Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Пакет аналізів: "TORCH IgG, IgM (8 показників)"

Код

Назва

Ціна

Термін

1008

Пакет аналізів: “TORCH IgG, IgM (8 показників)”

  • Цитомегаловірус (Cytomegalovirus, CMV), антитіла IgM
  • Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитiла IgM
  • Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgM
  • Краснуха (Rubella virus, RUBV), антитіла IgM
  • Цитомегаловірус (Cytomegalovirus, CMV), антитіла IgG
  • Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитіла IgG
  • Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgG
  • Краснуха (Rubella virus, RUBV), антитіла IgG

1660 грн.

2 дн.

TORCH-інфекції – це група інфекцій, які можуть бути передані від матері до плоду під час вагітності. Даний пакет аналізів дозволяє визначити наявність/відсутність антитіл IgG та IgM до всіх інфекцій, що належать до групи TORCH – Токсоплазма, Вірус краснухи, Цитомегаловірус, Вірус простого герпесу 1 і 2 типу.

Рішення про необхідність здачі пакету аналізів "TORCH IgG, IgM" приймається лікарем, яке ґрунтується на медичній історії пацієнта, ризику інфікування та інших факторах. Зазвичай такий аналіз призначається в гестаційному періоді як скринінгове дослідження або при підозрі на наявність або реактивацію інфекції групи TORCH.

Позитивні результати можуть вказувати на активну або інфекцію, що може бути важливим для ранньої діагностики та лікування пацієнтів, особливо вагітних жінок.

TORCH-інфекції: короткий опис

TORCH-інфекції – це група інфекцій, які асоційовані з різними патогенами: Toxoplasma (Токсоплазмоз), Rubella (Краснуха), Cytomegalovirus (Цитомегаловірусна інфекція) та Herpes simplex (Герпес-інфекція). Вони отримали свою назву від перших букв кожної інфекції.

Особливістю TORCH-інфекцій є їхня здатність передаватися від матері до плода під час вагітності, що може призвести до різних ускладнень та вроджених вад розвитку у плода. Ці інфекції можуть бути небезпечними, особливо, якщо вони розвиваються під час ранньої стадії вагітності.

Кожна з інфекцій групи TORCH має свої особливості та може викликати різні проблеми у плода:

  1. Токсоплазмоз може призвести до ураження очей, нервової системи та інших органів плода.
  2. Краснуха – може спричинити вроджені вади серця, слуху, зору та затримку розвитку.
  3. Цитомегаловірусна інфекція може призвести до проблем з розвитком плода, а саме порушити формування нервової системи, органів слуха і зору.
  4. Герпес-інфекція – може викликати ураження шкіри, слизових оболонок та нервової системи плода.

Всі ці інфекції потребують уваги та контролю під час вагітності. Раннє виявлення та лікування TORCH інфекцій (при необхідності), дозволяють знизити ризик розвитку вроджених вад та інших ускладнень у плода.

Коли та навіщо призначають аналіз

Показання до призначення пакету досліджень:

  • скринінг вагітності;
  • підготовка до вагітності;
  • підозра на розвиток однієї з TORCH-інфекцій;
  • симптоми інфекційного процесу неясної етіології у вагітних жінок

Пакет аналізів необхідний для:

  • оцінки ризику передачі інфекції від матері до плода;
  • постановки діагнозу;
  • виявлення наявності інфекцій групи TORCH (Toxoplasma, Rubella, Cytomegalovirus, Herpes simplex) у вагітних жінок;
  • визначення ступеня імунітету до даних інфекцій у вагітних жінок;
  • виявлення активної інфекції або реактивації раніше пройденої інфекції у вагітних жінок;
  • оцінки ризику можливих вроджених вад розвитку у плода.

Призначають дослідження: гінекологи, акушер-гінекологи, репродуктологи, терапевти та сімейні лікарі.

Пакет аналізів "TORCH IgG, IgM" зазвичай призначається вагітним жінкам на початку вагітності або до її планування. 

Цитомегаловірус (ЦМВ)

Цитомегаловірус (Cytomegalovirus, CMV) – це вірусна інфекція, спричинена цитомегаловірусом. Останній належить до сімейства герпесвірусів і може вражати різні органи та системи людини.

Особливості цитомегаловірусу:

  1. Поширеність. Цитомегаловірус є поширеним вірусом. Більшість людей протягом свого життя зустрічаються з ним, але далеко не у всіх розвивається саме захворювання. Найчастіше вірусний агент залишається в організмі людини як умовно-патогенна флора. Це призводить до можливого ризику розвитку інфекційного процесу, спричиненого вірусом, навіть через роки після первинної зустрічі.
  2. Безсимптомна інфекція. У більшості здорових людей інфекція, спричинена цитомегаловірусом, має безсимптомний перебіг або перебіг з легкими проявами, схожими на застуду. Це зводить до мінімуму своєчасну діагностику розвитку первинної інфекції.
  3. Ризик реактивації. Вірус може періодично реактивуватися у людей з ослабленим імунітетом, наприклад у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, трансплантацією органів або імунодефіцитними станами. Відбуватися це може далеко не один раз протягом життя.
  4. Передача від матері до дитини. Цитомегаловірус може передаватися від вагітної жінки дитині через плаценту або під час пологів. Це може призвести до вродженої цитомегаловірусної інфекції у дитини.
  5. Шляхи передачі. Цитомегаловірус передається головним чином через контакт з інфікованими секретами, такими як слина, сеча, насіннєва рідина, молоко, сльози та кров. Також можлива передача через статевий контакт, переливання крові, трансплантацію органів та від матері до дитини під час вагітності чи пологів.

Симптоми цитомегаловірусної інфекції (ЦМВ) можуть бути різноманітними та варіювати у залежності від стану імунної системи людини. Деякі поширені симптоми ЦМВ включають:

  • лихоманку;
  • підвищену стомлюваність;
  • болі в м'язах та суглобах;
  • біль у горлі;
  • збільшення лімфовузлів;
  • головний біль;
  • втрату апетиту.

У більшості випадків цитомегаловірусна інфекція не викликає серйозних проблем у здорових людей. Однак у людей з ослабленим імунітетом, особливо у новонароджених та пацієнтів з імунодефіцитними станами, інфекція може мати тяжкий перебіг. До основних ускладнень відносяться: вади розвитку плода, запалення зорового нерва з подальшою втратою зору або зниженням його якості, пневмонія та гепатит.

Цитомегаловірус, антитіла IgM

Антитіла IgM до цитомегаловірусу – це специфічні білки, що виробляються у відповідь на присутність в організмі активної чи ранньої інфекції. Вони зазвичай з'являються в крові в перші кілька тижнів після зараження і залишаються в ній протягом кількох місяців.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь вказує на:

  • активну чи ранню ЦМВ-інфекцію;
  • реактивацію інфекції.

Негативна відповідь вказує на:

  • відсутність інфекції;
  • нещодавно перенесену інфекцію;
  • короткий проміжок часу від моменту інфікування/реактивації.

Цитомегаловірус, антитіла IgG

Антитіл IgG проти цитомегаловірусу також є специфічними білками, які синтезує імунна система у період інфекції. Але вони виробляються за кілька тижнів від моменту зустрічі з вірусом або реактівації і можуть зберігатися в крові протягом кількох років.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь вказує на:

  • раніше перенесену інфекцію;
  • завершення активної стадії захворювання;
  • наявність імунітету до вірусу

Негативна відповідь вказує на:

  • активну форму ЦМВ-інфекції – за наявності симптомів;
  • відсутність інфекції.

Вірус простого герпесу 1,2 тип (Herpes simplex virus, HSV), антитіла ІgМ

Вірус простого герпесу (Herpes Simplex Virus, HSV) у групі TORCH представлений двома типами, що найчастіше зустрічаються: HSV1 і HSV-2.

HSV-1 зазвичай асоціюється з герпесом на губах, обличчі та ротовій порожнині, хоча він також може викликати інфекції в генітальній ділянці. HSV-2, у свою чергу, пов'язаний переважно з генітальним герпесом, але може викликати інфекції в області рота і губ.

Особливості вірусу простого герпесу:

  1. Хронічне інфікування. Після первинної інфекції вірус залишається в організмі і може періодично реактивувати, викликаючи повторні випадки захворювання.
  2. Контагіозність. Вірус передається через прямий контакт з інфікованими слизовими оболонками або шкірою. Включно з поцілунками, статевим контактом, використанням спільних предметів особистої гігієни та іншими формами близького контакту.
  3. Поширеність. Герпес інфікує більшу частину населення світу. Оцінюється, що більше половини дорослого населення є носіями HSV-1, а близько 11% – HSV-2.

Для вагітних, плода та новонароджених обидва типи вірусу становлять певну небезпеку. А саме:

  1. Вплив на плід. Якщо жінка заражається вірусом простого герпесу під час вагітності, є ризик передачі інфекції не народженій дитині. Це може призвести до різних ускладнень, таких як:
    • вроджений герпетичний гепатит;
    • вроджені ураження нервової системи;
    • передчасні пологи;
    • внутрішньоутробна смерть – у поодиноких випадках.
  2. Ризик передачі під час пологів. Якщо жінка має активний вірусний прояв герпесу під час пологів, існує ризик передачі інфекції на новонародженого. І тут родовий канал стає джерелом зараження. У новонароджених можуть розвинутися серйозні ускладнення, включаючи герпетичний енцефаліт, що може бути небезпечним для їхнього життя та здоров'я.

При первинній інфекції або реактивації вірусу простого герпесу можуть виникати різні симптоми, включаючи почервоніння та подразнення шкіри, поява бульбашок, хворобливі виразки, печіння та свербіж у ураженій ділянці. Деякі люди можуть також відчувати загальні симптоми, такі як лихоманка, головний біль та стомлюваність. У деяких інфікованих людей симптоми можуть бути зовсім відсутніми.

Ускладнення інфекції трапляються рідко, але не виключені. До них відносяться: поширення інфекції на інші частини тіла, очний герпес, часті рецидиви та ін.

Вірус простого герпесу 1,2 тип, антитіла ІgМ

Антитіла IgM проти вірусу простого герпесу 1 та 2 типу (HSV) є імунологічними маркерами, які можуть бути виявлені при активній або первинній інфекції. Вони зазвичай починають утворюватися протягом 1-2 тижнів після початку інфекції/реактивації та можуть зберігатися в крові протягом декількох тижнів або місяців.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь вказує на:

  • активну інфекцію;
  • первинну інфекцію;
  • реактивацію інфекції.

Негативна відповідь вказує на:

  • відсутність інфекції;
  • нещодавно перенесену інфекцію;
  • короткий проміжок часу від моменту інфікування/реактивації.

Вірус простого герпесу 1,2 тип, антитіла ІgG

Антитіла IgG проти HSV є імунною відповіддю організму на інфекцію, спричинену вірусом простого герпесу 1 та 2 типу. Вони починають вироблятися пізніше IgM і можуть залишатися в організмі протягом усього життя. Тому далеко не завжди їх виявлення пов'язане з розвитком інфекційного процесу в організмі.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь вказує на:

  • раніше перенесену інфекцію;
  • завершення активної стадії захворювання;
  • наявність імунітету до вірусу

Негативна відповідь вказує на:

  • активну форму інфекції – за наявності симптомів;
  • відсутність інфекції.

Toxoplasma gondii

Токсоплазма (Toxoplasma gondii) – це найпростіший паразитичний мікроорганізм, що викликає захворювання, відоме як токсоплазмоз.

Токсоплазма може заражати широкий спектр ссавців та птахів, включаючи людину. Вона утворює спороцисти всередині клітин свого господаря і може перебувати у різних тканинах та органах. Найчастіше вона розташовується у мозку та м'язах.

Основні шляхи передачі токсоплазмозу включають: фекально-оральний, від матері до дитини та трансплантаційний.

Так, зараження може статися при вживанні сирого або недостатньо приготовленого м'яса, особливо свинини, баранини або яловичини, що містить цисти токсоплазми. Тому вагітним слід уникати вживання неправильно приготовлених м'ясних продуктів. Також їм варто уникати контакту з вуличними котами. Кішки є кінцевими господарями токсоплазми. Вони можуть виділяти ооцисти (яйця паразита) у довкілля через свій кал. Людина може бути заражена, якщо торкнеться забрудненого грунту, піску або предметів, що містять ооцисти, а потім зачепить рота або з'їсть їжу без попередньої обробки рук.

Вагітні жінки можуть передати токсоплазму своєму плоду через плаценту, особливо якщо вони заражені під час початку вагітності. Це може призвести до вродженого токсоплазмозу у дитини.

Важливо, що в більшості людей з нормальною імунною системою не виявляються симптоми токсоплазмозу. Однак у людей з ослабленою імунною системою, включаючи вагітних жінок та людей з ВІЛ/СНІДом, токсоплазмоз може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям.

Деякі загальні симптоми токсоплазмозу:

  • збільшення лімфовузлів у шиї, пахвових западинах або пахвинній ділянці;
  • грипоподібні симптоми, такі як лихоманка, втома, головний біль, біль у м'язах або загальне нездужання;
  • біль у м'язах та суглобах;
  • біль в горлі;
  • розлади травлення, такі як біль у животі, діарея чи блювання.

У новонароджених, інфікованих від матері симптоми можуть бути важчими:

  • збільшення печінки та селезінки;
  • жовтяниця;
  • пневмонія чи інші проблеми з диханням;
  • проблеми з зором;
  • різні неврологічні симптоми, включаючи судоми, порушення сну, дратівливість чи затримку розвитку.

Тобто для плода токсоплазмоз несе особливу небезпеку. Інфекція може призвести до ураження ЦНС, печінки, органів зору та інших систем. У поодиноких випадках інфікування під час вагітності може призвести до викидня або передчасних пологів.

Рідко, але у дорослих можуть розвинутися ускладнення після перенесеної токсоплазменной інфекції. Вони також виявлятимуться у поразці органів зору (аж до сліпоти) та ЦНС.

Токсоплазма, антитіла IgM

Антитіла IgM проти токсоплазми зазвичай свідчать про свіжу або активну інфекцію. Вони виробляються у перші тижні від моменту інфікування/розвитку реінфекції та зберігаються в організмі деякий час.

Інтерпретація результатів

Позитивний результат вказує на:

  • поточну чи свіжу інфекцію токсоплазмозом.

Негативний результат вказує на:

  • відсутність поточної активної інфекції;
  • розвиток інфекції у минулому;
  • хронічне зараження токсоплазмою.

Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgG

Антитіла IgG проти токсоплазми можуть вироблятися протягом усього життя. Їх синтез починається за кілька тижнів від моменту зустрічі з агентом.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь вказує на:

  • раніше перенесену інфекцію;
  • завершення активної стадії захворювання;
  • наявність імунітету до вірусу.

Негативна відповідь вказує на:

  • активну форму інфекції – за наявності симптомів;
  • відсутність інфекції.

Краснуха (Rubella virus, RUBV)

Вірус краснухи – вірусний агент, який викликає однойменне інфекційне захворювання.

Особливістю краснухи є її висока контагіозність. Вона передається переважно повітряно-краплинним шляхом. Найчастіше перша зустріч із вірусом відбувається у ранньому дитячому віці і не завжди завершується розвитком самого захворювання. Найкраще, коли інфекційний процес, викликаний краснухою, розвивається у дитинстві. Тоді інфекція має легку форму перебігу, без серйозних ускладнень.

Краснуха зазвичай має перебіг з характерними дрібними висипаннями на шкірі, збільшенням лімфатичних вузлів та катаральними явищами, такими як лихоманка, почервоніння горла та нежить.

Однак інфекція краснухою може бути особливо небезпечною для вагітних жінок і плода, оскільки передається від матері до дитини. Так, якщо захворювання почне розвиватися у перші 20 тижнів вагітності, у плода може проявитися вроджена краснуха. Це серйозне захворювання, яке може викликати різні проблеми, такі як ураження серця, слуху, зору, мозку та інших органів. Вроджена краснуха часто спричиняє важкі порушення розвитку, рідко призводить до смерті плода.

Якщо дитина народилася з краснухою, заразившись внутрішньоутробно від матері – в неї може розвинутися синдром рубели новонароджених. Він характеризується рядом проблем, включаючи ураження серця, слуху, очей, нервової системи та інших органів.

Інфекція також може збільшити ризик передчасних пологів та низької ваги новонародженого.

Краснуха, антитела IgМ

Антитіла IgM до краснухи – це специфічні білки, які зазвичай утворюються в організмі у відповідь на активну інфекцію чи вірусне захворювання. Вони починають з'являтися зазвичай через 1-2 тижні після інфікування та можуть бути виявлені протягом 2-3 місяців. Однак їхня присутність може бути короткочасною, тому для точної інтерпретації результатів необхідно враховувати час взяття зразка крові щодо моменту можливого інфікування.

Інтерпретація результатів

Позитивний результат вказує на:

  • поточну чи свіжу інфекцію токсоплазмозом.

Негативний результат вказує на:

  • відсутність поточної активної інфекції;
  • розвиток інфекції у минулому;
  • хронічне зараження токсоплазмою.

Краснуха, антитіла IgG

Антитіла IgG проти краснухи є імунною відповіддю організму на цей вірус. Вони починають продукуватися організмом через 2-3 тижні після інфікування та зберігаються протягом кількох років, але найчастіше залишаються на все життя.

Інтерпретація результатів

Позитивна відповідь вказує на:

  • раніше перенесену інфекцію;
  • завершення активної стадії захворювання;
  • наявність імунітету до вірусу.

Негативна відповідь вказує на:

  • активну форму інфекції – за наявності симптомів;
  • відсутність інфекції.

Для більш точної інтерпретації результатів та встановлення діагнозу необхідно враховувати клінічні симптоми, анамнез пацієнта та інші лабораторні дані. Тому дуже важливо звернутися до лікаря. Тільки він зможе правильно зіставити всі дані, виставити діагноз і призначити лікування, якщо це потрібно.

Підготовка до дослідження

Пакет аналізів вимагає дотримання деяких правил підготовки перед здаванням крові. А саме потрібно:

  • виключити приймання їжі за 5-7 годин, дітям до 2-х років – допускається максимально можлива перерва після їди;
  • відмовитися від алкоголю, кави та міцного чаю – за 1 день;
  • виключити вживання смаженого та жирного – за 2 дні;
  • відмовитися від відвідування лазні та сауни, а також авіаперельотів – за 2 дні;
  • утриматися від стресових ситуацій та емоційної перенапруги – за 1 день;
  • уникати надмірної фізичної активності – за 1 день;
  • не курити – за 1 годину. 

Не рекомендується приймати будь-які препарати, що впливають на імунну відповідь протягом декількох днів до аналізу. Але для цього обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Перед забором крові можна випити трохи простої води без газу.

Важливі примітки

Є можливість хибнопозитивних або хибнонегативних результатів при проведенні дослідження на антитіла до TORCH-інфекцій. Вона може бути пов'язана з кросреакцією з антитілами до інших вірусів або імунологічні реакції, через інші стани чи хвороби.

Потрібно чітко дотримуватись правил підготовки, щоб отримати достовірні результати.

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.