження печінки різного генезу. Знижений рівень – нестача білка, вагітність та патології нирок.

Сечовина – Urea nitrogen, Ureain– кінцевий продукт обміну білків. Підвищений рівень – порушення здатності виділень нирок.

Загальний білок (Total protein, TP) – це сукупний показник усіх білків у плазмі крові, включаючи альбуміни, глобуліни та фібриноген. Його підвищення в крові може вказувати на різні стани, такі як зневоднення, інфекційні та запальні процеси, хвороби печінки та нирок.

Глюкоза – Glucose, GLU – основне джерело енергії. Підвищений рівень – цукровий діабет та інші патології ендокринної системи. Знижений рівень – неправильне харчування, рак, патології печінки та ін.

Загальноклінічне дослідження сечі

Аналіз сечі загальний (фізико-хімічні властивості, мікроскопія осаду сечі) (Complete urinalysis, ЗАС) – необхідний для оцінки роботи нирок та сечовидільної системи, а також виявлення запальних та інфекційних станів. При цьому оцінюються такі показники, що свідчать про різні стани:

  1. Колір – норма – солом'яно-жовтий. Потемніння – наявність у сечі білірубіну або уробіліногену, що говорить про патології печінки. Червоне забарвлення – наявність крові або прийом продуктів/ліків, що забарвлюють сечу. Білий – наявність гною, слизу чи великої кількості лейкоцитів – при запаленнях. Синьо-зелений – через гнійні процеси в кишечнику.
  2. Прозорість – норма – прозора. Мутна – при запаленні, інфекціях, наявності домішок та ін.
  3. Питома вага – норма – 1012-1025 г/л. Підвищення – порушення фільтрації крові при патологіях нирок, порушення роботи серця, дегідратація та ін. Зниження – порушення гормонального фону, патології сечовидільної системи.
  4. Реакція (pH) – норма – кислотно-лужна. Кисла ре  Лужна реакція - переважання в раціоні їжі молочно-рослинного походження, інфекції, запальні процеси, масивна втрата солі тощо.
  5. Білок – норма – не визначається. Наявність білка в сечі при різних інфекційних та неінфекційних патологіях нирок, серцевої недостатності, системних захворюваннях та ін.
  6. Кетонові тіла – норма – не визначаються. Наявність говорить про ЦД, голодування, лихоманку та ін.
  7. Глюкоза – норма – не визначається. Наявність говорить про ендокринні патології та порушення реабсорбції в нирках.
  8. Білірубін – норма – не визначається. Наявність білірубіну говорить про патології печінки та жовчного міхура.
  9. Уробіліноген – норма – не визначається. Наявність білірубіну говорить про патології печінки та жовчного міхура.
  10. Нітрити – норма – відсутні. Наявність говорить про бактеріальну інфекцію.
  11. Лейкоцити – норма – не визначаються чи перебувають у незначній кількості. Наявність говорить про запальні та інфекційні патології, порушення фільтрації та ін.
  12. Еритроцити – норма – не визначаються чи перебувають у незначній кількості. Наявність говорить про запальні та інфекційні патології, порушення фільтрації та ін.
  13. Плоский епітелій – норма – не визначається чи перебувають у мізерній кількості. Наявність говорить про запальні та інфекційні патології сечовидільної системи.
  14. Перехідний епітелій – норма – не визначається чи перебувають у мізерній кількості. Наявність говорить про запальні та інфекційні патології сечовидільної системи.
  15. Нирковий епітелій – норма – не визначається чи перебувають у мізерній кількості. Наявність говорить про запальні та інфекційні патології сечовидільної системи.
  16. Циліндри гіалінові – норма – не визначаються. Наявність говорить про порушення роботи клубочків нирок та  патологічний стан нирок.
  17. Циліндри зернисті – норма – не визначаються. Наявність говорить про порушення роботи клубочків нирок та  патологічний стан нирок.
  18. Циліндри воскоподібні – норма – не визначаються. Наявність говорить про порушення роботи клубочків нирок та патологічний стан нирок.
  19. Фібрин – норма – не визначаються. Наявність свідчить про патологію нирок.
  20. Уретральні нитки – норма – не визначаються. Наявність говорить про інфекції сечовивідних шляхів.
  21. Солі – норма – не визначаються. Наявність кристалів у сечі свідчить про зміни pH, розвиток сечокам'яної хвороби або інфекцію сечовидільної системи.
  22. Бактерії – норма – відсутні. Наявність говорить про бактеріальну інфекцію.
  23. Слиз (гомогенна, волокниста, циліндрична та уретральна) – норма – не визначається або знаходиться в незначній кількості. Наявність говорить про запальні та інфекційні патології, порушення фільтрації та ін.

Імуногематологічне дослідження

Група крові + резус-фактор – ABO & Rh group, ABO + Rh Gp – визначення приналежності до однієї з груп крові за системою АВ0 та наявності Rh антигену. Показник вказує на спадкування певних поверхневих антигенів та антитіл. Можлива приналежність до:

  • І групі – відсутність аглютиногенів А і В;
  • ІІ групі – присутні лише А аглютиноген;
  • III групі – присутні лише В аглютиноген;
  • IV групі – присутні одразу аглютиногени A і B.

Результатом перевірки резус-фактора може бути позитивний результат “+” – резус-фактор присутній в організмі та негативний “-” – відсутній.

Підготовка до дослідження

Для проведення аналізу здійснюють забір венозної та капілярної крові. Також необхідно зібрати сечу самостійно та привезти її на аналіз у день здачі крові.

Щоб отримати достовірні результати дослідження, необхідно до його проведення відмовитись від:

  • приймання їжі за 8-12 годин, дітям до 2-х років – за максимально можливу кількість часу;
  • міцного чаю, кави та свіжих соків за 1 день;
  • копчених, смажених, пересолених, перчених та жирних продуктів харчування за 20-24 години;
  • препаратів, які можуть впливати на функціонал печінки за 2-3 дні – після консультації з лікарем;
  • масажів, інструментальних методів дослідження, фізіотерапевтичних маніпуляцій, відвідування лазні та сауни за 2 дні;
  • антибіотиків, противірусних та протигрибкових за 2-3 дні;
  • фізичних та емоційних навантажень та стресових ситуацій за 1 день;
  • алкогольних напоїв за добу та тютюну за 1 годину.

Якщо лікар не дозволив здійснити відміну приймання медикаментів, що впливають на функціонал печінки, антибіотиків та противірусних – слід повідомити їх назви співробітнику лабораторії при реєстрації на аналіз.

Для здачі загального аналізу сечі, також до вищезгаданого списку обмежень можна додати нанесення дезінфікуючих засобів та медичних препаратів на зовнішні статеві органи напередодні здачі 

Жінкам не можна проводити забір сечі під час менструації, а чоловікам впродовж 12 годин після останнього статевого акту. Здійснюючи забір сечі, жінкам рекомендується прикрити вхід у піхву ватним тампоном або диском, щоб уникнути попадання в матеріал мікрофлори піхви.

Для аналізу достатньо 30-50 мл сечі, яку потрібно зібрати в одноразовий пластиковий контейнер для забору. Підходить лише перша ранкова порція сечі.

Можна також отримати додаткову інформацію про індивідуальні правила підготовки у свого лікаря.

Перед здачею крові, але після збирання сечі рекомендується випити невелику кількість чистої води без газу.

Важливі примітки

Будь-який отриманий результат має виключно інформаційний характер. Відповіді на пакет аналізів необхідно показати своєму лікарю. Тільки він зможе правильно інтерпретувати їх і встановити чи є протипоказання до проведення операції, чи якісь захворювання. Для встановлення діагнозу при відхиленні значень аналізів лікар може направити пацієнта до іншого вузькопрофільного спеціалісту.

  • Матеріал для дослідження Біоматеріал
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення

Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.