Оберіть категорію

Код

Назва

Ціна

Термін

{{analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн. {{ analyze.cmb2.price_options.price_discount }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_cost }} грн.

{{ analyze.cmb2.price_options.price_term }}

По запиту нічого не знайдено, спробуйте змінити пошуковий запит.

Пакет аналізів: "Ліпідограма"

Код

Назва

Ціна

Термін

1004

Пакет аналізів: “Ліпідограма”

  • холестерин (Total Blood Cholesterol, ХС, CHOL)
  • холестерин ліпопротеїдів високої щільності (High-density lipoprotein cholesterol, Хс.ЛПВЩ, HDL)
  • холестерин ліпопротеїдів низької щільності (Low-density lipoprotein cholesterol, Хс.ЛПНЩ, LDL)
  • холестерин ліпопротеїдів дуже низької щільності (Very Low Density Lipoprotein, Хс.ЛПДНЩ, VLDL)
  • холестерин не-ліпопротеїдів високої щільності (Non-high-density lipoprotein cholesterol, Хс.не-ЛПВЩ, Non-HDL-C)
  • тригліцериди (Triglyceride, ТГ, TG)
  • індекс атерогенності (IА, АIР)

460 грн.

1 дн.

Українські синоніми: ліпідний профіль, ліпідний статус.

Англійські синоніми: Lipid Profile. Lipid Panel, Coronary Risk Panel

Ліпідограма – комплексне дослідження ліпідного обміну, що дозволяє, як діагностувати порушення ліпідного обміну, так і оцінити ризик розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця.
Холестерин розділений на кілька фракцій (видів) – тому такий показник, як загальний холестерин крові не є достатнім і єдиним критерієм, який дозволив би лікарям судити про порушення ліпідного обміну і про загрозу судинах. Постійний діагностичний контроль необхідний також для коригування доз статинів, дозволяє підвищити безпеку лікування, зберігши ефективність терапії.

Жири – невід’ємна частина організму людини, необхідна для його функціонування. Вони потрапляють до нього разом з їжею або синтезуються органами, виконують безліч важливих функцій. Однак порушення жирового обміну можуть призводити до серйозних негативних наслідків – надлишкова кількість ліпідів (гіперхолестеринемія або підвищений вміст холестерину в крові) сприяє розвитку атеросклерозу – зміни та потовщення стінок судин, формування специфічного ліпідного осаду, який утворює атеросклеротичні бляшки, відкладаючись на стінках судин та призводячи до погіршення кровообігу. В свою чергу, атеросклеротичне ураження судин погіршує кровообіг та досить часто стає чинником, що підвищує вірогідність виникнення таких негативних наслідків, як інфаркт міокарда, інсульт головного мозку та патологічні зміни в нирках. Ліпідограма є важливим аналізом, оскільки дозволяє оцінити ризик розвитку атеросклерозу навіть за нормального рівня загального холестерину.

При замовленні ліпідограми в лабораторії Ніколаб ви отримуєте оцінку наступних показників:

- холестерин

- ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ)

- ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ)

- ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ)

- тригліцериди

- коефіцієнт атерогенності (КА).

Загальний холестерин

Сам по собі не дозволяє оцінити ризик розвитку атеросклерозу або судити про успіх терапії. Необхідний повний спектр діагностичних показників, – це ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) та ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), іншими словами «хороший» холестерин і «поганий». Відомості про рівень ЛПВЩ і ЛПНЩ необхідні для постановки діагнозу, призначення правильної терапії, оцінки ризиків та прогнозу.

Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ)

Вони «хороші» тим, що якраз вони в своєму складі виводять, «поганий» холестерин з стінки судин, тобто фактично «зчищають» зі стінок судин холестерину наліт. Надалі ЛПВЩ утилізуються в печінці. Таким чином, ліпопротеїди високої щільності виконують захисну функцію і перешкоджають розвитку атеросклерозу.

Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ)

Транспортують холестерин по кровотоку до всіх органів і тканин для різноманітних потреб організму, адже холестерин призначений зовсім не для утворення бляшок на стінках судин. Ця речовина необхідно для підтримки процесів і синтезу біологічно активних речовин нашого організму – гормонів, жиророзчинних вітамінів, жовчних кислот і ін. Підвищений вміст холестерину в крові призводить до появи атеросклеротичних бляшок. І чим вище рівень ЛПНЩ в крові – тим динамічніше розвивається атеросклеротичний процес.

Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ)

Це основні ліпопротеїди здійснюють транспорт екзогенних ліпідів в плазмі. Гіперліпопротеїнемія, обумовлена ​​ЛПДНЩ, як і хіломікронамі, надає плазмі каламутний вигляд, що відзначається як наявність хілёза. Основне місце синтезу ЛПДНЩ – печінку, невелика кількість їх надходить в плазму з кишечника. Основна роль цих частинок – транспорт тригліцеридів з печінки в периферичні тканини. ЛПДНЩ, крім цього є основним попередником ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ). В метаболізмі тригліцеридів і кліренсі плазми від ЛПДНЩ важливу роль відіграє тканинний фермент – ліпопротеїнова ліпаза. Ліпопротеїни дуже низької щільності відносять до високоатерогенним ліпопротеїнів, які беруть участь в механізмі утворення атеросклеротичних бляшок: підвищене поглинання макрофагами ЛПДНЩ обумовлює виражене накопичення в них холестерину і утворення пінистих клітин.

Тригліцериди

Це – складні ефіри гліцерину і вищих жирних кислот. Нейтральний жир, що надходить з їжею, гідролізується в просвіті тонкого кишечника, що утворюються в результаті гліцерин і жирні кислоти використовуються клітинами слизової оболонки тонкого кишечника для ресинтезу тригліцеридів, які включаються до складу хіломікронів. Утворені в процесі ліполізу жирової тканини вільні жирні кислоти використовуються в печінці для біосинтезу тригліцеридів, які секретуються в кров’яне русло в складі ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ). Якщо вміст тригліцеридів в сироватці більше 5,6 ммоль / л. сироватка стає хілезною (каламутній).

Коефіцієнт атерогенності

Для достовірної діагностики порушень обміну ліпідів потрібно встановити загальний холестерин і рівень ЛПВЩ. На основі цих даних розраховується основний показник, який дозволить достовірно встановити порушення обміну і судити про прогноз – індекс атерогенності (ІА). Індекс атерогенності також, вважається ключовим критерієм в оцінці гіполіпідемічної терапії – тобто лікування, спрямованого на зниження рівня холестерину і тригліцеридів в крові. Цей показник можна розрахувати самостійно: ІА = (ХС – ЛПВЩ) ЛПВЩ або за іншою формулою: ІА = (ХС-ЛПВЩ) -1. Чим вище індекс, тим вище ризик розвитку атеросклерозу і його ускладнень.

НАВІЩО ЗДАВАТИ АНАЛІЗ «ЛІПІДОГРАМА»?

  • для того, щоб оцінити ризик розвитку серцево-судинних захворювань;
  • для обстеження хворих, в сімейному анамнезі яких є випадки гіперхолестеринемії, з високим рівнем ризику розвитку інсульту головного мозку або інфаркту міокарда;
  • для спостереження в динаміці хворих на цукровий діабет, хворих з ішемічною хворобою серця, гіпертонією, атеросклерозом серця та судин, а також при діагностованій патології нирок;
  • для контролю ефективності терапії та дієти.

КОЛИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ЛІПІДОГРАМА?

  • Під час профілактичного огляду (мінімум раз на 5 років для здорових людей старше 20 років);
  • При виявленні підвищеного рівня холестерину;
  • Якщо раніше було виявлено підвищення рівня холестерину;
  • Якщо у спадковому анамнезі є випадки інфаркту міокарда, інсульту, гіпертонії та цукрового діабету;
  • За наявності факторів підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань – куріння, ожиріння, діабет, гіпертонія, вік старше 55 років для жінок або 45 років – для чоловіків, виявлені порушення вуглеводного обміну;
  • При необхідності контролю ефективності лікування статинами та/або гіполіпідемічної дієти

ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ АНАЛІЗУ?

Кров для дослідження ліпідного профілю беруть виключно натщесерце. Мінімум за 12 годин до здачі крові заборонено вживати жирну їжу, впродовж 72 годин не можна вживати алкоголь, за 30 хвилин до здачі крові припинити курити. Наприклад, рівень тригліцеридів зростає вже через 15-30 хвилин після їжі, а до початкового рівня знижується лише через 9-12 годин. Необхідно уникати стресів, фізичних навантажень безпосередньо перед здачею аналізу, оскільки вони також можуть вплинути на результат.

НЕОБХІДНО ЗНАТИ

На результати аналізу можуть впливати вживані ліки, вагітність, куріння перед здачею аналізу, гострі інфекції, травми, тривале голодування, анорексія, стрес, ендокринні порушення, дослідження із введенням контрастних речовин напередодні здачі аналізу тощо. Якщо ви не можете пропустити прийом ліків перед здачею аналізу, обов’язково скажіть про це адміністратору лабораторії при оформленні замовлення. Ліпідограму недоцільно робити одразу після перенесеного інфаркту міокарда та впродовж перших трьох місяців після нього. Результати аналізу інтерпретує лікар, саме він зможе встановити остаточний діагноз, беручи до уваги не лише на результати лабораторних аналізів, а й інші дані – результати обстеження та інструментальних і лабораторних досліджень разом. Не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням.

 

  • Матеріал для дослідження венозна кров
  • Правила підготовки Детальніше тут
  • Референтні значення

Вид забору


Last viewed posts

      NULL /* Просомтренные */ /* Просомтренные */
      Аналізи та ціни Аналізи та ціни Аналізи та ціни Де здати аналізи

      Оберіть мовну версію сайту


      Ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, Ви погоджуєтесь на це.