Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом у чоловіків і жінок

Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом у чоловіків і жінок

  • Щодня більше 1 мільйона людей отримують інфекцію, що передається статевим шляхом (ІПСШ).
  • За оцінками ВООЗ, щорічно 500 мільйонів людей хворіють однією з чотирьох ІПСШ: хламідіоз, гонорею, сифіліс та трихомоніаз.
  • Понад 530 мільйонів людей мають вірус, що викликає генітальний герпес (ВПГ-2).
  • Більш 290 мільйонів жінок мають інфекцію, викликану вірусом папіломи людини (ВПЛ).
  • Більшість ІПСШ протікають без симптомів.
  • Деякі ІПСШ можуть підвищувати ризик придбання ВІЛ в три і більше разів.
  • ІПСШ можуть мати серйозні наслідки – крім безпосереднього впливу самої інфекції шляхом передачі інфекцій і хронічних захворювань від матері дитині.

Захворювання, які передаються статевим шляхом, поширені на сьогоднішній день особливо широко. При цьому медична статистика свідчить тільки про офіційні дані. Адже досить часто людина не поспішає звертатися до медичних закладів, так як може просто не знати про існування деяких захворювань, які передаються статевим шляхом. Дуже часто трихомоноз, хламідіоз, мікоплазмоз, розвиваються без яскраво виражених симптомів.

Хламідіоз – інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом, White-Sores-Caused-By-Chlamydia викликається хламідіями (Chlamydia trachomatis). Є одним з найбільш поширених інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом. За статистикою щороку хламідіозом в світі хворіють 100 млн чоловік, а число інфікованих хламідіями людей на всій земній кулі за найскромнішими підрахунками досягає одного мільярда.

Уреаплазмоз – захворювання, що викликається специфічним організмом Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалітікум), що належать до Грам-негативних мікробів, позбавленим клітинної стінки. В організм людини інфекція може потрапити при народженні від хворої матері: мікроби можуть потрапляти в статеві шляхи дитини під час пологів і зберігатися там все життя, перебуваючи в неактивному стані. Так, при обстеженні дітей колонізація піхви уреаплазмами виявляється у 5%.

Мікоплазмоз – зустрічається у дорослих і у дітей, які можуть бути інфіковані в процесі пологів або побутовим шляхом. Мікоплазма колонізує піхву, уретру і шийку матки у жінок, уретру і крайню плоть – у чоловіків. Побутовий шлях зараження відбувається через предмети особистої гігієни (нижню білизну, купальники, рушники, постільна білизна).
M. hominis може викликати у людини пієлонефрит і запальні захворювання тазових органів.

Вірус простого герпесу другого типу (Herpes simplex virus 2, HSV-2, Human herpesvirus 2) – вид сімейства вірусів герпесу Herpesviridae, що викликають у людини інфекції геніталій (генітальний герпес). Цей вірус є нейротрофний і нейроінвазивним, тобто після зараження мігрує в нервову систему. Вірус особливо небезпечний для людей з ослабленою імунною системою, наприклад для ВІЛ-інфікованих, а також для тих, хто недавно переніс операцію по трансплантації органів, так як медикаменти, використані при трансплантації, пригнічують імунну систему.

Трихомоніаз займає перше місце за поширеністю серед захворювань сечостатевого тракту. Крім того, трихомоніаз тримає перше місце і серед захворювань, що передаються статевим шляхом. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 10% населення земної кулі хворіють трихомоніазом. Трихомоніаз щорічно реєструють у близько 170 млн осіб. Збудник – піхвова трихомонада (Trichomonas vaginalis).
Трихомоніаз небезпечний в першу чергу важкими наслідками у вигляді ускладнень, які можуть бути причиною безпліддя, патології вагітності і тому подібного. Основне місце проживання трихомоніазу в чоловічому організмі – уретра, передміхурова залоза і насінні бульбашки, в жіночому – піхва. Однак при першому попаданні в організм трихомонади завжди викликають уретрит. Зараження відбувається статевим шляхом при контакті з хворим або носієм інфекції.

1018 – Пакет аналізів «Скринінг урогенітальних інфекцій» (5 параметрів):

  • Хламідія (Сhlamydia trachomatis Ig G)
  • Мікоплазма (Mycoplasma hominis Ig G)
  • Уреоплазма (Ureaplasma urealyticum Ig G)
  • Трихоманада (Trichomonas Ig G)
  • Герпес (Herpes simplex virus 1/2 тип lg G)

Не знайшли відповіді на своє запитання?
Напишіть нам і ми надамо всю необхідну інформацію

Задати запитання